6 najlepszych programów do szyfrowania płyt CD i DVD dla Windows 7, 10 komputerów

Od końca XX wieku aż do około dekady temu płyty CD i DVD stanowią główne opcje przechowywania multimediów. Dzisiaj, pomimo nadejścia przechowywania w chmurze, wielu nadal preferuje przesyłanie informacji i przechowywanie plików za pośrednictwem płyt CD i DVD.

Jest tak po prostu dlatego, że w przeciwieństwie do przechowywania w chmurze, pliki na dyskach (CD DVD) są całkowicie bezpieczne przed zdalnymi włamaniami. Aby dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo plików na dyskach CD i DVD, zaleca się szyfrowanie takich dysków.

Istnieje wiele sposobów szyfrowania płyt CD / DVD. Jednak najwygodniejszą metodą jest przyjęcie trwałego Oprogramowanie do szyfrowania CD / DVD. Typowe oprogramowanie do szyfrowania CD / DVD jest wyposażone w algorytmy szyfrujące pliki lub dane na docelowej płycie CD / DVD.

Na rynku istnieje wiele rodzajów oprogramowania do szyfrowania, zarówno trwałe, jak i mniej trwałe. W tym artykule skompilowaliśmy dla Ciebie najlepsze dostępne oprogramowanie do szyfrowania CD / DVD. Czytaj!

Za pomocą tych narzędzi szyfruj dyski CD i DVD

1

Szyfrowanie CD / DVD GiliSoft

oprogramowanie szyfrujące cd / dvdGiliSoft CD / DVD Encryption to narzędzie do szyfrowania, które szyfruje pliki (multimedia, dokumenty itp.) Na dyskach CD i DVD. Oprogramowanie zapewnia bezpieczeństwo plików i folderów zawartych w napędzie CD lub DVD. Zawiera unikalną technologię podstawową, która zapewnia wielowarstwową ochronę.

Ponadto to oprogramowanie do szyfrowania płyt CD / DVD ma jeden z najbardziej intuicyjnych interfejsów użytkownika wśród współczesnych. Oprogramowanie jest od razu do rzeczy, ponieważ zapewnia jasne wskazówki dotyczące szyfrowania i deszyfrowania plików na dyskach CD / DVD.

Ponadto rozmiar oprogramowania jest stosunkowo niewielki. Dlatego można go łatwo zainstalować w systemach o niskiej specyfikacji. Zasadniczo obsługuje wszystkie wersje systemu Windows, od Windows 2000 do Windows 10.

Wreszcie oprogramowanie szyfrujące oferuje nowym użytkownikom krótki bezpłatny okres próbny (tylko z podstawowymi funkcjami). Aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji, będziesz musiał subskrybować płatny abonament, który kosztuje 45 USD.

 • Pobierz teraz GiliSoft CD / DVD Encryption za darmo

— ZWIĄZANE: 5 najlepiej zaszyfrowanych programów e-mail do ochrony danych [Lista 2018]

2)

Roxio Secure Burn Enterprise

oprogramowanie szyfrujące cd / dvdRoxio Secure Burn Enterprise to oprogramowanie zabezpieczające wyposażone w odpowiednie narzędzia szyfrujące, potrzebne do ochrony poufnych danych na płytach CD i DVD przed nieautoryzowanym dostępem. Oprogramowanie może także służyć do szyfrowania zewnętrznych urządzeń pamięci masowej, takich jak dyski flash USB i pendrive.

Roxio obsługuje prosty interfejs, idealny dla nowych użytkowników, ponieważ wszystkie wyświetlane opcje są dobrze zorganizowane w menu głównym. Oprogramowanie „przeciąga” Funkcja „upuść” sprawia, że ​​jest bardzo łatwy w użyciu, a zautomatyzowane funkcje bezpieczeństwa sprawiają, że szyfrowanie jest szybsze i bardziej wydajne.

 • Ponadto oprogramowanie zaprojektowano tak, aby spełniało standardy branżowe, a jednocześnie spełniało wszystkie wymogi prawne. Jest zgodny z FIPS 10-2 i wykorzystuje 256-bitowy system szyfrowania AES, który jest jednym z najlepszych dostępnych protokołów bezpieczeństwa.

  Ponadto zaawansowane funkcje, takie jak „uprawnienia do odczytu i zapisu”, „wymuszone zamykanie” itp., Można łatwo dostosować do własnych potrzeb.

  Roxio Secure Burn Enterprise to oprogramowanie klasy premium, które oferuje użytkownikom płatne (abonamentowe) plany. Nowi użytkownicy mogą jednak pobrać bezpłatną wersję próbną, która zapewnia dostęp do niektórych podstawowych funkcji przez krótki czas.

  • Pobierz teraz Roxio Secure Burn Enterprise

  — POWIĄZANE: To jest sposób na zaszyfrowanie dysku flash USB

  3)

  Mistrz Voyager

  oprogramowanie szyfrujące cd / dvdMaster Voyager to narzędzie do szyfrowania CD / DVD, które jest dobrze wyposażone do szyfrowania poufnych plików na CD / DVD. Oprogramowanie obsługuje przyjazny dla użytkownika interfejs, który umożliwia szybkie i skuteczne szyfrowanie plików poprzez „przeciąganie” upuść ”.

  Zasadniczo Master Voyager szyfruje pliki CD / DVD przy użyciu podstawowej metody, która chroni pliki za pomocą unikalnego hasła. Dlatego, aby uzyskać dostęp do plików CD / DVD, nie musisz przechodzić przez proces odszyfrowywania. Dotyczy to innych zewnętrznych urządzeń pamięci masowej, takich jak dyski flash USB, pendrive i inne.

  Ponadto Master Voyager jest elastyczny, aby obsługiwać wszystkie wersje systemu Windows, od Windows XP do Windows 10. Ponadto oprogramowanie przyjmuje 256-bitowy protokół AES, który jest jednym z najbardziej niezawodnych dostępnych narzędzi do szyfrowania plików.

  Wreszcie, Master Voyager udostępnia wbudowaną opcję nagrywania płyt CD / DVD, która ułatwia szyfrowanie płyt. Ta czynność wymaga tylko kilku kliknięć przycisków; dlatego proces szyfrowania jest bardziej wydajny, a Ty możesz zaoszczędzić cenny czas i zasoby.

  Pobierz Master Voyager

  • 4

   DataLocker’s EncryptDisc

   oprogramowanie szyfrujące cd / dvdDataLocker Encrypt Disc to wszechstronne oprogramowanie do szyfrowania płyt CD / DVD, które jest wyposażone w 256-bitowe szyfrowanie AES, które chroni każdy zaszyfrowany plik na dysku CD lub DVD. Oprogramowanie jest również zgodne z FIPS 10-2, co zapewnia ochronę prawną, a także niezbędne certyfikaty.

   Zazwyczaj EncryptDisc obsługuje mechanizm „przeciągnij i upuść”, który ułatwia i przyspiesza proces szyfrowania dysku. Zaawansowana konstrukcja oprogramowania sprawia, że ​​nadaje się do ochrony zaszyfrowanych plików o dużej pojemności, zgodnie z SOX, HIPAA i innymi standardami branżowymi.

   Co więcej, oprogramowanie jest dość łatwe w użyciu, ponieważ nie wymaga żadnej formy instalacji. Oprogramowanie do szyfrowania jest osadzone na dysku, a wszystko, co musisz zrobić, to kupić dysk i utworzyć hasło. Następnie możesz przeciągnąć i upuścić pliki na dysku, aby zakończyć proces. Taki zaszyfrowany dysk może być udostępniony jako nośnik tylko do odczytu lub możesz zdecydować o otwarciu dysku i dodaniu do niego dodatkowego pliku lub informacji.

   Niemniej jednak EncryptDisc jest bardzo wszechstronny, ponieważ jest kompatybilny z praktycznie wszystkimi wersjami systemu Windows wyższymi niż Windows 7.

   Pobierz DataLocker Encrypt Disc

   • 5

    Idoo Secure Disc Creator

    oprogramowanie szyfrujące cd / dvdIdoo Secure Disc Creator pomaga użytkownikom tworzyć zaszyfrowane pliki danych na dyskach CD i DVD. Jest wyposażony w złożony algorytm, który może podzielić (podzielić) płytę CD na dwie części: bezpieczną sekcję pliku (hasło) i sekcję publiczną (niepewna).

    W takim przypadku pliki są bezpieczne przy użyciu 256-bitowego algorytmu szyfrowania AES. Chroni to twoje pliki i uniemożliwia dostęp do nich bez pozwolenia.

    Oprogramowanie do szyfrowania, Idoo Secure Disc Creator, można pobrać bezpłatnie i oferuje bezpłatną wersję (ograniczone funkcje) nowym użytkownikom.

    Aby odblokować pozostałe funkcje, konieczne będzie uaktualnienie do wersji premium, która wymaga płatnego abonamentu.

    Pobierz Idoo Secure Disc Creator

    — POWIĄZANE: Jak otwierać zaszyfrowane pliki w systemie Windows 10

    6

    DiskEncryptor

    oprogramowanie szyfrujące cd / dvdDiskEncryptor to oprogramowanie do szyfrowania CD / DVD opracowane przez Kernsafe i wyposażone w szyfrowanie danych przechowywanych na dyskach. Oprogramowanie obsługuje szeroką gamę zewnętrznych urządzeń pamięci masowej, w tym karty pamięci, dyskietki, dyski flash USB i inne. W rzeczywistości obrazy DVD (ISO) i wirtualne płyty CD Płyty DVD mogą być również szyfrowane przez to oprogramowanie.

    DiskEncryptor wykorzystuje wysokiej klasy protokół szyfrowania, AES 256-bit, do ochrony zaszyfrowanych plików. Partycje dysków mogą być również szyfrowane, co ogranicza wszelkie formy wymuszonej instalacji lub nieautoryzowanego dostępu. Narzędzie to również dobrze integruje się z Eksploratorem Windows i masz możliwość blokowania / odblokowywania dysków za pomocą hasła.

    Co więcej, oprogramowanie jest lekkie (małe) i można je zainstalować na wszystkich wersjach systemu Windows, aż do najnowszej wersji, Windows 10. Działa również doskonale na komputerach Intel i AMD.

    DiskEncryptor oferuje nowym użytkownikom krótki okres próbny z ograniczonym dostępem. Możesz jednak łatwo uaktualnić do wersji premium, po przystępnych stawkach subskrypcji, aby cieszyć się pełnymi zaletami oprogramowania.

    Pobierz DiskEncryptor

    Czy korzystasz z oprogramowania do szyfrowania CD / DVD, o którym wspominaliśmy powyżej? Daj nam znać, komentując poniżej.

Link do głównej publikacji