Pobierz strony internetowe w formacie PDF [How To]

Internet to wspaniałe miejsce, pełne ciekawych informacji. Jednak znalezienie właściwej informacji może czasem okazać się trudnym zadaniem. W rezultacie, gdy znajdziesz informacje, których szukasz, najlepiej je zachować.

Oczywiście możesz po prostu wybrać całą stronę, a następnie skopiować ją do dokumentu programu Word, ale utracisz oryginalny układ. Najlepszym rozwiązaniem jest pobranie strony internetowej w formacie PDF. W tym artykule pokażemy dokładnie, jak to zrobić.

Jak pobrać stronę internetową w formacie PDF

1. Zrób zrzut ekranu

Najłatwiejszym sposobem pobrania strony internetowej jest zrobienie zrzutu ekranu. Następnie możesz wkleić go do programu Paint lub innych podobnych narzędzi, przyciąć, aby wyglądał schludnie, a następnie zapisać go w wybranym formacie pliku.

2. Wydrukuj jako PDF

W zależności od wybranej przeglądarki możesz użyć wbudowanej opcji, która pozwala wydrukować stronę internetową w formacie PDF. Na przykład oto kroki, które należy wykonać w Google Chrome: otwórz menu i wybierz Drukuj. Możesz również użyć skrótu CTRL + P, aby wydrukować stronę internetową w formacie PDF.

Pojawi się nowe okno, w którym możesz wybrać dokładnie strony, które chcesz wydrukować, a także dostosować różne ustawienia strony, takie jak kolor strony, orientacja i inne.

3. Użyj rozszerzenia przeglądarki

Innym rozwiązaniem jest pobranie i zainstalowanie dedykowanego rozszerzenia przeglądarki. Istnieje wiele rozszerzeń, które pozwalają zapisywać strony internetowe w formacie PDF, a każda z nich oferuje określone funkcje. Zapisz jako plik PDF i przyjazny do wydruku PDF to dwa najlepsze takie rozszerzenia, które można pobrać dla Google Chrome.

Link do głównej publikacji