Drukarki sieciowe nie instalują się na komputerach z aktualizacją dla twórców [FIX]

Jeśli posiadasz komputer z mniej niż 4 GB pamięci i uaktualniłeś go do Creators Update OS, możesz napotkać różne problemy z instalacją drukarki sieciowej.

Microsoft wyjaśnia, że ​​podczas podłączania drukarki sieciowej (urządzenia WSD) do sieci z komputerem zawierającym mniej niż 4 GB z systemem Windows 10 w wersji 1703, oprogramowanie instalacyjne drukarki nie wykrywa i nie instaluje drukarki. Ten problem nie istniał przed zainstalowaniem aktualizacji twórców.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​Microsoft uznał już ten problem i pracuje nad rozwiązaniem tego problemu w przyszłej aktualizacji systemu Windows. Firma wyjaśniła również, że problemy z instalacją drukarki sieciowej wynikają z nowych reguł zapory ogniowej dla aktualizacji twórców.

Firma Microsoft potwierdziła znany problem, który może uniemożliwić wykrycie i zainstalowanie drukarki sieciowej przez oprogramowanie drukarki sieciowej w systemach z małą ilością pamięci (< 4GB).  This is due to firewall hardening rules added in Windows 10 Version 1703.

Jak rozwiązać problemy z instalacją drukarki sieciowej

Jeśli nie możesz zainstalować drukarek sieciowych na swoim komputerze, wykonaj poniższe kroki rozwiązywania problemów:

  1. Kliknij menu Start prawym przyciskiem myszy> wybierz Wiersz polecenia (admin) aby otworzyć wiersz polecenia jako administrator.
  2. W oknie wiersza polecenia wpisz sc config fdphost type = own polecenie i naciśnij Enter
  3. Uruchom ponownie komputer> ponownie uruchom oprogramowanie instalacyjne drukarki. Teraz powinieneś być w stanie zainstalować drukarki sieciowe.

Mamy nadzieję, że to obejście pomogło rozwiązać problemy z instalacją drukarki sieciowej, które napotkałeś po aktualizacji do Windows 10 Creators Update. Jeśli natrafiłeś na inne rozwiązania tego problemu, wypróbuj kroki rozwiązywania problemów w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji