Poprawka: „Błąd odczytu zapisu urządzenia” na Xbox One

Możesz cieszyć się setkami różnych gier na Xbox One, ale niestety pewne błędy mogą pojawić się raz na jakiś czas. Użytkownicy zgłosili błąd podczas czytania komunikatu zapisz urządzenie na Xbox One, a dziś pokażemy Ci, jak rozwiązać ten problem.

„Błąd odczytu zapisu urządzenia” na Xbox One, jak to naprawić?

Poprawka — „Błąd odczytu urządzenia zapisującego” na konsoli Xbox One

Rozwiązanie 1 — Uruchom ponownie konsolę

Jeśli pojawia się komunikat o błędzie podczas czytania komunikatu o zapisaniu urządzenia, możesz to naprawić, po prostu ponownie uruchamiając konsolę. Ponowne uruchomienie konsoli może naprawić typowe błędy Xbox One. Aby ponownie uruchomić konsolę, wykonaj następujące czynności:

 1. Przewiń w lewo na ekranie głównym, aby otworzyć przewodnik. Możesz także otworzyć Przewodnik w dowolnym momencie, po prostu dotykając przycisku Xbox przycisk na kontrolerze.
 2. Po otwarciu Przewodnika wybierz Ustawienia.
 3. Wybierać Uruchom ponownie konsolę opcja.
 4. Teraz wybierz tak potwierdzać.

Możesz także wyłączyć konsolę, przytrzymując przycisk zasilania z przodu urządzenia przez 10 sekund. Po wyłączeniu konsoli naciśnij ponownie przycisk zasilania, aby go uruchomić.

Rozwiązanie 2 — Wyczyść pamięć podręczną

Xbox One przechowuje wszelkiego rodzaju pliki w pamięci podręcznej, a czasem pliki te mogą ulec uszkodzeniu i spowodować pojawienie się tego i wielu innych błędów. Aby rozwiązać problemy z uszkodzoną pamięcią podręczną, musisz ją wyczyścić. Wyczyszczenie pamięci podręcznej jest podobne do ponownego uruchomienia konsoli. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania na konsoli, aby go wyłączyć.
 2. Po wyłączeniu konsoli odłącz kabel zasilający.
 3. Gdy przewód zasilający jest odłączony, naciśnij przycisk zasilania kilka razy, aby całkowicie rozładować akumulator.
 4. Poczekaj 30 sekund lub dłużej i podłącz ponownie kabel zasilający.
 5. Poczekaj, aż światło na cegle mocy zmieni kolor z białego na pomarańczowy.
 6. Teraz naciśnij przycisk zasilania, aby ponownie włączyć konsolę.

Wykonując te czynności, wyczyścisz pamięć podręczną i mam nadzieję, że problem z błędem odczytu komunikatu zapisu urządzenia zostanie rozwiązany.

 • Rozwiązanie 3 — Usuń zapisane pliki gry

  Zapisane gry są przechowywane na konsoli i na serwerach Xbox Live, co umożliwia płynne kontynuowanie gry na różnych konsolach. Niestety czasami zdarza się, że pliki zapisu gry są uszkodzone, więc może być konieczne ich usunięcie. Pamiętaj, że usunięcie zapisanych plików gier z konsoli nie spowoduje ich usunięcia z serwerów Xbox Live, chyba że zdecydujesz się je usunąć. Aby usunąć pliki zapisywania gry, wykonaj następujące czynności:

  1. Na ekranie głównym przejdź do Moje gry i aplikacje.
  2. Podświetl grę, w której występuje ten błąd, i naciśnij Menu przycisk na kontrolerze.
  3. Wybierz Zarządzaj grą opcja z menu.
  4. Po wyświetleniu odpowiednich informacji o grze przewiń w prawo i wybierz zapisane dane swojego tagu gracza w Zapisane dane Sekcja.
  5. wciśnij ZA przycisk na kontrolerze.
  6. Teraz zobaczysz dwie dostępne opcje: Usuń z konsoli i Usuń wszędzie. Wybierz to pierwsze, a usuniesz lokalną kopię zapisanych gier z Xbox One. Jeśli wybierzesz tę opcję, zapisane gry zostaną przywrócone przy następnym uruchomieniu gry. Jeśli ta opcja nie działa, być może będziesz musiał użyć Usuń wszędzie opcja usunięcia zapisanych gier z konsoli, serwerów Xbox Live i wszystkich innych konsol, które mają zapisane pliki gier. Pamiętaj, że opcja Usuń wszędzie spowoduje trwałe usunięcie wszystkich zapisanych plików gry, a Twoje postępy zostaną utracone.

  Błąd odczytu wiadomości „zapisz urządzenie” na konsoli Xbox One może uniemożliwić dostęp do zapisanych gier. W takim przypadku możesz spróbować ponownie uruchomić konsolę lub wyczyścić pamięć podręczną. Jeśli to nie zadziała, możesz chcieć usunąć zapisane pliki gry.

Link do głównej publikacji