Pokaż kotwice, łączenie na stronie

Czasami podczas czytania strony pełnej treści możesz natrafić na fragment lub element, który chcesz dodać do zakładek w celu późniejszego wykorzystania lub udostępniania innym użytkownikom. Chociaż możesz wysłać komuś adres URL lub dodać go do zakładek, musisz wyjaśnić lub zapamiętać, gdzie ten element lub treść znajdowała się na stronie. To nie jest problem na stronie, która się nie przewija, ale jeśli kiedykolwiek przeczytasz powieść online w Projekcie Gutenberg lub zaczniesz przeglądać duży artykuł w Wikipedii, wiesz, że znalezienie pozycji na stronie może być dość problematyczne kolejne wizyty.

Pokaż kotwice wykorzystuje kotwice strony, aby umożliwić linkowanie treści na stronie. Konieczne jest, aby strona obsługiwała i używała tagu zakotwiczenia HTML. Większość blogów WordPress i wiele innych stron to robi.

Program jest dostępny jako bookmarklet, który powinien działać w większości nowoczesnych przeglądarek internetowych oraz jako dodatek do przeglądarki Firefox.

Po prostu przeciągnij i upuść bookmarklet Pokaż kotwice na pasek zakładek lub zakładki przeglądarki. Kliknij link, gdy jesteś na stronie, na której chcesz utworzyć link na stronie do zakładek lub dystrybucji. Spowoduje to wyświetlenie wszystkich kotwic dostępnych na tej konkretnej stronie, dając opcję kliknięcia kotwicy prawym przyciskiem myszy, aby skopiować link lub dodać link do zakładek przeglądarki.

link na stronie

Skopiowane linki działają we wszystkich nowoczesnych przeglądarkach i nie wymagają instalacji bookmarkletu lub dodatku do przeglądarki Firefox.

Dodatek Firefox Show Anchors działa prawie w ten sam sposób. Dodaje opcję do menu prawym przyciskiem myszy Firefox, aby wyświetlić wszystkie kotwice. Po wybraniu wszystkie kotwice na stronie są ponownie wyświetlane. Program wyświetli menu kontekstowe najechane myszką z opcjami kopiowania, dodawania do zakładek lub wysyłania kotwicy lub przełączania do następnej kotwicy na stronie.

skopiuj kotwicę

Po wybraniu Pokaż kotwice w wersji Firefox wyświetla kotwice na wszystkich stronach domeny. Użytkownicy, którzy nie potrzebują już kotwic, muszą ponownie wybrać tę opcję z menu kontekstowego przeglądarki, aby wyłączyć wyświetlanie tagów kotwicy.

Użytkownicy Firefoksa mogą pobrać dodatek Show Anchors z oficjalnego repozytorium dodatków Mozilla Firefox. Bookmarklet kompatybilny ze wszystkimi nowoczesnymi przeglądarkami jest dostępny na tej stronie.

Link do głównej publikacji