Pełna poprawka: niereagujący pasek zadań w Windows 10, 8.1, 7

Windows 10 nie jest pozbawiony wad, a jednym z bardziej denerwujących problemów jest brak odpowiedzi na pasek zadań. Dzięki nieodpowiedzialnemu paskowi zadań nie masz dostępu do powiadomień, menu Start ani Cortany, więc możesz zobaczyć, dlaczego jest to taki problem. Na szczęście mamy dla Ciebie kilka rozwiązań.

Jak naprawić niereagujący pasek zadań w systemie Windows 10

Pasek zadań jest kluczowym elementem systemu, jednak czasami pasek zadań może przestać odpowiadać. Mówiąc o niereagującym pasku zadań, oto kilka podobnych problemów zgłaszanych przez użytkowników:

 • Menu Start systemu Windows 10 i pasek zadań nie działają — Czasami zarówno menu Start, jak i pasek zadań nie działają. Przyczyną może być Twój program antywirusowy, więc zainstaluj najnowsze aktualizacje i sprawdź, czy to pomoże.
 • Menu Start systemu Windows 10 nie działa — Jest to podobny problem, który może wystąpić obok niereagującego paska zadań. Jeśli menu Start nie działa, zapoznaj się z jednym z naszych powiązanych artykułów, aby uzyskać szczegółowe wyjaśnienie, jak rozwiązać ten problem.
 • Pasek zadań systemu Windows 10 zamrożony, nie działa — Jest to stosunkowo częsty problem z paskiem zadań. Aby rozwiązać ten problem, pobierz i zainstaluj najnowsze aktualizacje i sprawdź, czy to pomoże.
 • Windows 10 Pasek zadań nie odpowiada po uśpieniu, aktualizacja — Ten problem może pojawić się po ostatniej aktualizacji. Jeśli podejrzewasz, że aktualizacja stanowi problem, usuń ją lub wykonaj Przywracanie systemu.
 • Pasek zadań nie odpowiada podczas uruchamiania — W niektórych przypadkach pasek zadań nie działa, gdy tylko włączysz komputer. Aby rozwiązać ten problem, może być konieczne utworzenie nowego konta użytkownika i sprawdzenie, czy to rozwiąże problem.

Rozwiązanie 1 — Odinstaluj sterownik karty graficznej Nvidia

Niektórzy użytkownicy zgłaszają, że odinstalowanie obecnego sterownika karty graficznej Nvidia i zastąpienie go starszym sterownikiem Nvidia może rozwiązać problem. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. naciśnij Klawisz Windows + X aby otworzyć menu Win + X. Teraz wybierz Menadżer urządzeń z listy. Jeśli ta metoda nie działa, możesz użyć dowolnej innej metody, aby uruchomić Menedżera urządzeń.
  Pasek zadań systemu Windows 10 nie odpowiada po aktualizacji
 2. Po otwarciu Menedżera urządzeń zlokalizuj sterownik karty graficznej, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Odinstaluj urządzenie z menu.
 3. Czek Usuń oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia i kliknij Odinstaluj.

Po wykonaniu tej czynności przejdź do witryny producenta karty graficznej i pobierz sterownik, który ma kilka miesięcy. Po pobraniu i zainstalowaniu starszego sterownika sprawdź, czy problem nadal występuje.

Rozwiązanie 2 — Sprawdź swój program antywirusowy

Menu Start systemu Windows 10 nie działa

Czasami mogą wystąpić problemy z niereagującym paskiem zadań z powodu oprogramowania antywirusowego. Korzystanie z programu antywirusowego jest ważne, ale narzędzia antywirusowe innych firm mogą czasami zakłócać działanie systemu i powodować wystąpienie tego i wielu innych błędów.

Aby rozwiązać problem, musisz wyłączyć niektóre funkcje antywirusowe i sprawdzić, czy to pomoże. Jeśli to nie rozwiąże problemu z niereagującym paskiem zadań, następnym krokiem byłoby całkowite wyłączenie programu antywirusowego.

Jeśli to nie pomoże, jedynym rozwiązaniem jest usunięcie oprogramowania antywirusowego. Kilku użytkowników zgłosiło, że program antywirusowy Norton spowodował ten problem na ich komputerze, ale po jego usunięciu problem został rozwiązany. Należy pamiętać, że inne narzędzia antywirusowe również mogą powodować ten problem, więc może być konieczne ich usunięcie.

Jeśli usunięcie antywirusa rozwiązuje problem, następnym krokiem byłoby przejście na inny program antywirusowy. Na rynku dostępnych jest wiele świetnych narzędzi antywirusowych, ale jeśli chcesz mieć narzędzie zapewniające maksymalną ochronę bez ingerencji w system, zalecamy wypróbowanie BullGuard.

Rozwiązanie 3 — Wyłącz iGPU MultiMonitor w systemie BIOS

Użytkownicy zgłaszają to wyłączenie iGPU MultiMonitor opcja w BIOSie pomogła rozwiązać ten problem. Aby uzyskać dostęp do BIOS-u, musisz nacisnąć Del lub F2 (lub inny klucz w zależności od płyty głównej) podczas uruchamiania. Musimy wspomnieć, że nie każdy BIOS ma opcję iGPU MultiMonitor.

Ponadto lokalizacja opcji iGPU MultiMonitor może być inna dla różnych wersji systemu BIOS, więc nie ma unikalnego sposobu jej wyłączenia. Musisz samodzielnie spróbować znaleźć go w systemie BIOS.

Rozwiązanie 4 — Użyj programu PowerShell

Aby to rozwiązanie działało, musisz mieć włączoną Zaporę systemu Windows. Jeśli Zapora systemu Windows nie jest włączona, wykonaj następujące czynności:

 1. naciśnij Klawisz Windows + R. i wpisz Services.msc. naciśnij Wchodzić aby otworzyć okno usług.Menu Start systemu Windows 10 nie działa
 2. Teraz znajdź zapora systemu Windows z listy usług i kliknij ją dwukrotnie, aby otworzyć jej właściwości.
  Pasek zadań systemu Windows 10 został zawieszony
 3. Odnaleźć Typ uruchomienia opcję i ustaw na podręcznik. Kliknij Zastosować.
  Pasek zadań systemu Windows 10 nie odpowiada po aktualizacji
 4. Teraz w oknie Usługi w lewym górnym rogu znajdź przycisk Uruchom tę usługę, aby uruchomić Zaporę systemu Windows.

Po włączeniu Zapory systemu Windows możesz przejść do kolejnych kroków.

 1. Odnaleźć: C: \ Windows \ System32 \ WindowsPowerShell \ v1.0 \ powershell.exe.
 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy powershell.exe i wybierz Uruchom jako administrator.
 3. Skopiuj ten wiersz do PowerShell i naciśnij klawisz Enter, aby go wykonać:
  • Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register ”$ ($ _. InstallLocation) \ AppXManifest.xml”}Menu Start systemu Windows 10 i pasek zadań nie działają
 4. Sprawdź, czy problem został rozwiązany. Po włączeniu Zapory systemu Windows możesz przejść do kolejnych kroków.

Rozwiązanie 5 — Sprawdź brakujące aktualizacje

Jeśli masz problemy z niereagującym paskiem zadań, problem może być związany z brakującymi aktualizacjami. Czasami w systemie może być usterka, a zainstalowanie aktualizacji może to naprawić. Windows 10 automatycznie instaluje brakujące aktualizacje, ale zawsze możesz sprawdzić dostępność aktualizacji ręcznie, wykonując następujące czynności:

 1. naciśnij Klawisz Windows + I aby otworzyć Aplikacja ustawień.
 2. Nawigować do Aktualizacja Bezpieczeństwo Sekcja.
  Pasek zadań systemu Windows 10 nie działa
 3. W prawym okienku kliknij Sprawdź aktualizacje przycisk.
  Menu Start systemu Windows 10 i pasek zadań nie działają

Jeśli jakieś aktualizacje są dostępne, system Windows pobierze je automatycznie w tle. Po pobraniu aktualizacji zostaną one automatycznie zainstalowane natychmiast po ponownym uruchomieniu komputera. Po zaktualizowaniu systemu sprawdź, czy problem nadal występuje.

Rozwiązanie 6 — Utwórz nowe konto

Według użytkowników czasami problem z niereagującym paskiem zadań może być spowodowany uszkodzonym kontem użytkownika. Aby rozwiązać ten problem, zaleca się utworzenie nowego konta i sprawdzenie, czy to pomoże. Jest to dość proste i możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

 1. naciśnij Klawisz Windows + I aby otworzyć Aplikacja ustawień.
 2. Po otwarciu aplikacji Ustawienia przejdź do Konta Sekcja.
  Menu Start systemu Windows 10 nie działa
 3. Z menu po lewej wybierz Rodzina inni ludzie. W prawym panelu wybierz Dodaj kogoś innego do tego komputera.
  Pasek zadań systemu Windows 10 został zawieszony
 4. Wybierz Nie mam danych logowania tej osoby.
  Windows 10 Pasek zadań nie odpowiada po uśpieniu, aktualizacja
 5. Teraz wybierz Dodaj użytkownika bez konta Microsoft.
  Pasek zadań nie odpowiada podczas uruchamiania
 6. Wprowadź żądaną nazwę użytkownika i kliknij Kolejny.
  Menu Start systemu Windows 10 i pasek zadań nie działają

Po utworzeniu nowego konta użytkownika przełącz się na nowe konto i sprawdź, czy problem nadal występuje. Jeśli problem nie pojawia się na nowym koncie, być może będziesz musiał przenieść na niego wszystkie swoje pliki osobiste i zacząć używać go zamiast starego konta.

Rozwiązanie 7 — Usuń problematyczne aplikacje

Czasami problemy innych firm mogą powodować problemy z paskiem zadań. Według użytkowników aplikacje takie jak Szybki czas lub Quickbooks może powodować pojawienie się tego problemu. Jeśli masz problemy z niereagującym paskiem zadań, najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest usunięcie problematycznych aplikacji.

Można to zrobić na kilka sposobów, ale najlepszą metodą jest użycie oprogramowania do odinstalowywania. Korzystając z oprogramowania odinstalowującego, takiego jak Deinstalator IOBit, usuniesz problematyczną aplikację, a także jej pliki i wpisy rejestru. Zapewni to całkowite usunięcie aplikacji i zapobiegnie pojawianiu się problemu w przyszłości.

Rozwiązanie 8 — Uruchom ponownie Eksploratora Windows

Według użytkowników jednym ze sposobów radzenia sobie z niereagującym paskiem zadań jest ponowne uruchomienie Eksploratora Windows. Pasek zadań i menu Start są powiązane z Eksploratorem Windows, a po ponownym uruchomieniu procesu ponownie uruchomisz pasek zadań.

Aby ponownie uruchomić Eksploratora Windows, wykonaj następujące czynności:

 1. naciśnij Ctrl + Shift + Esc otworzyć Menadżer zadań.
 2. Znajdź Eksplorator Windows proces, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Uruchom ponownie z menu.
  Menu Start systemu Windows 10 i pasek zadań nie działają

Po ponownym uruchomieniu Eksploratora Windows sprawdź, czy problem nadal występuje. Pamiętaj, że może to nie być trwałe rozwiązanie, więc jeśli problem pojawi się ponownie, musisz ponownie uruchomić Eksploratora Windows.

Rozwiązanie 9 — Wykonaj przywracanie systemu

Jeśli inne rozwiązania mogą rozwiązać problem z niereagującym paskiem zadań, możesz spróbować przywrócić system. Jest to stosunkowo proste i możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

 1. naciśnij Klawisz Windows + S. i wejdź przywracanie systemu. Wybierać Utworzyć punkt przywracania z menu.
  Menu Start systemu Windows 10 nie działa
 2. Pojawi się okno Właściwości systemu. Wybierz Przywracanie systemu z menu.
  Pasek zadań systemu Windows 10 został zawieszony
 3. Po otwarciu okna Przywracania systemu kliknij Kolejny.
  Pasek zadań nie odpowiada podczas uruchamiania
 4. Jeśli dostępne, sprawdź Pokaż więcej punktów przywracania pole wyboru. Wybierz żądany punkt przywracania i kliknij Kolejny.
  Menu Start systemu Windows 10 i pasek zadań nie działają
 5. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby przywrócić komputer.

Po zakończeniu procesu przywracania sprawdź, czy pasek zadań znów działa.

Ten problem z nieodpowiadającym paskiem zadań w systemie Windows 10 może być irytującym problemem, ale mamy nadzieję, że niektóre z tych rozwiązań były dla Ciebie pomocne. Pamiętaj, aby na bieżąco aktualizować system Windows 10, ponieważ jeśli żadne z tych rozwiązań nie byłoby pomocne, być może najnowsza aktualizacja może rozwiązać ten problem.

Link do głównej publikacji