Jak uzyskać dostęp do komputera w pracy lub szkole i odwiedzać ograniczone strony internetowe

Wiele osób ma problemy z dostępem do ulubionych stron w pracy lub szkole, ponieważ dostęp do Internetu jest zwykle filtrowany i ograniczony w tych miejscach. Zazwyczaj oznacza to, że nie można uzyskać dostępu do witryn takich jak YouTube, Facebook lub internetowy dostawca poczty e-mail w sieci.

Darmowa aplikacja UltraVNC może pomóc ci uzyskać dostęp do stron i usług zablokowanych w pracy, szkole lub w innych lokalizacjach. Oprogramowanie łączy się i wyświetla mniej więcej obraz komputera domowego na komputerze z ograniczeniami. Teraz możesz korzystać z zasobów komputera domowego, aby uzyskać dostęp do zablokowanych stron internetowych. Działa to tylko wtedy, gdy komputer domowy jest oczywiście swobodnie dostępny.

Brzmi łatwo? Cóż, niektóre rzeczy muszą być włączone, aby to działało. Najpierw musisz zainstalować UltraVNC na komputerze domowym i mieć go uruchomionego, gdy jesteś w szkole lub w pracy. Po drugie, potrzebujesz kopii aplikacji na dysku USB lub dysku, aby uruchomić ją z tego źródła, gdy jesteś w szkole lub w pracy. Niektórzy administratorzy mogą mieć wyłączone dyski USB, co oznacza, że ​​ta metoda może nie działać, chyba że możesz uruchamiać programy z dysków optycznych lub mieć opcję pobrania i uruchomienia programu bezpośrednio z komputera.

ultravnc

Program ma dwa warianty: najpierw składnik serwera, który należy zainstalować na komputerze lokalnym, a następnie przeglądarkę, którą należy uruchomić na komputerze, na którym dostęp do witryny jest ograniczony. Zasadniczo korzystasz z połączenia internetowego komputera, aby uzyskać dostęp do tych stron. Komputer w pracy lub szkole będzie widział tylko połączenie z komputerem domowym, a nie połączenie z rzeczywistą witryną, co oznacza, że ​​działa jak swego rodzaju serwer proxy.

Pamiętaj jednak, że administratorzy systemu mogą zauważyć Twoje próby ominięcia ochrony, na przykład analizując ruch lub po prostu zauważając, że do uzyskania dostępu do serwera (tj. Komputera domowego), który nie wyświetla strona internetowa lub uzasadnia wykorzystanie przepustowości.

Ultra VNC jest w pełni kompatybilny ze wszystkimi najnowszymi wersjami systemu operacyjnego Microsoft Windows, a jego przeglądarkę Java można uruchomić z dowolnego systemu operacyjnego obsługującego Javę.

Kilka wskazówek, jak najlepiej z tego skorzystać:

  • UltraVNC obsługuje szyfrowanie i gorąco polecam, aby włączyć to, aby chronić szpiegowanie ruchu i ataki typu man in the middle.
  • Możesz przesyłać pliki między dwoma systemami. Może to być bardzo przydatne do pobrania na przykład papieru, który zapomniałeś w domu, lub dowolnego innego pliku, którego możesz potrzebować w zdalnej lokalizacji.
  • Za pomocą klawiszy skrótu można sterować komputerem zdalnym. Zapoznaj się z dokumentacją komponentu przeglądarki, aby uzyskać pełną listę dostępnych skrótów.
Link do głównej publikacji