Poprawka: błąd „Sprawdź dysk” na konsoli Xbox One

Xbox One ma bibliotekę setek różnych gier, ale niektóre problemy mogą pojawić się na konsoli Xbox One podczas próby zagrania w ulubioną grę. Według użytkowników otrzymają komunikat Sprawdź błąd dysku na konsoli Xbox One, a dziś pokażemy, jak rozwiązać ten problem.

„Sprawdź dysk” Błąd Xbox One, jak go naprawić?

Poprawka — błąd Xbox One „Sprawdź dysk”

Rozwiązanie 1 — Uruchom ponownie konsolę Xbox One

Według użytkowników ten problem pojawia się podczas próby zainstalowania nowej gry na konsoli Xbox One. Jednym z najprostszych sposobów rozwiązania tego problemu jest ponowne uruchomienie konsoli. Możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

 1. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania na konsoli, aby go całkowicie wyłączyć.
 2. Po wyłączeniu konsoli odłącz kabel zasilający od konsoli.
 3. Poczekaj 30 sekund lub dłużej i podłącz ponownie kabel zasilający.
 4. Naciśnij przycisk zasilania na konsoli, aby włączyć go ponownie.

Po ponownym uruchomieniu konsoli wyczyścisz pliki tymczasowe i mam nadzieję, że to rozwiąże Sprawdź błąd dysku.

Rozwiązanie 2 — Wyczyść trwałe przechowywanie

Jeśli masz błąd Sprawdź dysk, możesz go naprawić, usuwając pamięć trwałą. Xbox One automatycznie pobiera zawartość związaną z dyskami Blu-ray, a czasami ta zawartość może zostać uszkodzona i spowodować pojawienie się tego i innych błędów. Aby rozwiązać ten problem, musisz wyczyścić Pamięć trwałą i możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

 1. wciśnij Menu przycisk na kontrolerze.
 2. Wybierać Ustawienia> Dysk Blu-ray.
 3. W sekcji Blu-ray wybierz Pamięć trwała.
 4. Teraz wybierz Wyczyść trwałe przechowywanie.

Po wyczyszczeniu pamięci trwałej problem powinien zostać rozwiązany. Możesz także uniemożliwić pobieranie Trwałej pamięci po prostu odznaczając Włącz BD Live, aby ulepszyć opcję odtwarzania Blu-ray.

 • Rozwiązanie 3 — Włóż ponownie dysk z grą

  Według niektórych użytkowników możesz rozwiązać ten problem, po prostu wyjmując i wkładając ponownie dysk z grą. Nie wiemy, czy to rozwiązanie działa, ale możesz spróbować.
  Niektórzy użytkownicy sugerują wyłączenie połączenia internetowego i wysunięcie dysku. Możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

  1. Na ekranie głównym przewiń w lewo, aby otworzyć Przewodnik.
  2. Wybierz Ustawienia> Wszystkie ustawienia.
  3. Wybierać Sieć> Ustawienia sieci.
  4. Wybierz Wylogować się opcja.

  Po przejściu w tryb offline pozwól, aby proces instalacji zakończył się niepowodzeniem z powodu braku połączenia z Internetem. Po tym wyjmij dysk, połącz się z Internetem i włóż dysk ponownie.

  Rozwiązanie 4 — Wyczyść dysk

  Ten błąd może pojawić się, jeśli dysk jest uszkodzony, i możesz rozwiązać ten problem, po prostu czyszcząc dysk. Aby to zrobić, przytrzymaj dysk za krawędź i pamiętaj, aby nie dotykać górnej ani dolnej powierzchni. Weź miękką, wilgotną ściereczkę i wyczyść ją od środka do krawędzi. Możesz także zabrać swój dysk do dowolnego sklepu, który ma maszynę do polerowania płyt i poprosić go o wyczyszczenie go.

  Jeśli czyszczenie dysku nie działa, możesz rozważyć wymianę. Przed wymianą dysku zalecamy wypróbowanie go na konsoli znajomego i sprawdzenie, czy działa. Jeśli dysk nie działa na dwóch różnych konsolach, najprawdopodobniej jest uszkodzony, więc wymień go.

  Sprawdź dysk Błąd konsoli Xbox One może uniemożliwić instalację gier. Aby go naprawić, zalecamy ponowne uruchomienie konsoli i wyczyszczenie dysku. Jeśli te rozwiązania nie działają, wypróbuj inne rozwiązanie z tego artykułu.

Link do głównej publikacji