Poprawka: aplikacja Mapy nie działa w systemie Windows 10

Aplikacja Mapy systemu Windows 10 jest bardzo przydatna, zwłaszcza gdy jesteś w drodze. Ale jeśli przekażesz tę aplikację jako przewodnik w obcym mieście, a ona nie działa, możesz mieć duży problem. Pokażemy Ci, co zrobić, jeśli nie możesz uruchomić Map systemu Windows 10.

Co zrobić, jeśli Mapy systemu Windows 10 nie działają

 1. Umożliwić lokację
 2. Zresetuj aplikację Mapy
 3. Opróżnij DNS
 4. Zaktualizuj komputer
 5. Usuń mapy plików
 6. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z aplikacjami ze Sklepu Windows

1. Włącz lokalizację

Mapy systemu Windows 10 są ściśle powiązane z ustawieniami lokalizacji. Wykorzystuje twoją lokalizację do określenia potrzebnych map i dostępnych tras.

Więc jeśli Twoja lokalizacja jest wyłączona w systemie Windows 10, Mapy nie będą działać. Lokalizacja w systemie Windows 10 jest domyślnie włączona, ale wielu użytkowników zwykle ją wyłącza, ponieważ obawiają się, że Microsoft używa jej do gromadzenia danych. A kiedy potrzebujesz aplikacji, takiej jak Mapy, a Twoja lokalizacja jest wyłączona, możesz mieć problem, ponieważ aplikacja nie działa.

Na szczęście rozwiązanie się ujawnia. Aby więc mapy systemu Windows 10 znów działały normalnie, wystarczy ponownie włączyć swoją lokalizację. A jeśli nie masz pewności, jak to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz ustawienia
 2. Przejdź do Prywatność> Lokalizacja
 3. Włącz lokalizacjęWindows problem z lokalizacją 10
 4. Przewiń w dół i upewnij się, że Mapy są włączone, w obszarze Wybierz aplikacje, które mogą korzystać z Twojej lokalizacji

Włączenie lokalizacji powinno rozwiązać wszystkie problemy z Mapami i powinieneś być w stanie normalnie z nich korzystać.

2. Zresetuj aplikację Mapy

Ale jeśli nadal masz problemy, możesz spróbować zresetować aplikację. Aby zresetować aplikację Mapy, wykonaj następujące czynności:

 1. Przejdź do wyszukiwania, wpisz PowerShell i otwórz PowerShell jako Administrator
 2. Wklej następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter: Get-AppxPackage * windowsmaps * | Usuń pakiet Appxmapuje problem z oknami 10
 3. Twoja aplikacja Mapy zostanie odinstalowana
 4. Teraz przejdź do Windows Store, wyszukaj Mapy i zainstaluj go ponownie

3. Opróżnij DNS

Podczas przeglądania Internetu DNS zbiera pamięć podręczną, a wszystkie te stosy przechowywanej pamięci podręcznej mogą blokować połączenie lub uniemożliwić prawidłowe działanie aplikacji.

Jeśli więc aplikacja Mapy jest nadal niedostępna, spróbuj opróżnić DNS. Oto kroki, które należy wykonać:

 1. Przejdź do Start> uruchom Wiersz polecenia jako administrator
 2. Wprowadź następujące polecenia i naciśnij Enter po każdym:
  •  ipconfig / release
  • ipconfig / renew
 3. Poczekaj na zakończenie procesu, a następnie wpisz polecenie ipconfig / flushdns opróżnić DNS> naciśnij Enter.

opróżnij DNS

 • PRZECZYTAJ TAKŻE: Windows 8, 10 Aplikacje map: Najlepsze 6 w użyciu

4. Zaktualizuj komputer

Uruchamianie przestarzałych wersji systemu operacyjnego Windows może powodować różne problemy z aplikacjami i oprogramowaniem. Gigant z Redmond regularnie wprowadza aktualizacje systemu Windows 10, aby poprawić stabilność systemu i naprawić problemy zgłaszane przez użytkowników. Być może obecne problemy z aplikacją Mapy są spowodowane ogólnym błędem systemu operacyjnego. Zainstalowanie najnowszych aktualizacji systemu operacyjnego może pomóc rozwiązać problem.

Przejdź do Start> Ustawienia> Aktualizacja Bezpieczeństwo> Sprawdź aktualizacje.

aktualizacje systemu Windows 10

Zainstaluj dostępne aktualizacje, a następnie ponownie uruchom aplikację Mapy, aby sprawdzić, czy problem nadal występuje.

5. Usuń mapy plików

Niektórzy użytkownicy potwierdzili, że usunięcie map plików z wcześniejszą datą szybko rozwiązało problem.

 1. Uruchom Eksploratora Windows> przejdź do Widok> zaznacz Ukryte elementy, aby wyświetlić ukryte pliki i folderyusuń mapy plików aplikacji map
 2. Przejdź do Program Files w folderze aplikacji systemu Windows Przewiń> otwórz
 3. Przejdź do folderu Microsoft.WindowsMaps_4.1509.50911.0_neutral_split.scale-100-8wekyb3d8bbwe. Pamiętaj, że powinny istnieć dwie wersje tego pliku z dwiema różnymi datami utworzenia.
 4. Usuń plik z wcześniejszą datą> uruchom ponownie komputer

6. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z aplikacjami Sklepu Windows

System Windows 10 jest wyposażony we wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów, które może pomóc w rozwiązaniu problemów z aplikacją w mniej niż pięć minut. Wszystko, co musisz zrobić, to przejść do Start> Ustawienia> Aktualizacja Bezpieczeństwo> Rozwiąż problemy i wybierz narzędzie do rozwiązywania problemów odpowiednie dla Twojej sytuacji.

W twoim przypadku wybierz narzędzie do rozwiązywania problemów z aplikacjami Sklepu Windows.

napraw aplikację map systemu Windows 10

Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów, a następnie sprawdź, czy problem nadal występuje.

To wszystko, mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci rozwiązać problemy z aplikacją Mapy w Windows 10. Jeśli masz jakieś uwagi lub pytania, po prostu napisz je poniżej.

Ponadto, jeśli masz dodatkowe sugestie dotyczące rozwiązania tego problemu, możesz podać kroki, które należy wykonać w komentarzach.

Powiedz nam, co myślisz o aplikacji Mapy systemu Windows 10, używasz jej, czy to dobrze? Przekaż nam swoją opinię, korzystając z tej samej sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji