Poprawka: brak opcji przywracania w systemie Windows 10

Windows 10 jest dostępny jako bezpłatna aktualizacja tylko przez kilka kolejnych dni, dlatego jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, możesz rozważyć. Niektórzy użytkownicy nie są zadowoleni z systemu Windows 10 i postanowili przywrócić poprzednią wersję systemu Windows, ale niestety wydaje się, że brakuje opcji przywracania.

W systemie Windows 10 brakuje opcji przywracania, co robić?

Po uaktualnieniu do systemu Windows 10 powinieneś wiedzieć, że istnieje możliwość powrotu do poprzedniej wersji systemu Windows. Powinniśmy wspomnieć, że opcja przywracania jest dostępna tylko przez miesiąc lub 30-28 dni, więc jeśli nie wrócisz do poprzedniej wersji systemu Windows w tym okresie, będziesz musiał nadal używać systemu Windows 10.

Warto również wspomnieć, że stara wersja systemu Windows jest przechowywana na dysku twardym $ Windows. ~ BT i $ Windows. ~ WS foldery, a jeśli je usuniesz, nie będziesz mógł wrócić do poprzedniej wersji systemu Windows. Powinieneś wiedzieć, że te foldery mogą być usuwane przez aplikacje innych firm, takie jak różne programy czyszczące i optymalizujące. W rzeczywistości możesz nawet usunąć te foldery, jeśli wykonasz czyszczenie dysku. Jeśli korzystasz z jakichkolwiek optymalizatorów lub narzędzi do czyszczenia, jest całkiem możliwe, że te foldery nie są już dostępne na dysku twardym. Pamiętaj, że jeśli wykonałeś czystą instalację systemu Windows 10, nie będziesz mógł wrócić do wcześniejszej wersji systemu Windows.

Najprostszym sposobem powrotu do poprzedniej wersji systemu Windows jest otwarcie aplikacji Ustawienia i przejście do zakładki Odzyskiwanie i wybranie opcji powrotu do poprzedniej wersji. Jeśli ta opcja nie jest dostępna, możesz wrócić do poprzedniej wersji systemu Windows, korzystając z jednego z poniższych rozwiązań.

 • Rozwiązanie 1 — Użyj obrazu zapasowego, aby przywrócić komputer

  Jeśli nie znasz obrazów dysków twardych, prawdopodobnie nie masz na dysku twardym kopii zapasowej. Zasadniczo obraz kopii zapasowej jest kopią zapasową dysku twardego, która umożliwia przywrócenie go i naprawienie potencjalnych problemów, które wystąpiły po utworzeniu obrazu.

  Chociaż obrazy dysków twardych są niezwykle przydatne, jeśli uaktualniono już system do Windows 10, ale nie utworzono wcześniej obrazu dysku twardego, nie będzie można użyć tej funkcji, aby przywrócić poprzednią wersję systemu Windows.

  Rozwiązanie 2 — Przywróć ustawienia fabryczne

  Niektóre komputery są dostarczane z nośnikami, które pozwalają przywrócić oryginalne ustawienia fabryczne i poprzedni system operacyjny. To rozwiązanie nie jest dostępne dla wszystkich komputerów, a jeśli zdecydujesz się użyć tego rozwiązania, pamiętaj, że proces ten usunie wszystkie pliki z komputera, dlatego należy utworzyć kopię zapasową.

  Rozwiązanie 3 — Zainstaluj ponownie poprzednią wersję systemu Windows

  Czasami najprostszym rozwiązaniem jest ponowna instalacja poprzedniej wersji systemu Windows. Nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ spowoduje usunięcie wszystkich plików z dysku C, więc jeśli zdecydujesz się na ponowną instalację systemu Windows, zalecamy zrobienie kopii zapasowej ważnej kopii zapasowej, jeśli nie chcesz ich trwale usunąć.

  Jeśli w systemie Windows 10 brakuje opcji przywracania, zwykle dzieje się tak, ponieważ upłynął okres wycofywania lub przypadkowo usunąłeś foldery ze starszą wersją systemu Windows. Jeśli brakuje tej opcji, możesz wypróbować niektóre z naszych rozwiązań z tego artykułu.

Link do głównej publikacji