POPRAWKA: Eksplorator plików ulega awarii w Windows 7, 8, 8.1

 1. Uruchom ponownie Eksploratora plików
 2. Sprawdź swój rejestr
 3. Zamknij niekompatybilne aplikacje
 4. Znajdź zgodne sterowniki
 5. Wyłącz zainstalowane rozszerzenia
 6. Uruchom SFC
 7. Uruchom skanowanie antywirusowe
 8. Odśwież swój komputer

Po uaktualnieniu systemu operacyjnego z Windows 7 lub Windows Vista do Windows 8, Windows 8.1 mogą wystąpić problemy z awarią otwartego Eksploratora plików. W większości przypadków Eksplorator plików pozostaje otwarty przez 10 lub 20 minut, a następnie sam się zamknie. Często wyświetla komunikat o błędzie i wyłącza pasek zadań w tym procesie.
Eksplorator plików Windows 8 3
Istnieje kilka możliwości spowodowania awarii Eksploratora plików w systemie Windows 7, 8, 8.1. Na przykład zainstalowano najnowszą aktualizację dla systemu operacyjnego Windows. Jeśli aktualizacja ma problemy z niezgodnością z systemem, spowoduje to awarię Eksploratora plików.

Od teraz nie musisz się już martwić o awarię Eksploratora plików. Oto kilka prostych kroków, które należy wykonać, aby naprawić system i zapobiec ponownemu wystąpieniu problemu.
Uwaga: Wykonaj kroki w kolejności przedstawionej poniżej, aby szybciej naprawić plik

ROZWIĄZANE: Eksplorator plików ciągle ulega awarii w Windows 7, 8, 8.1

Rozwiązanie 1 — Uruchom ponownie Eksploratora plików

Uruchom ponownie Eksploratora plików w Menedżerze zadań po ponownym uruchomieniu komputera i sprawdź, czy to się powtórzy.

 1. Naciśnij i przytrzymaj przyciski „Ctrl”, „Alt” i „Usuń” i kliknij (lewy przycisk myszy) na „menedżerze zadań”.
 2. Kliknij (lewym przyciskiem myszy) menu „Plik” znajdujące się w lewym górnym rogu menedżera zadań.
 3. Kliknij (lewym przyciskiem myszy) na „Nowe zadanie (Uruchom…)”, które masz w „Menu Plików”nowy eksplorator plików zadań
 4. W polu, które masz w nowym otwartym oknie, musisz wpisać „explorer.exe”.
 5. Kliknij (lewy przycisk myszy) na „OK” w dolnej części okna, które tam masz.

Aby przyspieszyć, możesz po prostu kliknąć prawym przyciskiem myszy Eksplorator plików / Eksplorator Windows i wybrać opcję Uruchom ponownie.

uruchom ponownie eksplorator plików

Rozwiązanie 2 — Sprawdź rejestr

Drugą opcją jest sprawdzenie rejestru pod kątem błędów. Możesz użyć narzędzia do naprawy rejestru i pobrać go z linku poniżej.

 • Pobierz narzędzie Recycler rejestru

Po uruchomieniu tego narzędzia rejestru powinieneś naprawić wszystkie błędy rejestrów i móc uruchomić Eksploratora plików bez problemów.

Jeśli narzędzie wymienione powyżej nie rozwiąże problemu, możesz zainstalować inny program do czyszczenia rejestru. Aby uzyskać dodatkowe informacje, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat najlepszych programów do czyszczenia rejestru dla systemu Windows 10.

Rozwiązanie 3 — Zamknij niekompatybilne aplikacje

Być może masz zainstalowane niektóre aplikacje, które nie są kompatybilne z systemem operacyjnym Windows 7, 8, 8.1. W takim przypadku musisz ponownie otworzyć Menedżera zadań, tak jak w rozwiązaniu 1 i zamknąć aplikacje, które nie są kompatybilne.
Po zamknięciu aplikacji spróbuj ponownie uruchomić Eksploratora plików.

Rozwiązanie 4 — Znajdź zgodne sterowniki

Jeśli ostatnio zaktualizowałeś niektóre sterowniki, spróbuj wyłączyć odpowiednie aplikacje lub sprzęt. Uruchom Eksploratora plików, aby sprawdzić, czy ulega awarii. Jeśli tak nie jest, musisz znaleźć kompatybilne sterowniki dla swoich aplikacji lub sprzętu. Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu pobranie sterowników ze strony producenta sprzętu.

Rozwiązanie 5 — Wyłącz zainstalowane rozszerzenia

Jeśli masz jakieś rozszerzenia zainstalowane w Eksploratorze, takie jak Dysk Google, DropBox, spróbuj je wyłączyć i sprawdź, czy Explorer nadal się zawiesza. Jeśli nie, możesz zaktualizować rozszerzenia lub wyłączyć je na stałe. Wadliwe lub niekompatybilne rozszerzenia mogą zakłócać działanie systemu operacyjnego Windows, uniemożliwiając w ten sposób jego prawidłowe użycie.

Rozwiązanie 6 — Uruchom SFC

Aby rozwiązać ten problem, musisz uruchomić Kontroler plików systemowych. Oto kroki, które należy wykonać:

 1. Otwórz wiersz polecenia z menu Start
 2. Wpisz sfc / scannowsfc scannow
 3. Po wpisaniu polecenia naciśnij „Enter” na klawiaturze, aby rozpocząć skanowanie
 4. Poczekaj na zakończenie skanowania i sprawdź, czy masz takie same problemy z eksploratorem plików

Rozwiązanie 7 — Uruchom skanowanie antywirusowe

Możesz przeskanować system za pomocą wybranego programu antywirusowego. W niektórych przypadkach możesz mieć wirusa, który automatycznie zamyka Eksploratora plików. Jeśli znajdziesz jakieś wirusy, Twój program antywirusowy prawdopodobnie usunie je z twojego systemu.
Po tym ponownym uruchomieniu komputer z systemem Windows powinien być wolny od wirusów. Spróbuj ponownie uruchomić Eksploratora plików, aby sprawdzić, czy masz ten sam problem.

Rozwiązanie 8 — Odśwież komputer

Jeśli nadal nie rozwiązałeś problemu z Eksploratorem plików za pomocą powyższych rozwiązań, musisz użyć funkcji „Odśwież swój komputer”. Zanim uruchomimy tę funkcję, wykonaj kopię zapasową wszystkich danych osobowych na dysku flash USB lub zewnętrznym dysku twardym, aby zapobiec utracie ważnych informacji.

Jeśli masz ten sam problem w systemie Windows 10, oto przewodnik, jak naprawić awarie Eksploratora plików w najnowszej wersji systemu operacyjnego.

Ta funkcja przywróci domyślne ustawienia systemu Windows 7, 8, 8.1 i naprawi wszelkie błędy, które mogły pojawić się w przeszłości. Z funkcji Ustawienia komputera, którą masz na pasku Charms / logo Windows, musisz wybrać „Odśwież mój komputer”. W tym celu należy włożyć dysk systemu Windows, aby skopiować pliki z powrotem do systemu.

Po skorzystaniu z powyższych opcji powinieneś być w stanie naprawić eksplorator plików i zapobiec ponownemu awarii. Również jeśli masz jakieś nowe pomysły na ten temat lub sugestie dotyczące rozwiązania problemów, daj nam znać w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji