Poprawka: Dota 2 nie uruchamia się

Gry MOBA przejmują kontrolę! League of Legends, Heroes of the Storm i Dota 2 to światowe doznania z milionami profesjonalnych i zwykłych graczy. Jeśli chodzi o usługę Steam, Dota 2 jest nietykalny u wielu aktywnych uczestników. Dzięki żywej grafice i wciągającej rozgrywce jest to niesamowite doświadczenie dla wielu graczy.

Niemniej jednak oprogramowanie bez błędów jest nieistniejącą kategorią jednorożca. Tak więc, Dota 2 ma swoje problemy techniczne. Jednym z problemów, które płynnie się pojawiły, jest niepowodzenie uruchomienia gry. Przez większość czasu po awarii pojawia się komunikat „Nie udało się uruchomić gry (brak pliku wykonywalnego)”. Dlatego przygotowaliśmy kilka możliwych rozwiązań tego problemu.

Co zrobić, jeśli Dota 2 nie uruchomi się

 1. Pozwól narzędziu Steam zweryfikować pliki gry
 2. Ulepsz program antywirusowy
 3. Wyłącz aplikacje działające w tle
 4. Ponownie zainstaluj Dota 2

1. Pozwól narzędziu Steam zweryfikować pliki gry

Uszkodzony / niekompletny problem z plikiem może być sporym wyzwaniem dla niektórych starszych tytułów. W dawnych czasach prawdopodobnie trzeba będzie ponownie zainstalować grę, aby działała. Nie dotyczy to obecnie Steam. Zaimplementowane narzędzie do integracji plików pozwala sprawdzać i naprawiać dowolne gry w bibliotece. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Uruchom ponownie komputer i otwórz klienta Steam.
 2. Otwórz bibliotekę.
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy Dota 2.
 4. Kliknij Właściwości.
 5. Wybierz kartę Pliki lokalne.
 6. Wybierz opcję Zweryfikuj integralność pamięci podręcznej gry.
 7. Czas wykonania procesu jest proporcjonalny do wielkości gry.klient Steam weryfikuje pliki gry
 8. Jeśli plik jest uszkodzony, Steam go podświetli.

2. Tweak Antivirus

Programy antywirusowe / antymalware / antyszpiegowskie są znanymi przyczynami nieprawidłowego działania Dota 2. Ostatnim rozwiązaniem byłoby wyłączenie ich podczas gry. Jeśli jednak jesteś przywiązany do swojego bezpieczeństwa, wypróbuj następujące poprawki:

 1. Spraw, aby Twój program antywirusowy wykluczył foldery, w których zainstalowany jest klient Steam (domyślnie jest to C: Program FilesSteam)
 2. Uruchom tryb gry, jeśli program antywirusowy obsługuje tę funkcję.
 3. Jeśli program antywirusowy zgłasza niektóre pliki związane z Dota 2 / Steam jako złośliwe oprogramowanie, oznacz je jako bezpieczne.

3. Wyłącz aplikacje działające w tle

Istnieją doniesienia, że ​​niektóre procesy w tle zakłócają pracę klienta i gry. Te, które są najbardziej problematyczne, zależą od połączenia. Oprócz wspomnianych już programów antywirusowych, powinieneś zwrócić uwagę na oprogramowanie zapory ogniowej, klientów torrent, oprogramowanie VPN i proxy, aplikacje VoIP i programy maskujące IP. Pamiętaj, aby je wyłączyć przed uruchomieniem klienta Steam.menadżer zadań

4. Ponownie zainstaluj Dota 2

Ostatnim krokiem, który możesz wykonać, jest pełna ponowna instalacja. Ponadto upewnij się, że sterowniki karty graficznej są aktualne, a także redystrybucyjne i DirectX. Ponowna instalacja gry Steam jest dość prostym zadaniem. Po prostu otwórz klienta, wybierz bibliotekę, kliknij prawym przyciskiem myszy na Dota 2 i wybierz Odinstaluj z menu kontekstowego.

Oczywiście ponowne pobieranie może być trudne, jeśli masz wolne pasmo. Gra powinna później działać lepiej.

Jeśli żadne z tych rozwiązań nie zadziałało, wyślij tutaj Bilet pomocy technicznej Steam. W ten sposób technicy Steam mogą rozwiązać problem i podać dodatkowe szczegóły.

Jeśli znasz jakieś alternatywne rozwiązania i chcesz się nimi podzielić, zrób to w komentarzach.

Link do głównej publikacji