Oto, co zrobić, jeśli nic się nie stanie po kliknięciu Graj w Steam

Steam jest świetną platformą do gier, ale wielu użytkowników zgłosiło, że nic się nie dzieje po kliknięciu Graj w Steam. Może to być duży problem, ponieważ nie będziesz w stanie uruchomić żadnych gier, ale dzisiaj pokażemy Ci, jak rozwiązać ten problem.

Istnieje wiele problemów ze Steam, które można napotkać, a kilku użytkowników zgłosiło, że nie mogą uruchamiać gier na Steam. Może to być duży problem, a mówiąc o problemach ze Steamem, oto kilka podobnych problemów zgłaszanych przez użytkowników:

 • Steam uruchamia grę, ale nic się nie dzieje — Ten problem może wystąpić, jeśli gra nie jest poprawnie zainstalowana. Aby rozwiązać problem, sprawdź poprawność pamięci podręcznej gry i spróbuj ponownie ją uruchomić.
 • Steam przygotowuje się do uruchomienia, a następnie nic — Przyczyną tego problemu może być Twój program antywirusowy. Aby go naprawić, musisz go tymczasowo wyłączyć i sprawdzić, czy to pomoże.
 • Gra Steam mówi, że bieganie kończy się — Czasami możesz nie mieć zainstalowanych niezbędnych składników, co może uniemożliwić uruchomienie gry. Aby to naprawić, zainstaluj wymagane składniki redystrybucyjne Visual C ++ dla gry i spróbuj uruchomić ją ponownie.

Nic się nie dzieje, kiedy klikam Play na Steam, co robić?

 1. Sprawdź swój program antywirusowy
 2. Sprawdź, czy gra jest poprawnie zainstalowana
 3. Uruchom Steam jako administrator
 4. Zmień region pobierania
 5. Upewnij się, że masz zainstalowany pakiet redystrybucyjny Visual C ++
 6. Sprawdź integralność pamięci podręcznej gry
 7. Zakończ proces Steam i uruchom ponownie Steam
 8. Zainstaluj ponownie problematyczną grę
 9. Zainstaluj ponownie Steam

Rozwiązanie 1 — Sprawdź swój program antywirusowy

Bitdefender nic się nie dzieje

Zdaniem użytkowników Twój program antywirusowy może czasem zakłócać działanie Steam, co spowoduje pojawienie się tego i wielu innych problemów. Aby sprawdzić, czy Twój program antywirusowy stanowi problem, spróbuj wyłączyć niektóre funkcje antywirusowe, takie jak skanowanie w czasie rzeczywistym lub ochrona folderów. Jeśli to nie zadziała, być może będziesz musiał całkowicie wyłączyć swój program antywirusowy.

Czasami wyłączenie programu antywirusowego nie pomaga, a w takim przypadku może być konieczne całkowite usunięcie programu antywirusowego. Pamiętaj, że jeśli korzystasz z systemu Windows 10, nadal będziesz chroniony przez program Windows Defender, nawet jeśli zdecydujesz się usunąć program antywirusowy innej firmy, więc nie musisz martwić się o swoje bezpieczeństwo.

Jeśli usunięcie antywirusa rozwiązuje problem, byłby to idealny czas na rozważenie przejścia na inny program antywirusowy. Na rynku dostępnych jest wiele świetnych narzędzi antywirusowych, ale jeśli szukasz niezawodnej ochrony, która nie będzie kolidować z Twoim systemem, Bitdefender może być idealnym wyborem dla Ciebie.

 • Rozwiązanie 2 — Sprawdź, czy gra jest poprawnie zainstalowana

  Jeśli nie możesz uruchomić gier Steam, możesz uniknąć tego problemu, sprawdzając, czy gra jest poprawnie zainstalowana. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  1. Znajdź katalog instalacyjny Steam i przejdź do Steamapps informator.
  2. Tam znajdziesz katalog instalacyjny gry, którą próbujesz uruchomić.
  3. Wyszukaj program uruchamiający Jeśli ten folder nie jest dostępny, spróbuj uruchomić setup.exe plik, który powinien znajdować się w katalogu gry.
  4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć konfigurację.
  5. Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie Steam i spróbuj ponownie uruchomić grę.

  Pamiętaj, że nie jest to uniwersalne rozwiązanie, więc może nie działać w każdej grze, ale nadal warto wypróbować.

  Rozwiązanie 3 — Uruchom Steam jako administrator

  Jeśli nic się nie stanie po kliknięciu Graj w Steam, przyczyną może być brak uprawnień administracyjnych. Jednak możesz rozwiązać ten problem, po prostu uruchamiając Steam z uprawnieniami administracyjnymi. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  1. Znajdź Parowy skrót i kliknij go prawym przyciskiem myszy.
  2. Teraz wybierz Uruchom jako administrator z menu.
   działa jako administrator Steam nie działa
  3. Po uruchomieniu Steam spróbuj uruchomić dowolną grę.

  Jeśli ta metoda działa, musisz ją powtarzać za każdym razem, gdy chcesz coś zagrać na Steamie. Możesz jednak ustawić Steam, aby zawsze działał z uprawnieniami administratora. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  1. Przejdź do katalogu instalacyjnego Steam i zlokalizuj exe. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Nieruchomości z menu.
   menu właściwości nic się nie dzieje, gdy klikam przycisk Play na Steam
  2. Po otwarciu okna Właściwości przejdź do Zgodność Teraz sprawdź Uruchom ten program jako administrator opcję i kliknij Zastosować i dobrze aby zapisać zmiany.
   uruchom ten program jako niedziałający administrator

  Po wprowadzeniu tej zmiany Steam będzie zawsze uruchamiał się z uprawnieniami administracyjnymi i problem powinien zostać rozwiązany na stałe.

  Rozwiązanie 4 — Zmień region pobierania

  Według użytkowników, jeśli nic się nie stanie po kliknięciu Play na Steamie, być może problem dotyczy regionu pobierania. Kilku użytkowników zgłosiło, że naprawili ten problem, po prostu zmieniając region pobierania.

  Jest to dość proste, a aby to zrobić, wystarczy wykonać następujące kroki:

  1. Początek Parowy.
  2. Idź do Ustawienia> Pobieranie.
  3. Spójrz na Pobierz region Teraz wybierz lokalizację, która jest najbliżej Ciebie. Alternatywnie możesz wybrać lokalizację, która nie jest najbliższa, ale wciąż blisko.

  Po wprowadzeniu tej zmiany uruchom ponownie Steam i spróbuj ponownie uruchomić grę.

  Rozwiązanie 5 — Upewnij się, że masz zainstalowany pakiet redystrybucyjny Visual C ++

  Jeśli nie możesz uruchomić określonej gry na Steamie, być może problem dotyczy brakujących elementów. Wiele gier wymaga do działania składników redystrybucyjnych Visual C ++, a jeśli gra Steam się nie uruchomi, możliwe, że nie masz zainstalowanych niezbędnych składników Visual C ++.

  Istnieje kilka sposobów instalacji tych brakujących komponentów, ale najłatwiejszą metodą jest sprawdzenie katalogu instalacyjnego gry. Szukać vcredist i zainstaluj z niego wszystkie pliki. Powinny być dostępne dwa pliki, jeden dla wersji x64 i jeden dla wersji x86 systemu Windows, i musisz zainstalować oba.

  Po wykonaniu tej czynności spróbuj ponownie uruchomić grę i sprawdź, czy wszystko działa. Pamiętaj, że możesz zrobić to samo w przypadku innych gier Steam, które powodują ten problem.

  • Rozwiązanie 6 — Sprawdź integralność pamięci podręcznej gier

   Według użytkowników czasami po kliknięciu Graj na Steamie nic się nie dzieje, ponieważ pamięć podręczna gry jest uszkodzona. Aby rozwiązać ten problem, zaleca się sprawdzenie integralności pamięci podręcznej gier. Jest to dość proste i możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

   1. Uruchom Steam i zlokalizuj grę, której nie możesz uruchomić.
   2. Kliknij grę prawym przyciskiem myszy i wybierz Nieruchomości z menu.
    właściwości odtwarzanie pary nic się nie dzieje pary
   3. Przejdź do Pliki lokalne kartę i kliknij Sprawdź integralność plików gry przycisk.
    sprawdź integralność plików gier Gry Steam nie działają
   4. Rozpocznie się proces weryfikacji. W zależności od rozmiaru gry proces ten może potrwać około 15-30 minut, więc nie przerywaj go.

   Po zakończeniu skanowania gra powinna zostać całkowicie naprawiona i powinna zacząć działać od nowa.

   Rozwiązanie 7 — Zakończ proces Steam i uruchom ponownie Steam

   Czasami nic się nie dzieje po kliknięciu Graj w Steam tylko dlatego, że jest usterka w Steam. Te usterki mogą wystąpić z różnych powodów, ale wielu użytkowników zgłosiło, że naprawili problem po prostu kończąc proces Steam i ponownie uruchamiając Steam.

   Jest to dość proste i możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

   1. Początek Menadżer zadań. Najszybszym sposobem na to jest użycie Ctrl + Shift + Esc skrót klawiszowy.
   2. Po otwarciu Menedżera zadań przejdź do Detale patka. Teraz zlokalizuj Parowy na liście kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie z menu. Powtórz to dla wszystkich procesów Steam na liście.
    koniec zadania Menedżer zadań Steam nic się nie dzieje

   Po zakończeniu wszystkich procesów Steam ponownie uruchom Steam i sprawdź, czy problem nadal występuje. Pamiętaj, że jest to tylko obejście problemu, więc może być konieczne powtórzenie go za każdym razem, gdy napotkasz ten problem.

   Rozwiązanie 8 — Zainstaluj ponownie problematyczną grę

   Jeśli masz problemy z pewną grą Steam, być może instalacja tej gry jest uszkodzona. Tego rodzaju problemy mogą czasem wystąpić, a aby rozwiązać problem, zaleca się całkowite przeinstalowanie gry, w której występuje ten problem. Jest to dość proste i możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

   1. otwarty Parowy i idź do swojego Biblioteka.
   2. Znajdź grę, której nie możesz uruchomić, kliknij ją prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń zawartość lokalną.
   3. Kiedy pojawi się okno dialogowe potwierdzenia, kliknij Usunąć.
   4. Poczekaj, aż Steam usunie wybraną grę.

   Po usunięciu gry pobierz ją ponownie i sprawdź, czy problem nadal występuje. Aby całkowicie usunąć grę, niektórzy użytkownicy sugerują usunięcie folderu gry z katalogu steamapps i wszystkich katalogów związanych z grą z folderu Dokumenty.

   To może być drastyczne rozwiązanie i powinieneś go używać tylko wtedy, gdy inne rozwiązania nie działały dla Ciebie.

   Rozwiązanie 9 — Zainstaluj ponownie Steam

   Jeśli wszystkie inne rozwiązania nie działały, ostatnią opcją byłoby całkowite przeinstalowanie Steam. To drastyczne rozwiązanie, ale możesz ponownie zainstalować Steam bez usuwania gier. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

   1. Znajdź Steamapps katalog i przenieś go w bezpieczne miejsce. Ten katalog zawiera wszystkie Twoje gry, więc wykonaj kopię zapasową. Możesz znaleźć ten katalog w C: Program FilesSteam
   2. Po utworzeniu kopii zapasowej folderu Steamapps odinstaluj Steam, tak jak każdą inną aplikację.
   3. Teraz ponownie pobierz klienta Steam, zainstaluj go i przenieś folder Steamapps do pierwotnej lokalizacji.

   Po uruchomieniu Steam powinno być możliwe uruchomienie wszystkich gier bez żadnych problemów. To drastyczne rozwiązanie i powinieneś go używać tylko wtedy, gdy poprzednie rozwiązania nie działały dla Ciebie.

   Jeśli nic się nie stanie po kliknięciu Graj w Steam, problem może być związany z brakującymi komponentami lub plikami instalacyjnymi gry. Mamy jednak nadzieję, że udało Ci się rozwiązać ten problem, korzystając z jednego z naszych rozwiązań.

Link do głównej publikacji