Co mogę zrobić, jeśli mój pasek zadań nie działa na komputerze z systemem Windows? [KOMPLETNY PRZEWODNIK]

Problemy z interfejsem użytkownika są powszechne nie tylko w systemie Windows 10, ale we wszystkich poprzednich systemach operacyjnych Windows. Tym razem porozmawiamy o rozwiązaniu problemu z paskiem zadań w systemie Windows 10.

Zajrzyjmy więc od razu i zobaczmy, co możesz zrobić, aby naprawić pasek zadań systemu Windows.

Typowe problemy paska zadań

Istnieje wiele problemów z paskiem zadań, które mogą wystąpić, aw tym artykule omówimy następujące problemy:

 • Nieklikalny pasek zadań Windows 10 — Wielu użytkowników zgłosiło, że ich pasek zadań nie jest dostępny. To może być duży problem, ponieważ w ogóle nie będziesz mógł korzystać z paska zadań.
 • Pasek zadań systemu Windows 10 został zawieszony — Czasami pasek zadań może przestać odpowiadać. W rzeczywistości kilku użytkowników zgłosiło, że ich pasek zadań jest całkowicie zawieszony.
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy, że pasek zadań nie działa — Kilku użytkowników zgłosiło, że kliknięcie prawym przyciskiem myszy na pasku zadań nie działa. Jednak powinieneś być w stanie rozwiązać ten problem, korzystając z jednego z naszych rozwiązań.
 • Miniatury paska zadań nie działają — Według użytkowników wydaje się, że miniatury paska zadań nie działają. Jeśli masz ten problem, podgląd paska zadań w ogóle nie działa.
 • Przypnij do paska zadań nie działa — Użytkownicy zwykle przypinają swoje ulubione aplikacje do paska zadań, aby uzyskać do nich szybszy dostęp. Jednak wielu użytkowników zgłosiło, że ta funkcja nie działa dla nich.
 • Zablokuj pasek zadań, automatyczne ukrywanie paska zadań nie działa — Kolejnym problemem związanym z paskiem zadań jest niemożność zablokowania lub automatycznego ukrycia paska zadań. Jest to niewielki problem, ale powinieneś być w stanie go naprawić za pomocą naszych rozwiązań.
 • Wyszukiwanie na pasku zadań nie działa w systemie Windows 10 — Użytkownicy zgłosili, że funkcja wyszukiwania nie działa dla nich. Może to stanowić duży problem, zwłaszcza jeśli często używasz funkcji wyszukiwania, aby uzyskać dostęp do aplikacji.
 • Pasek zadań nie działa podczas uruchamiania — Kilku użytkowników zgłosiło, że problemy z paskiem zadań występują bezpośrednio podczas uruchamiania. Oznacza to, że w ogóle nie będziesz mógł korzystać z paska zadań w systemie Windows 10.
 • Lista przeskoków paska zadań nie działa — Kilku użytkowników zgłosiło, że listy szybkiego dostępu nie działają na ich komputerach. Może to stanowić problem, jeśli często używasz list szybkiego dostępu do otwierania ostatnio używanych plików.
 • Pasek zadań Cortana nie działa — Według niektórych użytkowników wygląda na to, że Cortana nie działa na pasku zadań. Cortana jest integralną częścią systemu Windows 10 i niemożność korzystania z niej może być dużym problemem.
 • Przyciski paska zadań nie działają — Kolejny stosunkowo częsty problem z paskiem zadań. Niewielu użytkowników zgłosiło, że przyciski paska zadań nie działają, ale powinieneś być w stanie rozwiązać ten problem za pomocą jednego z naszych rozwiązań.

Jak mogę naprawić pasek zadań w systemie Windows 10?

Rozwiązanie 1 — Uruchom ponownie Eksploratora Windows

Zanim przejdziemy do niektórych „bałaganu systemowego” rozwiązań, takich jak Wiersz polecenia i PowerShell, spróbujmy jednego prostszego. Proste ponowne uruchomienie Eksploratora Windows przywróci funkcjonalność paska zadań i innych funkcji interfejsu użytkownika.

Więc jeśli problem z paskiem zadań nie jest tak poważny, to rozwiązanie powinno działać dobrze. Oto dokładnie, co musisz zrobić:

 1. naciśnij Ctrl + Shift + Esc i wybierz, aby otworzyć Menedżera zadań.
 2. W obszarze Procesy znajdź Eksplorator Windows, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie.Nieklikalny pasek zadań Windows 10
 3. Zadanie uruchomi się ponownie po kilku chwilach, więc po ponownym uruchomieniu Eksploratora Windows sprawdź, czy na pasku zadań wszystko jest w porządku.

To rozwiązanie może rozwiązać problem, ale tylko tymczasowo, więc jeśli problem powróci, wypróbuj poniższe rozwiązanie.

Nie możesz otworzyć Menedżera zadań? Nie martw się, mamy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

Windows nie zakończy zadania w Menedżerze zadań? Licz na nas, aby rozwiązać problem.

Rozwiązanie 2 — Wykonaj poprawkę PowerShell

Ok, więc jeśli ponowne uruchomienie Eksploratora Windows nie wykonało zadania lub tylko tymczasowo rozwiązało problem, możesz wypróbować bardziej zaawansowane rozwiązanie.

To rozwiązanie wymaga użycia programu Windows PowerShell, więc jeśli nie znasz pracy w tym środowisku, poproś o pomoc kogoś lepiej poinformowanego. Wystarczy wykonać następujące kroki, aby wykonać poprawkę PowerShell:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy Menu Start przycisk i wybierz Wiersz polecenia (administrator) z menu Win + X.
  Pasek zadań systemu Windows 10 został zawieszony
 2. W wierszu polecenia wprowadź następujące polecenie i naciśnij Wchodzić: PowerShell.
  Kliknij prawym przyciskiem myszy, że pasek zadań nie działa
 3. Teraz wklej następujące polecenie w oknie Administrator: Windows PowerShell i naciśnij klawisz Enter:
  • Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register „$ ($ _. InstallLocation) AppXManifest.xml”}
   Miniatury paska zadań nie działają
 4. Teraz zamknij PowerShell i przejdź do następującego folderu:  C: / Users / twoja_nazwa_użytkownika / AppData / Local /.
 5. Znajdź i usuń TileDataLayer teczka.
  Przypnij do paska zadań nie działa
 6. Teraz sprawdź, czy pasek zadań działa, nawet nie musisz ponownie uruchamiać komputera.

Windows PowerShell przestaje działać? Wykonaj proste kroki w tym przydatnym przewodniku, aby ponownie uruchomić.

Rozwiązanie 3 — Zainstaluj ponownie aplikacje lub ShellExperienceHost i Cortana

Jeśli nie chcesz ponownie instalować wszystkich aplikacji, najlepszym rozwiązaniem jest ponowna rejestracja Cortany i ShellExperienceHost. A oto jak to zrobić:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy Menu Start, i wybierz Windows PowerShell (administrator). Jeśli nie masz tej opcji, powtórz kroki 1 i 2 z poprzedniego rozwiązania.
 2. Wprowadź następujące polecenia (każde polecenie resetuje jedną funkcję) do PowerShell i naciśnij Wchodzić:
  • Get-AppxPackage Microsoft.Windows.ShellExperienceHost | foreach {Add-AppxPackage -register „$ ($ _. InstallLocation) appxmanifest.xml” -DisableDevelopmentMode}
   Zablokuj niedziałający pasek zadań
  • Get-AppxPackage Microsoft.Windows.Cortana | foreach {Add-AppxPackage -register „$ ($ _. InstallLocation) appxmanifest.xml” -DisableDevelopmentModmi}
   Wyszukiwanie na pasku zadań nie działa w systemie Windows 10
 3. Poczekaj na zakończenie procesu.

Rozwiązanie 4 — Sprawdź sterowniki

Chociaż wydaje się to mało prawdopodobne, istnieje prawdopodobieństwo, że przyczyną problemu jest zły kierowca. Wiadomo, że niekompatybilne sterowniki mogą zrobić niezły bałagan w Windows 10, a zakłócenie paska zadań jest jednym z możliwych problemów.

Upewnij się więc, że wszystkie sterowniki są aktualne i zaktualizuj nieaktualny sterownik. Jest to prosta procedura, którą można wykonać ręcznie lub automatycznie.

Polecamy również TweakBit’s Driver Updater (zatwierdzone przez Microsoft i Norton) w celu automatycznego pobierania wszystkich nieaktualnych sterowników na komputer.

To narzędzie zapewni bezpieczeństwo systemu, ponieważ możesz ręcznie pobrać i zainstalować niewłaściwą wersję sterownika.

Czy wiesz, że większość użytkowników systemu Windows 10 ma nieaktualne sterowniki? Bądź o krok do przodu, korzystając z tego przewodnika.

Rozwiązanie 5 — Zaktualizuj system

Jeśli używasz starszej wersji systemu Windows 10, istnieje szansa, że ​​niektóre składniki systemu mogą ulec uszkodzeniu. Właśnie dlatego Microsoft radzi swoim użytkownikom, aby zawsze mieli na swoich komputerach najnowszą wersję systemu Windows 10.

Aby ręcznie sprawdzić dostępność aktualizacji, wykonaj następujące czynności:

 1. naciśnij Klawisz Windows + I aby otworzyć Aplikacja ustawień.
 2. Teraz idź do Aktualizacja bezpieczeństwo Sekcja.
  Pasek zadań nie działa podczas uruchamiania
 3. Teraz kliknij Sprawdź aktualizacje przycisk.
  Lista przeskoków paska zadań nie działa

Uwaga: Dotyczy to w szczególności programu Windows Insider, ponieważ testowane kompilacje Preview są w większości fragmentami niedokończonej łamigłówki, która jest następną ważną aktualizacją dla systemu Windows 10. Kompilacje bywają dość kłopotliwe, problemy ze składnikami systemu Windows, takie jak pasek zadań, są powszechne.

Jeśli nie możesz otworzyć aplikacji Ustawienia, zapoznaj się z tym artykułem, aby szybko rozwiązać problem.

Masz problem z aktualizacją systemu Windows? Sprawdź ten przewodnik, który pomoże Ci je rozwiązać w mgnieniu oka.

Rozwiązanie 6 — Wykonaj przywracanie systemu

Jeśli niektóre pliki systemowe na komputerze ulegną uszkodzeniu, czasem najbardziej odpowiednim rozwiązaniem jest przywrócenie systemu. Ta funkcja przywróci system do poprzedniego stanu roboczego, bez wpływu na pliki i dane.

Dlatego jest to znacznie bezpieczniejsza opcja niż przeprowadzanie czystej instalacji. Aby wykonać Przywracanie systemu, wykonaj następujące kroki:

 1. Rodzaj Poprawa na pasku wyszukiwania i wybierz Poprawa z listy.
  Lista przeskoków paska zadań nie działa
 2. Wybierz Otwórz Przywracanie systemu.
  Pasek zadań Cortana nie działa
 3. Otworzy się okno Przywracania systemu. Kliknij Kolejny kontynuować.
  Przyciski paska zadań nie działają
 4. Jeśli dostępne, sprawdź Pokaż więcej punktów przywracania. Wybierz żądany punkt przywracania i kliknij Kolejny.
  Nieklikalny pasek zadań Windows 10
 5. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć proces przywracania.

Pamiętaj, że do przywracania systemu potrzebujesz prawidłowego punktu przywracania. Jeśli go nie masz, w ogóle nie ma sensu przywracania systemu.

Oczywiście nie twórz punktu przywracania, gdy pasek zadań nie działa, ponieważ na pewno nie chcesz do niego wracać.

Możesz jednak utworzyć Punkt przywracania po rozwiązaniu problemu (mam nadzieję, że znajdziesz tutaj właściwe rozwiązanie).

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o tym, jak utworzyć punkt przywracania i jak to by ci pomogło, zapoznaj się z tym prostym artykułem, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć.

Jeśli Przywracanie systemu nie działa, nie panikuj. Zapoznaj się z tym przydatnym przewodnikiem i popraw wszystko jeszcze raz.

Rozwiązanie 7 — Użyj narzędzia do rozwiązywania problemów

Aktualizacja twórców systemu Windows 10 wprowadziła przydatną funkcję o nazwie Narzędzie do rozwiązywania problemów. Ta funkcja pomoże Ci rozwiązać różne problemy systemowe w systemie Windows 10.

Korzystanie z narzędzia do rozwiązywania problemów jest znacznie łatwiejsze niż wprowadzanie kodu w programie PowerShell lub wierszu polecenia.

Teraz wróciliśmy do możliwych problemów z aplikacjami Windows, które mogą zakłócać działanie paska zadań. Możesz użyć narzędzia do rozwiązywania problemów, aby poradzić sobie z potencjalnymi problemami z aplikacjami Windows, a zobaczysz, że jest to łatwiejsze niż rozwiązanie 3.

Oto dokładnie, co musisz zrobić:

 1. Idź do Aplikacja ustawień i idź do Aktualizacja bezpieczeństwo Sekcja.
 2. Wybierz Rozwiązywanie problemów z menu po lewej stronie. W prawym okienku wybierz Aplikacje ze Sklepu Windows. Teraz kliknij Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów.
  Pasek zadań systemu Windows 10 został zawieszony

Jeśli występują problemy z aplikacjami Windows, narzędzie do rozwiązywania problemów je wykryje i rozwiąże. Jeśli jednak pasek zadań nadal nie reaguje po rozwiązaniu problemu, przejdź do następnego rozwiązania.

Narzędzie do rozwiązywania problemów nie ładuje się z błędem? Postępuj zgodnie z tym przydatnym przewodnikiem i napraw go w zaledwie kilku prostych krokach.

Jeśli narzędzie do rozwiązywania problemów zatrzyma się przed ukończeniem procesu, napraw je za pomocą tego pełnego przewodnika.

Rozwiązanie 9 — Uruchom usługę tożsamości aplikacji

Niektóre raporty sugerują, że uruchomienie usługi tożsamości aplikacji naprawi problem z paskiem zadań. Spróbujemy właśnie tego. Oto, co musisz zrobić:

 1. Idź do Szukaj, wpisz services.msc, i otwórz Usługi.
  Kliknij prawym przyciskiem myszy, że pasek zadań nie działa
 2. Odnaleźć Tożsamość aplikacji usługaMiniatury paska zadań nie działają
 3. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Początek.
 4. (Nie ma potrzeby ponownego uruchamiania komputera).

Rozwiązanie 10 — Użyj DISM

DISM to skrót od Deployment Image Servicing and Management. Głównym celem DISM jest skanowanie i naprawa uszkodzonych plików na komputerze, w tym paska zadań. Oto, co musisz zrobić, aby uruchomić DISM:

  1. naciśnij Klawisz Windows + X i zacznij Wiersz polecenia (administrator).
  2. W wierszu polecenia wpisz następujące polecenie: DISM.exe / Online / Cleanup-image / Restorehealth

Jeśli DISM nie może uzyskać plików online, spróbuj użyć instalacyjnego USB lub DVD.

 1. Włóż nośnik i wpisz następujące polecenie:
  • DISM.exe / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth / Source: C: RepairSourceWindows / LimitAccess
   Przypnij do paska zadań nie działa
 2. Pamiętaj o zastąpieniu ścieżki „C: RepairSourceWindows” na dysku DVD lub USB.
 3. Operacja nie powinna trwać dłużej niż 5 minut.

Jeśli masz problemy z dostępem do wiersza polecenia jako administrator, lepiej zapoznaj się z tym przewodnikiem.

Wygląda na to, że wszystko stracone, gdy DISM zawiedzie w systemie Windows? Sprawdź ten krótki przewodnik i pozbądź się zmartwień.

Rozwiązanie 11 — Wykonaj czystą instalację

I wreszcie, jeśli nic nie zadziałało, a ty jesteś uwięziony w cyklach, próbując dowiedzieć się, co jest przyczyną braku odpowiedzi paska zadań, ostatecznym rozwiązaniem jest czysta ponowna instalacja.

Tak, może to wydawać się czasochłonne, gdy musimy pamiętać, że musisz wykonać kopię zapasową danych i ponownie skonfigurować wszystkie te ustawienia. Jest to jednak ostateczność i radzimy wziąć to pod uwagę.autohide Pasek zadań nie działa

Jeśli nie wiesz, jak wykonać kopię zapasową danych w systemie Windows 10, zapoznaj się z tym szczegółowym przewodnikiem, który pozwoli to zrobić z łatwością.

Ostrzeżenie o epickim przewodniku! Zainstaluj ponownie system Windows 10, wykonując kilka szybkich kroków. Wszystko, co musisz wiedzieć, znajduje się tutaj.

Rozwiązanie 12 — Utwórz nowe konto użytkownika

Teraz, jeśli nie chcesz korzystać ze złożonych rozwiązań, które wymagają dużo czasu (np. Przywracania systemu), możesz po prostu utworzyć nowe konto użytkownika.

Czasami niektóre pliki systemowe mogą zostać uszkodzone lub możesz je przypadkowo usunąć, co może powodować problemy z paskiem zadań. Lub ten problem mógł wystąpić z powodu nieprawidłowych ustawień konta.

Tak czy inaczej, szybki sposób to naprawić, tworząc nowe konto użytkownika na komputerze.

Windows nie pozwala ci dodać nowego konta użytkownika? Wykonaj proste kroki i utwórz lub dodaj liczbę kont, które chcesz!

To wszystko w tym artykule, mam nadzieję, że przynajmniej jedno z tych rozwiązań pomogło ci przywrócić funkcjonalność paska zadań.

Jeśli masz jakieś uwagi, pytania lub może jakieś inne rozwiązanie tego problemu, którego nie udało mi się znaleźć, zapisz to w sekcji komentarzy poniżej. My i nasi czytelnicy chcielibyśmy to przeczytać.

Ponadto, jeśli masz jakiekolwiek inne problemy związane z systemem Windows 10, możesz sprawdzić rozwiązanie w sekcji Poprawka systemu Windows 10.

Link do głównej publikacji