Jak usunąć poprzednie ikony z paska zadań

Program został całkowicie odinstalowany i masz pewność, że na twoim komputerze nie ma żadnych odniesień. Co jeśli pozostanie jeszcze jedna, o której możesz nie wiedzieć? Każdy element wyświetlany po lewej stronie zegara na pasku zadań jest buforowany przez system Windows, co oznacza, że ​​ikona programu jest nadal dostępna w systemie, nawet jeśli program został odinstalowany i nie jest już dostępny.

W zasobniku systemowym znajduje się historia każdej ikony, która kiedykolwiek była umieszczona w tym obszarze. Sprawdź to sam, klikając prawym przyciskiem myszy pasek zadań, wybierając właściwości z menu kontekstowego i klikając przycisk dostosowywania u dołu tego ekranu. Jeśli dostosowywanie nie jest aktywne, aktywuj je, włączając Ukryj nieaktywne ikony.

Lista pokazuje bieżące elementy u góry i przeszłe elementy poniżej listy bieżących elementów. Miałem około trzydziestu wpisów programów, z których nie korzystałem więcej niż dziesięć, co oznaczało, że było tam dwadzieścia wpisów bez żadnego znaczenia. Czyszczenie tej listy jest dość łatwe, wykonaj następujące czynności:

  • Najpierw wykonaj kopię zapasową rejestru
  • Otwórz rejestr, naciskając lewy klawisz Windows + R; Nawigować do
  • HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ Current-Version \ Explorer \ TrayNotify
  • Usuń klucze IconStreams i PastIconStreams.
  • Zamknij rejestr i uruchom ponownie komputer.

Po ponownym uruchomieniu system Windows skompiluje listę dostępnych ikon, co oznacza, że ​​znikną wszystkie wpisy programów używanych w przeszłości.

Aktualizacja: Jeśli wolisz program do tego zadania, wypróbuj Tray Cleaner, który automatycznie wykona zadanie i jest naprawdę łatwy w użyciu. Sam proces jest nadal taki sam, nawet w nowszych wersjach systemu Windows 7. Możesz sprawdzić zaktualizowany przewodnik na temat usuwania starych ikon powiadomień w systemie Windows 7, jeśli używasz tego systemu operacyjnego.

Link do głównej publikacji