Poprawka: „Wystąpił problem z bezpiecznym połączeniem z tą witryną” błąd nieprawidłowego certyfikatu

Niektórzy użytkownicy przeglądarki Internet Explorer i Edge napotkali komunikat o błędzie: „Wystąpił problem z bezpiecznym połączeniem z tą witryną. Certyfikat bezpieczeństwa przedstawiony przez tę witrynę nie jest bezpieczny. ”Jest to w rzeczywistości problem nieprawidłowego certyfikatu, który może wystąpić w dowolnej przeglądarce, choć przedstawione komunikaty o błędach nie zawsze są takie same. W takim przypadku błąd blokuje otwieranie strony internetowej. Oto kilka rozwiązań, które mogą naprawić ten błąd.

Wystąpił problem z bezpiecznym połączeniem z tą wiadomością internetową, uniemożliwiającą dostęp do niektórych stron internetowych, a mówiąc o tym problemie, oto kilka podobnych problemów zgłaszanych przez użytkowników:

 • Wystąpił problem z bezpiecznym połączeniem z tą witryną. Brak opcji kontynuacji — Ten problem występuje zwykle, jeśli zegar jest nieprawidłowy. Możesz to jednak naprawić, dostosowując datę i godzinę.
 • Wystąpił problem z bezpiecznym połączeniem z tą witryną Chrome, IE11, Edge — Ten problem może pojawić się w różnych przeglądarkach, a przyczyną jest zazwyczaj Twój program antywirusowy. Aby rozwiązać problem, wyłącz program antywirusowy lub przejdź do innej przeglądarki.
 • Wystąpił problem z bezpiecznym połączeniem z tą witryną Facebook, YouTube, Outlook, PayPal, Netflix, Wikipedia — Czasami może nie być możliwe uzyskanie dostępu do określonej witryny z powodu tego błędu. Aby to naprawić, po prostu dodaj witrynę do sekcji Zaufane witryny i sprawdź, czy to rozwiąże problem.

Rozwiązanie 1 — Sprawdź swój program antywirusowy

W niektórych przypadkach może wystąpić problem z bezpiecznym połączeniem z tą witryną. Może wystąpić błąd związany z programem antywirusowym. Niektóre ustawienia zabezpieczeń mogą zakłócać działanie systemu i powodować pojawienie się tego problemu, ale można to naprawić, wyłączając niektóre funkcje antywirusowe.

Jeśli to nie zadziała, być może będziesz musiał całkowicie wyłączyć swój program antywirusowy. W kilku przypadkach użytkownicy musieli usunąć oprogramowanie innych firm z komputera, aby rozwiązać ten problem. Według użytkowników oprogramowanie antywirusowe, takie jak Norton lub Avast, może powodować ten problem, więc jeśli go używasz, koniecznie go usuń.

Po usunięciu programu antywirusowego problem powinien zostać rozwiązany. Jeśli problem nie pojawia się po usunięciu programu antywirusowego, należy rozważyć przejście na inne rozwiązanie antywirusowe. Jeśli szukasz bezpiecznego programu antywirusowego, który nie będzie w żaden sposób kolidował z systemem operacyjnym, zdecydowanie powinieneś rozważyć BullGuard.

 • Rozwiązanie 2 — Sprawdź datę i godzinę

  Typowa przyczyna Wystąpił problem z bezpiecznym połączeniem z tą witryną. Komunikatem o błędzie może być data i godzina. Twoja przeglądarka korzysta z niektórych certyfikatów, a jeśli wygasną, możesz nie mieć dostępu do określonej witryny.

  Jak zapewne można się domyślić, certyfikaty są ściśle powiązane z bieżącą datą i godziną na komputerze, a jeśli z jakiegoś powodu godzina i data są nieprawidłowe, możesz napotkać ten problem. Aby rozwiązać problem, musisz dostosować datę i godzinę. Jest to dość proste i możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę zegara na pasku zadań. Wybierz Dostosuj datę / godzinę z menu.
  2. Wyłączyć Ustaw czas automatycznie opcja. Po kilku chwilach włącz ponownie tę opcję.

  Spowoduje to resynchronizację godziny i daty. Po ustawieniu daty i godziny problem powinien zostać rozwiązany. Pamiętaj, że możesz również ręcznie ustawić datę i godzinę, klikając przycisk Zmiana przycisk.

  Jeśli zegar w systemie Windows 10 jest nieprawidłowy, możliwe, że bateria Twojej płyty głównej jest wyczerpana, więc musisz go wymienić. Proces ten jest stosunkowo prosty i wystarczy odłączyć komputer od gniazdka elektrycznego, otworzyć obudowę komputera i ostrożnie wyjąć baterię z płyty głównej.

  Po wyjęciu baterii wymień ją na nową, a problem powinien zostać całkowicie rozwiązany.

  Rozwiązanie 3 — Dodaj witrynę do zaufanych witryn

  Czasami może wystąpić problem z bezpiecznym połączeniem z tą witryną, gdy pojawia się problem z ustawieniami bezpieczeństwa. Aby rozwiązać ten problem, musisz dodać witrynę, do której próbujesz uzyskać dostęp, do kategorii Zaufane witryny.

  Jeśli chodzi o kategorię Zaufane witryny, pamiętaj, aby dodać tylko te witryny, którym naprawdę ufasz, a nie przypadkowe witryny, które odwiedzasz po raz pierwszy. Aby dodać stronę internetową do tej kategorii, wystarczy wykonać następujące czynności:

  1. naciśnij Klawisz Windows + S. i wejdź opcje internetowe. Wybierz opcje internetowe z listy wyników.
  2. Nawigować do Bezpieczeństwo i wybierz Zaufane strony Kategoria. Kliknij Witryny przycisk.
  3. Wpisz adres URL w Dodaj tę stronę do strefy sekcji i kliknij Dodaj przycisk.
  4. Po dodaniu witryny do listy zaufanych zapisz zmiany.

  Po dodaniu żądanej witryny do strefy Zaufana witryna sprawdź, czy problem został rozwiązany.

  • Zdecydowanie zalecamy zabezpieczyć przeglądanie za pomocą dobrej sieci VPN. Gdy próbujesz uzyskać dostęp do strony internetowej, CyberGhost VPN może upewnić się, że jest ona bezpieczna dla Ciebie, przeprowadzając dokładne sprawdzenie tego adresu URL w dedykowanej bazie danych. Pobierz teraz CyberGhost VPN (oferta rabatowa)

   Rozwiązanie 4 — Wyczyść pamięć podręczną SSL

   W niektórych przypadkach problem z bezpiecznym połączeniem z tą witryną może pojawić się z powodu pamięci podręcznej SSL. Czasami pamięć podręczna może zostać uszkodzona, co może prowadzić do różnych błędów. Można jednak wyczyścić pamięć podręczną SSL, wykonując następujące czynności:

   1. Wyczyszczenie pamięci podręcznej SSL może usunąć uszkodzone dane certyfikatu. Możesz wyczyścić pamięć podręczną SSL, otwierając kartę Panel sterowania Sieć i udostępnianie.
   2. Kliknij opcje internetowe aby otworzyć dalsze ustawienia.
   3. Teraz wybierz Zawartość karta pokazana poniżej. wciśnij Wyczyść tabliczkę SLL przycisk na tej zakładce.

   Rozwiązanie 5 — Zaktualizuj certyfikat główny

   System Windows automatycznie aktualizuje wbudowane certyfikaty główne, więc zwykle nie trzeba ręcznie ich aktualizować. Niemniej jednak można również zainstalować najnowsze pakiety aktualizacji root z katalogu Microsoft Update, jeśli wymagane są aktualizacje. Otwórz tę stronę internetową, a następnie wpisz „aktualizacja certyfikatu głównego” w polu wyszukiwania.

   Wyniki wyszukiwania mogą zawierać listę pakietów aktualizacji dla różnych platform 32 i 64-bitowych. wciśnij Pobieranie przycisk pakietu aktualizacji root, który pasuje do twojej platformy.

   Rozwiązanie 6 — Usuń OpenDNS

   Ta poprawka dotyczy w szczególności rozwiązania problemu z błędem certyfikatu podczas przeglądania sieci korporacyjnych. OpenDNS to usługa, która ulepsza system nazw domen w wielu sieciach korporacyjnych, ale blokuje również bardziej wiarygodne strony internetowe. W związku z tym usunięcie OpenDNS na komputerach sieciowych może również skutecznie naprawić ten błąd.

   1. Otwórz kartę Sieć i udostępnianie w Panelu sterowania.
   2. Kliknij albo Połączenia bezprzewodowe lub Połączenie lokalne aby otworzyć okno bezpośrednio poniżej.
   3. wciśnij Nieruchomości przycisk, aby otworzyć okno pokazane poniżej.
   4. Teraz możesz dwukrotnie kliknąć Protokół internetowy w wersji 4 (TCP / IPv4) oprawa.
   5. Usuń wymienione numery adresów serwerów DNS.
   6. Wybierz Uzyskaj adres serwera DNS automatycznie opcja.
   7. wciśnij dobrze przycisk, aby potwierdzić nowe ustawienia. Teraz skutecznie usunąłeś adresy serwerów OpenDNS, wcześniej zablokowane strony mogą się otwierać.

   Rozwiązanie 9 — Wypróbuj inną przeglądarkę

   Wystąpił problem z bezpiecznym połączeniem z tą witryną. Wiadomość może być czasem związana z Twoją przeglądarką, a jeśli chcesz to naprawić, zalecamy tymczasowe przełączenie na inną przeglądarkę.

   Jeśli problem nie pojawia się w innej przeglądarce, na razie powróć do niego i użyj go zamiast bieżącej przeglądarki.

   Jedno z tych rozwiązań prawdopodobnie naprawi błąd certyfikatu „problem z bezpiecznym połączeniem z tą witryną” przynajmniej w przeglądarkach Internet Explorer i Edge. Ten artykuł dotyczący raportu systemu Windows zawiera także dalsze szczegóły dotyczące sposobu naprawy podobnego błędu nieprawidłowego certyfikatu.

Link do głównej publikacji