Firefox Nowy interfejs pobierania, jak przywrócić stare

Jeśli śledzisz ostatnie zmiany w przeglądarce Firefox, aw szczególności plany Mozilli dotyczące kolejnych nadchodzących wersji, wiesz, że w przeglądarce pojawi się wiele — dobrze — zmian. Od doskonałych funkcji, takich jak „kliknij, aby odtworzyć”, nowy projekt Firefoksa, wersja Metro dla Windows 8, ciche aktualizacje i wiele fajnych funkcji dla Firefoksa 13 (które nie wszystkie mogą mieć tę wersję).

Jeśli spojrzałeś na nową makietę projektu Firefox, do której link znajduje się powyżej, być może zauważyłeś nowy przycisk pobierania w oknie przeglądarki.

Pobieranie Firefoksa

Ten nowy interfejs pobierania został teraz wprowadzony do wersji Firefox 14 Nightly. Upewnij się, że zaktualizowałeś swoją wersję do najnowszej, ponieważ inaczej nie będziesz mieć nowego interfejsu pobierania w przeglądarce. Za każdym razem, gdy pobierasz pliki w przeglądarce Firefox 14 z włączonym nowym interfejsem pobierania, zauważysz, że nowa ikona pobierania jest umieszczana na jednym z pasków przeglądarki, który zawiera informacje o twoich pobraniach.

pliki do pobrania firefox

Ikona pobierania wydaje się domyślnie umieszczona na pasku nawigacyjnym, a jeśli jest ona dezaktywowana na pasku kart przeglądarki.

Użytkownicy przeglądarki Firefox nadal będą widzieć okno dialogowe pobierania, które daje im opcję pobrania lub otwarcia klikniętego pliku. Po wykonaniu tej czynności pojawi się ikona wyświetlająca czas pobierania. Ta funkcja automatycznie ukrywa się, gdy wszystkie pobieranie zostanie zakończone, i staje się nieostra. Możesz przywrócić go za pomocą skrótu klawiaturowego Ctrl-J lub wybierając Narzędzia> Pobrane, aby ponownie wyświetlić okno pobierania w przeglądarce.

Kolejną zaletą tej ikony jest to, że prawdopodobnie można ją przenosić w interfejsie. Moja nocna wersja ulega obecnie awarii, gdy próbuję ją dostosować, co oznacza, że ​​nie mogłem jej od razu przetestować.

Wyłącz ikonę pobierania Firefoksa

Jeśli nie jesteś fanem nowej ikony pobierania w przeglądarce Firefox 14, możesz chcieć ją ponownie wyłączyć, aby ponownie wyświetlić stare okno pobierania.

pliki do pobrania

W tym celu musisz wpisać about: config w pasku adresu przeglądarki, a następnie naciśnij klawisz Enter. Po raz pierwszy użytkownicy muszą potwierdzić, że będą ostrożni, zanim zobaczą okno edycji. Filtruj według terminu browser.download.useToolkitUI i kliknij dwukrotnie, aby ustawić wartość true. Prawda oznacza, że ​​Firefox użyje starego okna pobierania, a fałsz oznacza, że ​​zamiast niej zostanie użyta nowa ikona. Sprowadza się to do osobistych preferencji, a Firefox jest jedną z niewielu przeglądarek, która daje użytkownikom wybór przez większość czasu, jeśli chodzi o tego rodzaju zmiany. (przez Sören)

Jest prawdopodobne, że ta funkcja będzie dostarczana z Firefoksem 15 Stabilnym.

Aktualizacja: Mozilla usunęła przełącznik opisany powyżej w Firefoksie 26. Oznacza to, że nie możesz już z niego korzystać, aby wrócić do starego okna pobierania przeglądarki.

Jedyną dostępną opcją jest użycie rozszerzeń, jak opisano w tym poście szczegółowo opisującym zmianę i opcje.

Link do głównej publikacji