4 najlepsze oprogramowanie serwera plików dla komputerów z systemem Windows

Serwery plików stają się coraz bardziej normalne, ponieważ zapewniają lokalizację dostępu do dysku współdzielonego, dzięki czemu różne pliki, takie jak dokumenty multimedialne, foldery baz danych i pliki. Potrzebujesz serwera plików, aby przechowywać swoje pliki.

Czasami serwery plików pomagają zmniejszyć stres związany z kopiowaniem folderów lub dokumentów z jednego komputera na inny, ponieważ sieć komputerów może jednocześnie uzyskiwać dostęp do wspólnych informacji na serwerze plików.

Serwer plików może być uruchamiany przez kilka programów, ale w tym poście zespół Windows Report opracował tę listę.

Najlepsze oprogramowanie serwera plików do zainstalowania w 2018 roku

  1. Amahi

oprogramowanie serwera plikówTen serwer ma najlepszy interfejs użytkownika, który jest idealny dla małych firm, jest również wyposażony w sklep z aplikacjami, który ma wiele rozszerzeń, do których użytkownicy mogą uzyskać dostęp za pomocą jednego kliknięcia.

Serwer Amahi umożliwia także użytkownikom przesyłanie strumieniowe i udostępnianie plików multimedialnych wszystkim urządzeniom podłączonym do serwera. Daje również użytkownikom możliwość tworzenia serwera z uproszczonego szablonu kontekstu. Użytkownicy mogą również uzyskać różne wtyczki ze sklepu z aplikacjami, takie jak SickBeard, SabNZBD lub Plex Media Server

Serwer Amahi umożliwia także synchronizację z chmurą, VPN, a także zawiera sklep z aplikacjami, podczas gdy system podstawowy i niektóre wtyczki są bezpłatne, użytkownicy będą musieli dodatkowo płacić za wtyczki premium.

  • Czytaj także: 10 najlepszych programów do zmniejszania plików dla komputerów z systemem Windows 10
  1. Darmowy serwer NAS

oprogramowanie serwera plikówDarmowy NAS jest jednym z najlepszych dostępnych programów serwerowych i oferuje szeroki zakres funkcji, takich jak szyfrowanie danych, migawki danych, replikacja i ochrona udostępniania plików.

To idealne oprogramowanie serwera plików ma cudowny i prosty interfejs sieciowy, który upraszcza złożone zadania w celu szybszej i łatwiejszej obsługi przez użytkowników. To oprogramowanie zawiera również konfigurowalne funkcje z możliwością dodawania przez użytkowników różnych wtyczek, takich jak CouchPotato, bit torrent, Maraschino, HTPC Manager i serwer Plex

Ponadto darmowy NAS jest wyposażony w zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, takie jak migawka i funkcja replikacji plików. Oprogramowanie umożliwia także współużytkowanie, takie jak SMB / CIFS (dla Windows), NFS, AFP, FTP, iSCS. Jednak darmowy NAS jest wyposażony w jeden z największych sklepów z aplikacjami.

  • Przeczytaj także: 5 najlepszych programów serwera domowego do użytku w 2017 roku
  1. Serwer Ubuntu

oprogramowanie serwera plikówSerwer Ubuntu jest jednym z najstarszych i najpopularniejszych serwerów plików używanych na świecie dzięki automatycznej instalacji, która ułatwia początkującym. Możesz zintegrować inne systemy przechowywania plików z Ubuntu Server. Ponadto możesz skorzystać z ich przyjaznego wsparcia dzięki programowi obsługi klienta Ubuntu.

Ubuntu regularnie aktualizuje również swoje serwery i obsługuje różne języki komputerowe, takie jak Python, PHP 5, Perl i inne. Obsługuje również bazy danych takie jak MySQL, DB2 (obsługiwany przez IBM) i Oracle Database Express.

  • Czytaj także: Jak skonfigurować globalny serwer proxy na komputerze z systemem Windows 10
  1. Oprogramowanie serwera domowego ClearOS

Oprogramowanie serwera domowego ClearOS

ClearOS to platforma typu open source zapewniająca ładny interfejs, który użytkownicy uważają za łatwy w użyciu. Użytkownicy technologii open source, aby uzyskać dostęp do domowego serwera ClearOS, mogą również zdecydować się zapłacić tylko za produkty i usługi, których potrzebują.

Możesz rozszerzyć to oprogramowanie serwera plików za pomocą wtyczek. Ponadto ma przyjazny dla użytkownika intuicyjny graficzny interfejs użytkownika.

Ponadto ClearOS ma również przyjemny sklep z aplikacjami z ponad 200 aplikacjami i wtyczkami. ClearOS jest także dostępny w ponad 80 językach

Podsumowując, oprogramowanie, które wymieniliśmy powyżej, idealnie nadaje się do aplikacji serwera plików w ustawieniach sieciowych. Ubuntu jest moim najlepszym wyborem, chociaż inne, takie jak bezpłatny NAS i Amahi, są bardzo podobne.

Serwer Windows Home jest jednak dobry, ale jest przestarzały; dlatego twój wybór zależy od pożądanej funkcjonalności i funkcji.

Link do głównej publikacji