Poczta usługi Windows Live nie działa w systemie Windows 10? Mamy rozwiązania

Wielu użytkowników zgłosiło, że Windows Live Mail nie otworzy się na ich komputerze. Może to być duży problem, szczególnie jeśli Windows Live Mail jest Twoim wybranym klientem poczty e-mail, więc dzisiaj postaramy się rozwiązać ten problem.

Ponad rok temu Microsoft postanowił przerwać obsługę Windows Live Mail, jednego z najczęściej używanych klientów poczty e-mail. Niemniej jednak, ponieważ wielu użytkownikom nie podobała się wstępnie zainstalowana aplikacja Mail w systemie Windows 10, postanowili trzymać się przestarzałego, ale nadal funkcjonującego klienta Windows Live Mail.

I wtedy większość z nich napotyka mnóstwo problemów.

Istnieje wiele powodów, dla których Windows Live Mail nie działa w systemie Windows 10. Rozważyliśmy różnych winowajców i przedstawiliśmy poniżej listę możliwych rozwiązań.

Jeśli masz problemy ze swoim ulubionym starodawnym klientem poczty e-mail, sprawdź zarejestrowane rozwiązania.

Uwaga: Jeśli nie możesz rozwiązać problemów z pocztą Windows Live Mail lub po prostu zdecydujesz się na dobrego klienta pocztowego, zdecydowanie zalecamy Mailbird. Lider na rynku, który może zaspokoić wszystkie Twoje potrzeby w zakresie zarządzania pocztą.

 • Pobierz teraz Mailbird (wolny)

Poczta Windows Live nie otwiera się w systemie Windows 10? Napraw to za pomocą tych rozwiązań

 1. Uruchom Windows Live Mail jako administrator w trybie zgodności
 2. Ponownie skonfiguruj konto usługi Windows Live Mail
 3. Sprawdź Zaporę systemu Windows i zaporę innej firmy
 4. Usuń bieżące i utwórz nowe konto Windows Live Mail
 5. Napraw instalację
 6. Ponownie zainstaluj system Windows Essentials 2012
 7. Wypróbuj alternatywy innych firm
 8. Wyłącz swój program antywirusowy

Rozwiązanie 1 — Uruchom Windows Live Mail jako administrator w trybie zgodności

Niektórym użytkownikom udało się uruchomić Windows Live Mail z dość prostym obejściem. Mianowicie wydaje się, że zwykłe dostosowanie ustawień zgodności może rozwiązać większość problemów, które nękają użytkowników usługi Windows Live Mail.

Fakt, że Windows 10 i WLM od samego początku są w złej sytuacji, mówi sam za siebie, a przejście do innego trybu zgodności powinno rozwiązać problemy.

Ponadto powinno to pomóc w uruchomieniu aplikacji z uprawnieniami administracyjnymi. Jeśli nie masz pewności, jak wprowadzić te zmiany, wykonaj następujące czynności:

 1. Nawigować do C: \ Program Files \ Windows Live Mail lub C: \ Program Files (x86) \ Windows LiveMail.
 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy wlmail.exe plik i otwórz Nieruchomości.
 3. Wybierz Zgodność patka.
 4. Sprawdź Uruchom program w trybie zgodności z i wybierz z menu rozwijanego System Windows 7.
 5. Sprawdź Uruchom ten program jako administrator pudełko.
 6. Potwierdź zmiany i uruchom ponownie Windows Live Mail klient.zgodność Windows Live Mail nie działa

Rozwiązanie 2 — Ponownie skonfiguruj konto Windows Live Mail

Innym oczywistym rozwiązaniem jest ponowna konfiguracja preferencji konta Windows Live Mail. W poprzednich wersjach systemu Windows było znacznie łatwiej, jednak system Windows 10 przyniósł mnóstwo problemów.

Pojawiły się szczególne problemy z powodu konfliktu między Windows Live Mail a nowo wprowadzonymi aplikacjami Mail i Outlook.

Aby uniknąć konfliktu i dokładnie skonfigurować usługę Windows Live Mail dla systemu Windows 10, zapoznaj się z tym artykułem. Dokładamy wszelkich starań, aby uzyskać szczegółowe wyjaśnienie.

 • Przeczytaj także: Czytaj e-maile na wielu platformach dzięki tym wieloplatformowym klientom e-mail

Rozwiązanie 3 — Sprawdź Zaporę systemu Windows i zapory innych firm

Teraz rozwiązywanie problemów z dowolną aplikacją zależną od połączenia wymaga sprawdzenia zapory ogniowej. Ponieważ usługa Windows Live Mail musi połączyć się z serwerem dedykowanym, aby uzyskać dostęp do skrzynki odbiorczej i zsynchronizować ją, upewnij się, że jest to dozwolone.

To wyraźnie niezbędne działanie zależy od Zapory, która może blokować pocztę Windows Live.

Wykonaj poniższe czynności, aby zezwolić na usługę Windows Live Mail za pośrednictwem Zapory systemu Windows:

 1. Na pasku wyszukiwania systemu Windows wpisz Zapora ogniowa i otwórz zapora systemu Windows.
 2. Kliknij na «Zezwalaj na aplikację lub funkcję za pośrednictwem Zapory systemu Windows”Link.
 3. Kliknij na «Zmień ustawienia”. Aby zmienić ustawienia zapory, musisz mieć uprawnienia administratora.
 4. W oknie dialogowym „Dozwolone aplikacje i funkcje” przewiń w dół i włącz te protokoły dla sieci prywatnej i publicznej:
  • Windows Live Communications Platform
  • Windows Live Communications Platform (SSDP)
  • Windows Live Communications Platform (UPnP)ustawienia zapory ogniowej Windows Live Mail nie działa
 5. Potwierdź zmiany i uruchom ponownie komputer.

Ponieważ procedura różni się w przypadku aplikacji innych firm, zalecamy, abyś google własne, tymczasowo wyłączyć zaporę ogniową i poszukać zmian. Ponadto, jeśli nie masz pewności, jak to zrobić, powinieneś całkowicie usunąć rozwiązanie innej firmy z komputera.

 • Rozwiązanie 4 — Usuń bieżące i utwórz nowe konto Windows Live Mail

  Z powodu wspomnianych wymuszonych zmian wprowadzonych przez Microsoft, twoje stare konto Windows Live Mail może źle funkcjonować w systemie Windows 10. Sam fakt, że nie jest już obsługiwany i nie można go uzyskać tak łatwo, jak można by się spodziewać po natywnej aplikacji Windows, powoduje, że myślimy że coś jest nie tak z niektórymi kontami.

  Aby rozwiązać ten problem, możesz przynajmniej spróbować zalogować się przy użyciu alternatywnego konta i poszukać zmian. Chociaż jest to prawdopodobnie obejście długiego odcinka — może po prostu działać.

  Po pierwsze, upewnij się, że używasz wyłącznie Windows Live Mail na komputerze z systemem Windows 10. W połączeniu z innymi klientami poczty e-mail klient WLM nie będzie działać. Zwłaszcza jeśli używasz jednego konta Microsoft (Hotmail, MSN, Outlook itp.) Na wielu klientach.

  Zasadniczo więc może być tylko jeden, a to Windows Live Mail. Dlatego wyloguj się ze wszystkich innych klientów poczty e-mail.

  Po zakończeniu tej procedury postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

  1. otwarty Windows Live Mail.
  2. Kliknij na Ikona konta i wybierz Wyloguj się z Windows Live Mail z menu rozwijanego.wyloguj się Windows Live Mail nie działa
  3. Teraz zaloguj się przy użyciu alternatywnego konta e-mail i poszukaj zmian.Windows Live Mail nie działaWindows Live Mail nie działa

  Rozwiązanie 5 — Napraw instalację

  Doświadczeni użytkownicy polecają to jako jeden z najlepiej dobranych sposobów rozwiązania różnych problemów. Zamiast przeinstalowywać cały pakiet Essentials Suite, zaleca się skorzystanie z funkcji naprawy. Jest to w pewnym stopniu analogiczne do ponownej instalacji i powinno łatwo rozwiązać problem.

  Wykonaj następujące kroki, aby naprawić instalację usługi Windows Live Mail:

  1. W pasku wyszukiwania systemu Windows wpisz Kontrola i otwórz Panel sterowania.
  2. Od Kategoria widok, wybierz Odinstaluj program.
  3. Kliknij dwukrotnie Windows Essentials 2012.odinstaluj Windows Live Mail nie działa
  4. Kliknij na Napraw wszystkie programy systemu Windows Essential i poczekaj na zakończenie procedury.napraw wszystkie niedziałające pocztowe okna systemu Windows
  5. Uruchom ponownie komputer i poszukaj zmian.

  Jeśli to rozwiązanie się nie powiedzie, zawsze możesz przejść do ponownej instalacji i stamtąd przejść.

  Przeczytaj także: 5 oprogramowanie do skanowania poczty e-mail, które wykrywa i usuwa wirusy i spam

  Rozwiązanie 6 — Zainstaluj ponownie system Windows Essentials 2012

  Z drugiej strony, jeśli nie możesz rozwiązać problemów z naprawą, ponowna instalacja jest kolejnym oczywistym krokiem. Mianowicie głównym inicjatorem większości problemów jest usługa Windows Update, która zwykle psuje aplikację Windows Live Mail w systemie Windows 10.

  Ponadto na programy Windows Essential często wpływają inne, wstępnie zainstalowane aplikacje, które obejmują tę samą kategorię. Jeśli możesz, odinstaluj program Outlook i korzystaj wyłącznie z usługi Windows Live Mail. Jeśli nie masz pewności, jak to zrobić w systemie Windows Essentials 2012, wykonaj następujące czynności:

  1. W pasku wyszukiwania systemu Windows wpisz Kontrola i otwórz Panel sterowania.
  2. Od Kategoria widok, wybierz Odinstaluj program.
  3. Kliknij dwukrotnie Windows Essentials 2012.
  4. Kliknij na Usuń jeden lub więcej programów Windows Essentials.usuń Windows Live Mail nie działa
  5. Zaznacz pole obok Windows Live Mail i kliknij Odinstaluj poniżej.odinstaluj pocztę Windows Live Mail nie działa
  6. Uruchom ponownie komputer.
  7. Pobieranie Windows Essentials 2012 tutaj.
  8. Kliknij instalator prawym przyciskiem myszy i uruchom go jako administrator.
  9. Zainstaluj albo wszystkie aplikacje Windows Essentials lub wybierz tylko Windows Live Mail. To zależy od Ciebie.zainstaluj niezbędne elementy systemu Windows Windows Live Mail nie działa
  10. Poszukaj ulepszeń.

  Rozwiązanie 7 — Wypróbuj alternatywy innych firm

  Wreszcie, jeśli żadne z wyżej wymienionych rozwiązań nie rozwiązało problemów z usługą Windows Live Mail, zalecamy pozostawienie go i sprawdzenie alternatywnych rozwiązań. Dostępnych jest wiele świetnych klientów poczty e-mail, warto rozważyć następujące kwestie. 

  Mailbird jest naszą główną rekomendacją, a także Klient eM który ma podobny układ do programu Outlook Express. Obie te aplikacje oferują wspaniałe funkcje, więc wypróbuj dowolną z nich.

  Rozumiemy Twoje niezadowolenie z klienta Outlook lub aplikacji Mail, ponieważ istnieją pewne wady w porównaniu do Windows Live Mail. Jednak, podobnie jak wiele innych programów z minionej epoki, jest to program wycofany z produkcji, a sam fakt, że nadal działa on dla niektórych użytkowników w dzisiejszych czasach, jest niesamowity.

  Na szczęście nie musisz trzymać się aplikacji wymuszonych na Microsoft. Jest tak wiele alternatywnych firm, a jedna z nich ostatecznie sprawdzi wszystkie potrzebne pola. Jeśli nie masz pewności, jakiego klienta poczty e-mail należy użyć, zapoznaj się z tym artykułem, aby uzyskać wnikliwy wgląd w dostępne rozwiązania.

  Rozwiązanie 8 — Wyłącz program antywirusowy

  bitdefender

  Inną przyczyną problemów z Windows Live Mail może być oprogramowanie antywirusowe. Czasami twój program antywirusowy może blokować działanie niektórych aplikacji, więc upewnij się, że Windows Live Mail jest dodany do listy wyjątków w twoim programie antywirusowym.

  Jeśli program Windows Live Mail nie jest blokowany przez program antywirusowy, być może możesz rozwiązać problem, wyłączając lub usuwając program antywirusowy. Niektóre narzędzia antywirusowe po prostu nie są kompatybilne ze starszym oprogramowaniem, a jeśli nie możesz uruchomić Windows Live Mail, spróbuj usunąć lub wyłączyć program antywirusowy.

  Jeśli usunięcie antywirusa rozwiązuje problem, może to być idealny moment na rozważenie przejścia na inne oprogramowanie antywirusowe. Na rynku dostępnych jest wiele świetnych narzędzi antywirusowych, ale jeśli szukasz niezawodnego programu antywirusowego, który nie będzie kolidował z aplikacjami takimi jak Windows Live Mail, możesz wypróbować Bitdefender.

  Jakiej głównej cechy potrzebujesz od klienta e-mail? 

  Pamiętaj, aby powiedzieć nam w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji