Poprawka: Cortana nie znajduje aplikacji lokalnych w systemie Windows 10

Używamy Cortany do różnych rzeczy, ale przede wszystkim używamy jej do przeszukiwania naszych lokalnych treści i aplikacji oraz online. Ale co, jeśli Cortana nagle przestanie szukać naszych lokalnych aplikacji? Cóż, to nie jest wielka sprawa, ponieważ mamy na to rozwiązanie.

Cortana nie znajduje lokalnych aplikacji w systemie Windows 10

Czasami mechanizm wyszukiwania Cortany może napotkać jakiś błąd, który uniemożliwi osobistemu asystentowi systemu Windows 10 wykonywanie normalnych wyszukiwań. Tym razem wielu użytkowników skarżyło się na forach Microsoft, że wyszukiwanie online za pomocą Cortany działa dobrze, ale nie są w stanie wyszukiwać lokalnych aplikacji i programów. Może to być denerwujące, szczególnie jeśli zwykłeś pisać tylko dwie pierwsze litery programu, którego chcesz użyć, a Cortana pokazuje to natychmiast.

Jak zresetować Cortanę w systemie Windows 10

Najszybszym i najprostszym sposobem na rozwiązanie tego błędu jest zresetowanie Cortany. Jeśli nie masz pewności, jak to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy menu Start i otwórz Uruchom
  2. Wpisz następujący wiersz w Uruchom i naciśnij Enter:
    • C: \ Windows \ sysWOW64 \ Windowspowershell \ v1.0 \ powershell.exeCortana nie znajduje lokalnych aplikacji w Windows10
  3. Teraz w oknie PowerShell wprowadź następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
    • Get-AppXPackage -Name Microsoft.Windows.Cortana | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register „$ ($ _. InstallLocation) \ AppXManifest.xml”}Cortana nie znajduje lokalnych aplikacji w Wind10
  4. Poczekaj kilka chwil, aż proces uruchomi ponownie Cortanę

To powinno być wszystko, twoja Cortana zostanie zresetowana, a funkcje wyszukiwania powrócą do normy. Jedyne, co musisz zrobić, to ponownie dostosować Cortanę według własnego pragnienia, co może być nudne, ale jest lepsze niż niemożność wyszukiwania lokalnych aplikacji i programów.

Jeśli masz jakieś uwagi, pytania lub sugestie, po prostu sięgnij do sekcji komentarzy poniżej, a my pomożemy Ci dalej. Możesz również powiedzieć nam, do czego najczęściej używasz Cortany, czy po prostu przeszukujesz komputer, czy używasz go do wysyłania wiadomości e-mail, tworzenia spotkań, przypomnień itp.?

Link do głównej publikacji