Nie można zainstalować DirectX w systemie Windows 10 [PEŁNY PRZEWODNIK]

DirectX jest kluczowym składnikiem systemu Windows 10, wymaganym przez wiele aplikacji multimedialnych. Czasami jednak mogą wystąpić błędy DirectX w systemie Windows 10, a dziś pokażemy, jak je naprawić.

Jak mogę naprawić błędy DirectX w systemie Windows 10?

 1. Zainstaluj poprzednią wersję DirectX
 2. Ponownie zainstaluj sterowniki karty graficznej
 3. Ponownie zainstaluj jedną z poprzednich aktualizacji
 4. Pobierz składniki redystrybucyjne Visual C ++
 5. Pobierz brakujące pliki .dll
 6. Upewnij się, że spełniasz zalecane wymagania systemowe
 7. Zainstaluj DirectX za pomocą wiersza polecenia

Rozwiązanie 1 — Zainstaluj poprzednią wersję DirectX

Niektóre aplikacje wymagają starszych wersji DirectX, aby działały poprawnie i trzeba je zainstalować ręcznie. Aby to zrobić, możesz pobrać instalator stąd.

Po pobraniu pliku zainstaluj go i uruchom ponownie komputer. Po ponownym uruchomieniu komputera większość błędów DirectX powinna zostać naprawiona.

Jeśli chcesz zainstalować starszą wersję DirectX, sprawdź powyższy link. Ale jeśli interesuje Cię najnowsza wersja i jak poprawia ona wydajność GPU, przeczytaj ten artykuł.

Rozwiązanie 2 — Zainstaluj ponownie sterowniki karty graficznej

Niewielu użytkowników zgłosiło, że problemy z DirectX zostały naprawione przez ponowną instalację sterowników karty graficznej. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. naciśnij Klawisz Windows + X i wybierz Menadżer urządzeń.
  menadżer urządzeń
 2. Po uruchomieniu Menedżera urządzeń przejdź do sekcji Karty graficzne i zlokalizuj sterownik karty graficznej.
 3. Kliknij sterownik prawym przyciskiem myszy i wybierz Odinstaluj.
  odinstaluj sterownik
 4. Czek Usuń oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia i kliknij dobrze.
  potwierdź-odinstaluj sterownik
 5. Po odinstalowaniu sterownika uruchom ponownie Twój komputer.
 6. Po ponownym uruchomieniu komputera przejdź do witryny producenta karty graficznej i pobierz najnowsze sterowniki karty graficznej.
 7. Zainstaluj pobrane sterowniki.

Chcesz najnowsze sterowniki GPU? Dodaj tę stronę do zakładek i zawsze bądź na bieżąco z najnowszymi i najlepszymi.

Aktualizuj sterowniki automatycznie

Jeśli ta metoda nie działa lub nie masz umiejętności obsługi komputera w celu ręcznego aktualizowania / naprawy sterowników, zalecamy zrobienie tego automatycznie za pomocą narzędzia Tweakbit Driver Updater.

To narzędzie jest zatwierdzone przez Microsoft i Norton Antivirus. Po kilku testach nasz zespół stwierdził, że jest to najlepsze zautomatyzowane rozwiązanie. Poniżej znajdziesz krótki przewodnik jak to zrobić.

 1. Ściągnij i zainstaluj TweakBit Driver Updater
 2. okno startowe aktualizacji sterownikaPo zainstalowaniu program automatycznie rozpocznie skanowanie komputera w poszukiwaniu nieaktualnych sterowników. Driver Updater sprawdzi zainstalowane wersje sterowników w bazie danych najnowszych wersji w chmurze i zaleci odpowiednie aktualizacje. Wszystko, co musisz zrobić, to czekać na zakończenie skanowania.
 3. diagnozowanie aktualizacji sterownikaPo zakończeniu skanowania otrzymasz raport o wszystkich problemowych sterownikach znalezionych na twoim komputerze. Przejrzyj listę i sprawdź, czy chcesz zaktualizować każdy sterownik osobno, czy wszystkie naraz. Aby zaktualizować jeden sterownik na raz, kliknij link „Aktualizuj sterownik” obok nazwy sterownika. Lub po prostu kliknij przycisk „Aktualizuj wszystko” u dołu, aby automatycznie zainstalować wszystkie zalecane aktualizacje.
  skanowanie aktualizacji sterownika zakończone
  Uwaga: Niektóre sterowniki muszą być instalowane w kilku krokach, więc będziesz musiał nacisnąć przycisk „Aktualizuj” kilka razy, aż wszystkie jego składniki zostaną zainstalowane.

Zrzeczenie się: Niektóre funkcje tego narzędzia nie są darmowe.

Oprócz ponownej instalacji sterowników użytkownicy sugerują również usunięcie wszelkich narzędzi do podkręcania, takich jak MSI Afterburner. Jeśli używasz tych narzędzi, pamiętaj o usunięciu ustawień podkręcania przed ich odinstalowaniem.

Rozwiązanie 3 — Zainstaluj ponownie jedną z poprzednich aktualizacji

Czasami wcześniej zainstalowane aktualizacje mogą powodować problemy z DirectX, a jeśli tak, może być konieczne ich odinstalowanie. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

 1. otwarty Aplikacja ustawień i idź do Aktualizacja Bezpieczeństwo.
 2. Iść do Aktualizacja systemu Windows sekcji i kliknij Zaawansowane opcje.
  zaawansowane-opcje-aktualizacja systemu Windows
 3. Kliknij Wyświetl historię aktualizacji.
  wyświetl historię aktualizacji
 4. Kliknij Odinstaluj aktualizacje.
  Odinstaluj aktualizacje
 5. Przed odinstalowaniem aktualizacji musisz przeprowadzić trochę badań i dowiedzieć się, która z tych aktualizacji jest aktualizacją DirectX.
 6. Odinstaluj tę aktualizację i uruchom ponownie komputer.

Jeśli masz problemy z otwarciem aplikacji Ustawienia, zapoznaj się z tym artykułem, aby rozwiązać problem. Dowiedz się, czy konkretna aktualizacja jest zainstalowana, czy nie przy pomocy tego przewodnika.

Rozwiązanie 4 — Pobierz składniki redystrybucyjne Visual C ++

Niewielu użytkowników zgłosiło, że instalacja Redystrybucji Visual C ++ naprawiła błędy DirectX. Użytkownicy zalecają pobranie i zainstalowanie tego pakietu. Jeśli ten pakiet nie działa, listę wszystkich składników redystrybucyjnych Visual C ++ można znaleźć tutaj.

Rozwiązanie 5 — Pobierz brakujące pliki .dll

Korzystanie z tego rozwiązania może prowadzić do potencjalnej niestabilności systemu, więc używaj go na własne ryzyko.

Niewielu użytkowników zgłasza, że ​​można naprawić błędy DirectX w systemie Windows 10, po prostu pobierając brakujące pliki .dll i przenosząc je do WindowsSystem32 (dla 32-bitowych wersji systemu Windows 10) lub do WindowsSysWOW64 (dla 64-bitowych wersji systemu Windows 10).

To rozwiązanie może nie być najbezpieczniejsze, jeśli pobierzesz brakujące pliki z Internetu, więc pamiętaj o tym. Alternatywnie możesz skopiować brakujące pliki .dll z innego komputera, którego używasz.

Rozwiązanie 6 — Upewnij się, że spełniasz zalecane wymagania systemowe

Wiem, że prawdopodobnie jest to mało prawdopodobne, ale jeśli używasz starszego komputera, możesz sprawdzić, czy spełnia on minimalne wymagania systemowe do uruchomienia DirectX. Oto minimalne wymagania systemowe dla DirectX 12:

 1. Windows 7 32-bitowy lub 64-bitowy
 2. Karta graficzna kompatybilna z DirectX 12
 3. .NET Framework 4
 4. 1 GB pamięci RAM
 5. Dwurdzeniowy procesor 2 GHz

Rozwiązanie 7 — Zainstaluj .NET Framework za pomocą wiersza polecenia

Aby zainstalować .NET Framework, musisz zasadniczo skorzystać ze starej, dobrej usługi DISM (obsługa i zarządzanie obrazem wdrażania). Jeśli DSIM zawiedzie, szybko napraw go za pomocą tego przewodnika krok po kroku.

Nie będziemy jednak używać narzędzia „całości”, ale tylko jego część, która pozwoli nam zainstalować .NET Framework. Oto, co musisz zrobić:

 1. Przejdź do wyszukiwania, wpisz cmd i otwórz Wiersz polecenia jako administrator.
 2. Wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter: DISM / Online / Enable-Feature / FeatureName: NetFx3 / All / LimitAccess / Source: D: sourcessxs
 3. Poczekaj na zakończenie procesu.
 4. Zrestartuj swój komputer.

Jeśli masz problemy z dostępem do wiersza polecenia jako administrator, lepiej zapoznaj się z tym przewodnikiem.

DirectX jest integralną częścią wszystkich systemów operacyjnych Windows, dlatego wszelkie problemy z DirectX mogą spowodować, że Twoje ulubione aplikacje przestaną działać.

Jeśli masz problemy z DirectX w systemie Windows 10, wypróbuj niektóre z naszych rozwiązań. Aby uzyskać więcej sugestii lub pytań, sięgnij do sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji