Jak naprawić błędy mfc100.dll w systemie Windows 10, 8.1

The mfc100.dll komunikat o błędzie wyświetlany w systemie Windows 10, 8 może być spowodowany z kilku powodów. Ten komunikat o błędzie w systemie Windows 10, 8 prawdopodobnie uniemożliwia zalogowanie się do komputera. Aby rozwiązać ten problem, najprawdopodobniej będziesz musiał wpisać „Tryb bezpieczeństwa”W systemie Windows 10, 8 i stamtąd kontynuuj proces rozwiązywania problemów.

Błąd mfc100.dll naprawić Windows 10
Jak widać na zrzucie ekranu powyżej, komunikat o błędzie wyświetlany na ekranie jest następujący: Nie można uruchomić programu, ponieważ na komputerze brakuje pliku mfc100.dll. 

Jednym z możliwych powodów otrzymania komunikatu o błędzie dotyczącego „mfc100.dll”Oznacza, że ​​być może komputer jest zainfekowany wirusem lub złośliwym oprogramowaniem. Być może wystąpiła awaria sprzętowa, rejestr systemu Windows 10, 8 może być uszkodzony lub przypadkowo został on usunięty.

Istnieje kilka opcji, dzięki którym możesz spróbować odzyskać plik „mfc100.dll” i uzyskać prawidłowe działanie systemu. Aby rozwiązać ten problem, postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi poniżej.

W systemie Windows 10, 8 brakuje Mfc100.dll

 1. Pobierz pakiet redystrybucyjny usługi Microsoft Visual C ++
 2. Sprawdź swój kosz
 3. Przeskanuj system w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania
 4. Użyj Przywracania systemu
 5. Ponownie zainstaluj problematyczne programy
 6. Napraw swój rejestr

Jeśli system Windows 10, 8 uruchamia się normalnie, nie wchodź w tryb awaryjny i przejdź od razu do pierwszego rozwiązania. Z drugiej strony, jeśli system Windows 10, 8 nie chce się uruchomić, spróbuj uruchomić komputer w „trybie awaryjnym”, naciskając przycisk „Shift” i „F8” podczas uruchamiania.

 •  POWIĄZANE: Jak naprawić błędy DLL w Windows 10, 8, 8.1

1. Pobierz pakiet redystrybucyjny usługi Microsoft Visual C ++

 1. Musimy pobrać i pobrać aktualizację zabezpieczeń pakietu MFC Microsoft Visual C ++ 2010 z dodatkiem Service Pack 1 i zainstalować ją (wybierz odpowiednią wersję do zainstalowania w zależności od posiadanego systemu operacyjnego. Przykład: Windows 8, Windows 8.1 itp.)
 2. Ten program spróbuje zastąpić lub naprawić plik „mfc100.dll” w systemie.

2. Sprawdź swój kosz

Jeśli problem będzie się powtarzał, spróbuj przywrócić plik mfc100.dll z Kosza — na wypadek, gdyby przypadkowo go usunąłeś.

 1. Jeśli przypadkowo usunąłeś plik „mfc100.dll”, przejdź do „Kosza” na pulpicie.
 2. Przywróć usunięty plik „mfc100.dll”.

3. Przeskanuj system w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania

 1. Otwórz program antywirusowy, który masz w systemie operacyjnym Windows 10, 8
 2. Przeskanuj komputer w poszukiwaniu problemów z wirusami lub złośliwym oprogramowaniem (możliwe, że niektóre wirusy lub złośliwe oprogramowanie mogą uszkodzić pliki DLL). Uwaga: Uruchom skanowanie całego systemu.

— POWIĄZANE: Najlepsze oprogramowanie antywirusowe do użycia w 2018 roku na komputerze z systemem Windows 10

4. Użyj Przywracania systemu

Możesz użyć opcji Przywracanie systemu, aby wrócić do poprzedniej wersji systemu. W ten sposób wszystkie pliki, które mogłeś usunąć lub zgubić, zostaną przywrócone do poprzedniego stanu roboczego.

Instrukcje dla systemu Windows 8.1:

 1. Przesuń kursor myszy na prawą stronę ekranu.
 2. Po otwarciu paska Charms wpisz w polu wyszukiwania „Recovery”
 3. Kliknij (lewy przycisk myszy) na pasku „Ustawienia” po prawej stronie ekranu.
 4. Kliknij (lewym przyciskiem myszy) ikonę „Odzyskiwanie”.
 5. W oknie, które się pojawi, kliknij (lewym przyciskiem myszy) na „Otwórz Przywracanie systemu”.
 6. Wybierz zalecane przywracanie, które masz na ekranie, klikając je lewym przyciskiem myszy.
 7. Kliknij (lewy przycisk myszy) na „Dalej” znajdującym się w dolnej części ekranu.
 8. Kliknij (lewy przycisk myszy) na „Zakończ” znajdującym się w dolnej części ekranu.
 9. Poczekaj na zakończenie przywracania systemu.

Instrukcje dla systemu Windows 10:

W systemie Windows 10 możesz zresetować komputer i zachować pliki osobiste lub przywrócić system Windows z obrazu systemu. Zalecamy zacząć od metody Reset w pierwszej kolejności. Przejdź do Start> wpisz „odzyskiwanie”> kliknij dwukrotnie pierwszy wynik, aby otworzyć stronę ustawień odzyskiwania> wybierz Resetuj i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć proces.

opcje odzyskiwania systemu Windows 10

5. Ponownie zainstaluj problematyczne programy

Podczas instalowania programu może wystąpić błąd związany z plikiem „mfc100.dll”. Oznacza to, że proces instalacji nie powiódł się, a odpowiednie programy nie zostały poprawnie zainstalowane na twoim komputerze. W takim przypadku wykonaj następujące kroki:

 1. Zrestartuj komputer.
 2. Odinstaluj program.
 3. Zainstaluj program ponownie.
 4. Uruchom ponownie komputer. E.

6. Napraw rejestr

Możesz także naprawić problemy z biblioteką .dll, naprawiając rejestr. Na szczęście istnieje wiele narzędzi, za pomocą których można szybko naprawić rejestr. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź listę najlepszych programów do czyszczenia rejestru na komputerze z systemem Windows.

Pięć zamieszczonych powyżej samouczków prawdopodobnie rozwiąże problem z plikiem „mfc100.dll” w systemie Windows 8 i Windows 10.

Link do głównej publikacji