Pełna poprawka: system Windows 10 przechodzi w tryb uśpienia po 2 minutach

Funkcja uśpienia jest dość przydatna i wielu używa jej regularnie na naszych komputerach, ale wielu użytkowników zgłosiło, że Windows 10 przejdzie w tryb uśpienia po 2 minutach. Może to być irytujący problem, ponieważ będziesz musiał ciągle budzić komputer, ale w tym artykule pokażemy, jak to naprawić.

Czasami komputer z systemem Windows 10 może zasnąć po kilku minutach, co może być dość denerwujące. Mówiąc o problemach związanych ze snem w systemie Windows 10, oto niektóre problemy zgłoszone przez użytkowników:

 • Windows 10 ignoruje ustawienia uśpienia, ekran wyłącza się po 2 minutach — Ten problem może wystąpić z różnych powodów, a najlepszym sposobem na jego rozwiązanie jest zmodyfikowanie rejestru, a następnie zmiana ustawień zasilania.
 • Laptop przechodzi w tryb uśpienia po podłączeniu do systemu Windows 10 — Ten problem może wystąpić z powodu ustawień planu zasilania. Po prostu przełącz się na jeden z kilku domyślnych planów zasilania lub zresetuj swój plan zasilania do domyślnych.
 • Laptop z systemem Windows 10 przechodzi w tryb uśpienia po 2 minutach — Według użytkowników ten problem może wystąpić na laptopie i powinieneś być w stanie go rozwiązać, uruchamiając narzędzie do rozwiązywania problemów z zasilaniem.
 • W.indows 10 idzie spać zbyt wcześnie, szybko, wcześnie, co kilka minut podczas używania — Mogą wystąpić różne problemy związane z zasilaniem, ale większość z nich można naprawić, korzystając z jednego z naszych rozwiązań.

Windows 10 przechodzi w tryb uśpienia po 2 minutach, jak to naprawić?

 1. Zmodyfikuj rejestr i zmień ustawienia zasilania
 2. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z zasilaniem
 3. Zmień ustawienia wygaszacza ekranu
 4. Odłącz klucze USB
 5. Przywróć ustawienia planu zasilania do wartości domyślnych
 6. Zmień ustawienia przycisku zasilania
 7. Dostosuj ustawienia mocy
 8. Zainstaluj najnowsze aktualizacje

Rozwiązanie 1 — Zmodyfikuj rejestr i zmień ustawienia zasilania

Według użytkowników, jeśli komputer będzie spał po 2 minutach przez cały czas, być może możesz rozwiązać ten problem, wprowadzając kilka zmian w rejestrze. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz okno dialogowe Uruchom, naciskając Klawisz Windows + R.. Teraz wpisz regedit i naciśnij Wchodzić lub kliknij dobrze.
  regedit
 2. W lewym okienku przejdź do HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Power \ PowerSettings \ 238C9FA8-0AAD-41ED-83F4-97BE242C8F20 \ 7bc4a2f9-d8fc-4469-b07b-33eb785aaca0 klawisz. W prawym okienku kliknij dwukrotnie ikonę Atrybuty DWORD.
  Laptop z systemem Windows 10 przechodzi w tryb uśpienia po 2 minutach
 3. Zmień dane wartości na 2) i kliknij dobrze aby zapisać zmiany.
  Windows 10 za szybko

Po wykonaniu tej czynności wystarczy zmienić zaawansowane ustawienia zasilania. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. naciśnij Klawisz Windows + S. i wejdź ustawienia mocy. Teraz wybierz Moc ustawienia snu z listy.
  ustawienia mocy
 2. Pojawi się teraz aplikacja Ustawienia. W prawym okienku przewiń w dół do
Link do głównej publikacji