7 najlepszych programów do pozycjonowania filmów w YouTube

Każdy, kto udostępnił treści wideo online za pośrednictwem mediów społecznościowych, zna moc oprogramowania SEO w YouTube w pozyskiwaniu wyświetleń i polubień.

Jeśli chodzi o wideo, liczby nie kłamią. Jeśli spojrzysz na trzy najlepsze kanały mediów społecznościowych, które ludzie udostępniają i konsumują treści wideo, tj. Snapchat, Facebook i YouTube, nie możesz sobie pozwolić na ignorowanie komponentu SEO.

Popyt na treści wideo jest wysoki i wciąż rośnie, a YouTube ma ponad 1 miliard użytkowników, co czyni go drugą co do wielkości wyszukiwarką na świecie.

Najlepszym sposobem, aby zostać zauważonym wśród miliardów przesłanych filmów, jest zainwestowanie Oprogramowanie SEO na YouTube.

W rzeczywistości statystyki z różnych ankiet i badań w mediach społecznościowych pokazują, że zawartość wideo gwałtownie rośnie, a jedenastokrotnie większy wzrost oczekiwany jest między 2016 a 2020 rokiem.

To po prostu pokazuje, ile potrzebujesz, aby zdobyć oprogramowanie YouTube SEO, które nie tylko pomoże Ci osiągnąć Twoje cele, cele i kluczowe wskaźniki wydajności, ale także sprawi, że Twoje treści trafią do właściwych oczu.

W tym artykule opisano najlepsze oprogramowanie YouTube, z którego możesz wybrać swój plan treści wideo, i lepiej pozycjonować treści wideo w bezpłatnych wynikach wyszukiwania.

Oprogramowanie YouTube SEO, aby podnieść pozycję w wynikach wyszukiwania

 1. Filtry wyszukiwania w YouTube jako narzędzie SEO w YouTube

Większość ludzi, w tym twórcy wideo, przeprowadziłaby badania online, zanim zacznie produkować i ostatecznie przesyłać treści wideo. Pomaga to w burzy mózgów, a także otwiera umysł na to, co jest możliwe, jakie luki istnieją i co możesz zrobić inaczej z treścią, aby uczynić ją wyjątkową, udostępnianą i zapewnić duże zaangażowanie. Przede wszystkim, aby zostać zauważonym przez odbiorców docelowych.

W tym miejscu pojawiają się filtry wyszukiwania YouTube.

Możesz wybierać tematy, słowa kluczowe, a nawet sortować je według trafności, na przykład sprawdzając najnowsze filmy lub określone daty. Możesz także sortować filmy według oceny, aby zobaczyć, co lubią Twoi odbiorcy i co myślą.

Sprawdź kanały i listy odtwarzania, aby zobaczyć, co robią osoby z Twojej branży, zwłaszcza jeśli chcesz być bardziej wyjątkowy i zaspokoić konkretną potrzebę. To naprawdę pomoże ci w optymalizacji wyszukiwarki pod kątem treści wideo.

 1. Wyszukiwarka YouTube — automatyczne sugerowanie jako narzędzie SEO w YouTube

Oprogramowanie SEO na Youtube

To oprogramowanie SEO w YouTube używa wyrażeń kluczowych z długiego ogona, aby uzyskać bardziej szczegółowe słowa kluczowe i uzyskać pozycję w rankingu dla unikalnych słów kluczowych, które zwiększają ruch organiczny do treści wideo.

To bardziej jak korzystanie z funkcji autouzupełniania Google podczas wyszukiwania słów kluczowych z długim ogonem.

YouTube również umożliwia korzystanie z funkcji autouzupełniania lub autosugestii, co pomaga również dostosować słowa kluczowe do popularnych wyszukiwań online.

Po otwarciu YouTube zwykle wpisujesz wyszukiwane hasła, a ono automatycznie generuje sugestie i wyniki wyszukiwania.

Od słów kluczowych z długiego ogona, które wpisujesz w polu wyszukiwania, funkcja autouzupełniania / autosugestii YouTube przyniesie różne wyniki w konkretnym temacie, a stamtąd możesz ocenić, czego najczęściej szukają Twoi odbiorcy.

Jest to bogate i łatwe w użyciu źródło pomysłów na słowa kluczowe.

  1. Google Plus jako narzędzie SEO w YouTube

  youtube seo google plus

  To bogate źródło pomysłów na słowa kluczowe. Pozwala nie tylko uzyskać więcej pomysłów na ulepszenie treści wideo, ale także najnowsze trendy i treści generowane przez użytkowników, które dotyczą Twojej zawartości.

  Używanie / Eksploruj jako oprogramowanie YouTube SEO jest jednym z najprostszych sposobów na uszeregowanie treści wideo.

  Każdy musi znać najnowsze i najgorętsze trendy, ponieważ bez nich prawdopodobnie stworzyłbyś rzeczy tylko dla swoich oczu.

  Znajomość trendów pomaga również wykorzystać moment, ponieważ większość dzisiejszych treści jest wrażliwa na czas, więc musisz przyciągnąć odbiorców tam, gdzie są, kiedy są na miejscu lub spóźniasz się na autobus. Uzyskaj większą ekspozycję dzięki trendowym hashtagom, nie tylko na YouTube, ale także na innych kanałach, zwłaszcza na Twitterze i Instagramie, aby zwiększyć swój organiczny zasięg.

  1. Oprogramowanie SEO SEO Cyfe

  cyfe youtube SEO

  Jest to oprogramowanie SEO w YouTube, które zapewnia niesamowite wyniki w zakresie marketingu treści wideo.

  Dzięki Cyfe możesz monitorować różne wyniki wyszukiwania z różnych platform społecznościowych, takich jak Twitter czy Google Plus, które odnoszą się do filmów z YouTube za pomocą słów kluczowych lub fraz kluczowych, a także uzyskują różne odmiany hashtagów. Pomaga śledzić wzmianki o marce, wzrost liczby fanów, dane demograficzne i inne dane.

  Możesz także monitorować swoje e-maile i inne dane analityczne, a na koniec generować na ich podstawie automatyczne raporty.

  Posiada przyjazny dla użytkownika pulpit nawigacyjny i darmową wersję ze świetnymi funkcjami. Cyfe pozwala również śledzić różne witryny, aby zobaczyć najważniejsze linki polecające, ranking słów kluczowych SEO lub kluczowych fraz, a jednocześnie monitorować wskaźniki informatyczne, takie jak czas działania witryny, wydajność aplikacji i obciążenie serwera.

  Pobierz Cyfe z oficjalnej strony narzędzia.

   1. Oprogramowanie SEO SEO SerpStats

   SerpStats YouTube SEO

   Jako oprogramowanie SEO w serwisie YouTube, SerpStats dostarcza słowa kluczowe na podstawie Google Suggest, generując kluczowe frazy, których można użyć za pomocą mechanizmu filtrującego, który dostarcza nie tylko frazy, ale także rodzaje zapytań, które ludzie wpisują w polach wyszukiwania.

   Jest to bardziej przydatne narzędzie SEO, ponieważ zagłębia się w to, czego dokładnie szuka, a nie tylko generuje sugestie lub wyniki autouzupełniania.

   Możesz wypróbować SerpStats tutaj.

   1. Oprogramowanie SEO Vidiq na YouTube

   Vidiq YouTube SEO

   To narzędzie SEO w YouTube, które pomaga w analizie kluczowych słów, tagów i badaniu słów kluczowych.

   Daje wgląd w sposób ustalania pozycji dla określonego słowa kluczowego, dzięki czemu możesz ustalić, czy Twoje treści wideo będą się dobrze pozycjonować, czy nie.

   Podobnie jak Cyfe, to narzędzie pozwala monitorować kanały mediów społecznościowych pod kątem takich wskaźników, jak wzmianki o marce, analiza konkurencji i treści wideo o najwyższej skuteczności.

   Po podłączeniu konta YouTube do Vidiq oprogramowanie importuje całą zawartość wideo z Twojego kanału, co odbija się na pulpicie nawigacyjnym Vidiq, dzięki czemu możesz monitorować wszystko z jednego miejsca. Dzięki Vidiq możesz śledzić rozmowy społecznościowe, angażować odbiorców, maksymalizować zasięg organiczny, a także współpracować ze swoim zespołem (jeśli z nim współpracujesz).

   Możesz poprosić o wersję demo na oficjalnej stronie Vidiq.

   1. TubeBuddy YouTube SEO Software

   TubeBuddy YouTube SEO

   Jak sama nazwa wskazuje, to oprogramowanie YouTube SEO, które jest rozszerzeniem Chrome, pomaga optymalizować, promować i zarządzać treściami wideo na Twoim kanale YouTube, a także uzyskać dostęp do zaawansowanych analiz, które pomogą Ci ocenić ranking filmów.

   W przeciwieństwie do innych narzędzi YouTube SEO, które wymagają oddzielnego pulpitu nawigacyjnego od samej witryny, TubeBuddy działa, gdy jesteś na swoim kanale YouTube — ładuje się w witrynie — dzięki czemu możesz płynnie pracować i widzieć wszystko w czasie rzeczywistym .

   Poza tym do najważniejszych funkcji tego narzędzia należą:

   • Transkrypcje, których możesz użyć jako artykułów, jeśli masz witrynę internetową
   • Funkcja testowania A / B, która pozwala testować tagi, opisy, tytuły i inne elementy filmu, które wpływają na wyniki wyszukiwania i ruch
   • Możliwości, które możesz wykorzystać do treści wideo
   • Audyt najlepszych praktyk, aby upewnić się, że nie popełnisz błędów w swoich filmach

   Pobierz TubeBuddy.

   Przydatne wskazówki dotyczące optymalizacji filmu pod kątem SEO w YouTube

   Oprogramowanie YouTube jest świetne, ale warto wiedzieć, jak optymalizować treści wideo, aby uzyskać najlepsze rankingi SEO.

   Oto kilka przydatnych wskazówek, które możesz wykorzystać na początek:

   • Uwzględnij słowo kluczowe fokus na nazwach plików wideo, ponieważ Google używa go do określania przesyłanych treści. Umieść najważniejsze tagi na pierwszym miejscu, aby można było odkryć Twój film, szczególnie w sekcji „powiązane filmy”.
   • Użyj co najmniej pięciu słów w swoich filmach, aby dołączyć słowo kluczowe fokus do frazy kluczowej z długim ogonem.
   • Wyszukiwarki takie jak Google zależą od opisu na Twoim filmie, aby ocenić jego jakość, typ zawartości i głębokość, więc musisz to zrobić poprawnie. Podaj szczegółowe opisy ze słowami kluczowymi, dla co najmniej 200 słów. Możesz dołączyć link do swojej witryny, aby ograniczyć ruch na swojej drodze.
   • Zbuduj zaangażowanie, zachęcając odbiorców do udostępniania filmów, ponieważ dzięki temu wyszukiwarki informują, że Twoje treści są dobre i popularne.
   • Możesz także rozpowszechniać treści wideo, umieszczając link w podpisach e-mail, umieszczając je na swojej stronie internetowej, a nawet udostępniając w witrynach o dużym ruchu, takich jak Quora i inne kanały mediów społecznościowych.
   • Twórz listy odtwarzania bogate w słowa kluczowe, grupując filmy według podobnych tematów. Dzięki temu YouTube ma dostęp do Twoich filmów.
   • Zbadaj grupę docelową, a następnie wykorzystaj wyniki, aby podjąć decyzję dotyczącą tonu filmu, stylu i czasu oglądania (długości). Wydaje się, że filmy dłuższe niż 5 minut zyskują obecnie więcej wyświetleń. Po prostu spraw, aby był wystarczająco dobry, aby oferować wartość.

   Uwaga: Google zazwyczaj wykorzystuje wyniki wideo do tworzenia poradników, recenzji, samouczków, treści fitness oraz śmiesznych lub humorystycznych filmów, więc możesz pożyczyć od tego liść podczas tworzenia treści wideo.

   Czy masz narzędzie YouTube SEO? Opowiedz nam o swoich doświadczeniach i czy któreś z nich się przydało.

Link do głównej publikacji