Podkładki pod mysz Elan nie działają dla niektórych użytkowników systemu Windows 8.1, 10

Jeśli Twój laptop jest wyposażony w podkładkę pod mysz Elan i używasz systemu Windows 8.1, możesz być tak samo pechowy jak jeden użytkownik z forów pomocy technicznej społeczności Microsoft. Oto, co powiedział:
elan podkładka pod mysz Windows 8.1

kilka miesięcy temu moja podkładka pod mysz przestała działać (tylko przewijanie i przesuwanie z boku) i odkryłem, że jeśli przejdę do właściwości myszy i ustawię wszystkie opcje na domyślne, to naprawi to, ale co drugi dzień to pójdzie z powrotem do nie działa ponownie. stwierdzam, że naprawianie go co drugi dzień jest bardzo żmudne, więc zastanawiam się, czy istnieje trwałe rozwiązanie? mam Windows 8.1 BTW

Czytaj także: Poprawka: mysz, klawiatura (USB, sieć bezprzewodowa) nie zostały wykryte w systemie Windows 8

Płytki dotykowe Elan mają problemy w systemie Windows 8.1

Szukałem pewnej naprawy tego problemu, ale nie udało mi się znaleźć rozwiązania, które mógłbym polecić tym, którzy wydają się mieć na to wpływ. Sugeruję więc, żebyś był następujący — otwórz Menedżera urządzeń, a następnie przejdź do wymienionych urządzeń i znajdź Elan. Następnie musisz odinstalować sterowniki i ponownie uruchomić komputer, a następnie przejść tam ponownie i wyszukać ewentualne zmiany. W ten sposób twój system otrzyma najnowsze sterowniki i to może go rozwiązać.

Ponieważ jest to sprzęt, o którym mówimy, mogą zdarzyć się sytuacje, w których dostałby się tam wilgoć lub pył, wiem, że mi się to przydarzyło. Niestety, w tej sytuacji będziesz musiał zabrać go do warsztatu i zlecić jego wymianę lub czyszczenie. Możesz także spróbować wykonać na nim narzędzie do rozwiązywania problemów, na wypadek gdyby było to uszkodzenie oprogramowania lub jakikolwiek inny tego rodzaju problem. Jeśli znasz poprawkę, daj nam znać, zostawiając swój komentarz poniżej.

Czytaj także: Jak automatycznie zapisywać kopie plików w systemie Windows 8.1

Link do głównej publikacji