Pokoloruj swoje czarno-białe zdjęcia za pomocą tych niesamowitych narzędzi

Czy masz stary album czarno-białych zdjęć, które chciałbyś przywrócić do życia? Czy jesteś niezadowolony z kolorowego wzoru zdjęć w swojej galerii?

Ten artykuł pomoże ci. Tutaj będziemy recenzować pięć najlepszych programów do kolorowania zdjęć na rynku.

Kolorowanie zdjęć to metoda manipulacji fotografią, zaprojektowana w celu zmiany naturalnego wzoru kolorów fotografii. Ten proces zasadniczo dotyczy czarno-białych zdjęć, które można łatwo pokolorować na dowolny wzór kolorów.

Aby to zrobić, często stosuje się oprogramowanie do kolorowania zdjęć, aby zastosować obrysy kolorów do takiego zdjęcia, a następnie automatycznie zakończyć proces edycji kolorów.

Ponadto masz możliwość zmiany, usunięcia i / lub zastąpienia dowolnego rodzaju lub wzoru koloru na zdjęciu, tj. Odbarwienia takiego zdjęcia, jakie uznasz za stosowne.

Ten proces manipulacji zdjęciami jest jedną z najczęściej stosowanych technik w projektowaniu graficznym i fotografii. Jako takie, foto-koloryzatory są zawsze bardzo poszukiwane.

Jednak nie wszystkie narzędzia do obróbki zdjęć są koloryzatorami zdjęć i nie wszystkie koloryzatory są standardowe. W związku z tym uzyskanie standardowego oprogramowania do kolorowania zdjęć może być czasem herculean.

Dlatego, aby ułatwić podejmowanie decyzji o tym, który kolorizer będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni, przedstawiliśmy pięć najlepszych dostępnych programów do kolorowania zdjęć.

Najlepsze oprogramowanie do kolorowania zdjęć dla systemu Windows 10

1

AKVIS Coloriage

Najlepsze oprogramowanie do kolorowania zdjęć AKVIS ColoriageAKVIS Coloriage to najwyżej oceniane oprogramowanie do kolorowania, zoptymalizowane pod kątem zapewnienia naturalnie wyglądających kolorów na czarno-białych zdjęciach. W tym samym duchu kolorowe fotografie można również przeprojektować, dodając, usuwając lub remontując kolorowy wzór zdjęć.

To oprogramowanie jest kompatybilne krzyżowo z systemami operacyjnymi Macbook i Windows. W przypadku systemu operacyjnego Windows oprogramowanie jest obsługiwane we wszystkich wersjach między Win7 a Win 10 (zarówno 32-bitowych, jak i 64-bitowych włącznie).

AKVIS Coloriage obsługuje intuicyjny interfejs użytkownika, który nie wymaga żadnej formy nakładania warstw ani skomplikowanych umiejętności zarządzania kolorami. Zazwyczaj wszystko jest ustawiane, wykonywane i kończone w ciągu kilku pociągnięć pędzla w kilka minut.

Zasadniczo za pomocą Coloriage można dodawać kolor do czarno-białych zdjęć, usuwać kolor z kolorowych fotografii, dodawać kolor do szkiców, desaturować wzory kolorów na zdjęciach, zmieniać kolor blaknących zdjęć i tak dalej.

Sprawdź te stare oprogramowanie do przywracania zdjęć, aby zapisać niesamowite wspomnienia

Inne godne uwagi funkcje AKVIS Coloriage to: tryb wielokolorowy, automatyczna kolorystyka, biblioteka kolorów, obsługa wielu formatów (PNG, JPEG, TIFF, RAW, PSD i więcej), wielojęzyczny interfejs i linie pomocy (9 języków), przyspieszenie GPU, duży format druk, druk kolorowy, IPTC Obsługa EXIF, pędzel do zmiany koloru, udostępnianie zdjęć, obszerny przewodnik online, bezpłatna wersja próbna i wiele innych.

AKVIS Coloriage jest oferowany w czterech edycjach licencji: Home Plug-in (75 USD), Home Stand-alone (75 USD), Home Deluxe Plugin + Standalone (90 USD) oraz Business Plug-in + Standalone (199 USD).

Wszystkie plany podlegają wstępnemu okresowi próbnemu wynoszącemu 10 dni, przed pełnym zakupem.

Kup teraz AKVIS Coloriage

2)

CODIJY

Najlepsze oprogramowanie do kolorowania zdjęć CODIJYCODIJY to specjalne oprogramowanie do kolorowania zdjęć, zaprojektowane specjalnie dla komputerów z systemem Windows i Mac. Oprogramowanie jest obsługiwane we wszystkich czterech nowoczesnych wersjach systemu Windows; Windows 7/8 / 8.1 / 10.

To oprogramowanie jest przystosowane do pokolorowania zwykłych — czarno-białych — zdjęć, a także do pokolorowania wzoru kolorowego każdego zdjęcia.

Zasadniczo sprawia to, że oprogramowanie jest bardzo niezbędnym narzędziem, ponieważ można je łatwo zastosować do dodania życia i walorów estetycznych do starych zdjęć.

W rezultacie jest to jedno z najczęściej używanych narzędzi, przez kreatywnych artystów lub grafików, do tworzenia niemal perfekcyjnie zmanipulowanych zdjęć / zdjęć.

Twórz niesamowite animowane pliki GIF za pomocą tych 24 wspaniałych narzędzi

Co więcej, CODIJY posiada niezwykle intuicyjny interfejs, który w przeciwieństwie do innych najlepszych programów do kolorowania / manipulacji zdjęciami, jest dość łatwy w nawigacji dla każdego z podstawowymi umiejętnościami fotograficznymi / graficznymi.

Aby jeszcze bardziej ułatwić obsługę, na ich stronie internetowej znajduje się obszerna instrukcja obsługi, zaprojektowana w celu ułatwienia nawigacji na platformie.

Inne kluczowe funkcje CODIJY to: usuwanie / dodawanie kolorów, zaawansowana automatyczna koloryzacja, próbnik kolorów, tryb podglądu, palety zdjęć kanał po kanale, 32 biblioteki kolorów, odwracanie kolorów (na czarno biały), przechwytywanie gradientu na żywo, gradient wielokolorowy, 3-stopniowe kolorowanie zdjęć, opcje odmalowywania, obsługa obrazów w wielu formatach (PNG, TIFF, JPEG itp.) i wiele innych.

Profesjonalna edycja CODIJY jest dostępna w cenie od 59,99 USD. Dostępna jest również wstępna 15-dniowa bezpłatna wersja próbna dla nowych użytkowników.

Pobierz oprogramowanie do koloryzacji zdjęć CODIJY

Pobierz wersję próbną

3)

Adobe PhotoShop

Adobe PhotoShop najlepsze oprogramowanie do kolorowania zdjęćPhotoshop firmy Adobe to uniwersalne narzędzie do manipulacji obrazami, z którego korzystają miliony profesjonalnych fotografów (i amatorów) oraz twórców z całego świata.

Jedną z kluczowych funkcji Photoshopa jest „koloryzacja zdjęć”; stąd jest to prawdopodobnie jedno z najlepszych dostępnych programów do kolorowania zdjęć.

Adobe Photoshop jest obsługiwany zarówno w systemach operacyjnych Mac, jak i Windows, i jest zaprojektowany do działania z optymalną wydajnością w nowoczesnych wersjach Windows, w tym Windows 7, Windows 8 / 8.1 i Windows 10.

Photoshop, choć łatwy w użyciu, wymaga pewnego poziomu umiejętności Photoshopping lub edycji zdjęć, aby móc korzystać z funkcji zarządzania kolorami w oprogramowaniu.

Niektóre z tych funkcji obejmują między innymi koło kolorów, zastępowanie kolorów, gumkę, pędzel i wtyczki kolorów.

Inne funkcje obróbki zdjęć w Photoshopie obejmują markizę, lasso, magiczną różdżkę, edycję wideo, narzędzia do krojenia, kadrowanie obrazu, narzędzia do ramki, tryb symetrii, przeciąganie upuszczanie, wielojęzyczna obsługa (ponad 26 języków), przechowywanie w chmurze (do 1 TB), bezpłatny okres próbny i wiele innych.

Photoshop jest dostępny jako pojedynczy pakiet, z licencją 20,99 USD miesięcznie.

Pobierz bezpłatną wersję próbną

Kup Adobe Photoshop

4

Czarna magia

Najlepsze oprogramowanie do kolorowania zdjęć BlackMagicBlackMagic to popularne oprogramowanie do kolorowania zdjęć, zaprojektowane specjalnie do pracy na szerokiej gamie komputerów z systemem Windows, od starego Windows 98SE do najnowszego Windows 10.

Oprogramowanie, podobnie jak inne narzędzia do kolorowania, jest zasadniczo zbudowane w celu dodania koloru i wigoru do czarno-białych zdjęć. Może jednak także dodawać / usuwać kolory z kolorowych zdjęć.

Co więcej, BlackMagic to idealne narzędzie do kolorowania blaknących lub niewłaściwie kolorowych zdjęć. Jedną z unikalnych cech BlackMagic jest technologia „TimeBrush RLC”, która jest zaawansowanym systemem zbudowanym i zintegrowanym z BlackMagic do pokolorowanych filmów (wideo), które pierwotnie były w kolorze białym czarny format.

Inne funkcje BlackMagic to: pędzel, próbnik kolorów, niestandardowe palety, tłumik ciśnienia, tryb warstwowy, wybór kształtu, Windows BMP Obsługa JPEG, tuning RGB, Magic Touch-point, nieograniczona rozdzielczość przetwarzania, gumka, modyfikator skali szarości, narzędzie i odcień, palety kolorów RealLife, dynamiczna parametryzacja, wydruki w wysokiej rozdzielczości, obsługa poczty e-mail i wiele innych.

BlackMagic jest dostępny w trzech wariantach cenowych, które obejmują:

  • Edycja profesjonalna: 199 USD
  • Edycja biznesowa: 99 USD
  • Edycja domowa: 49 USD

Ponadto dostępna jest bezpłatna wersja próbna dla nowych użytkowników przed zakupem pełnego pakietu.

Pobierz wersję próbną

Kup BlackMagic

Kolorowanie zdjęć jest obecnie jednym z najważniejszych zdjęć technik manipulacji. Wraz z pojawieniem się tej techniki stare zdjęcia w stylu vintage można teraz przywrócić do życia dzięki niemal idealnej kolorystyce. W tym samym stylu możesz łatwo pokolorować dowolne zdjęcie, aby dopasować je do swoich potrzeb i / lub pragnień.

Zasadniczo oprogramowanie do kolorowania zdjęć jest niezbędnym narzędziem w fotografii i projektowaniu graficznym. Sprawdziliśmy pięć najlepszych programów do kolorowania zdjęć na komputery PC z systemem Windows.

Link do głównej publikacji