Oto 5 najlepszych programów do automatyzacji zadań na komputerze

Rejestrator makr jest jednym z godnych uwagi narzędzi, których brakuje w systemie Windows. Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z pakietu MS Office lub pakietu LibreOffice, możesz znać narzędzia makr, które mają, które pozwalają użytkownikom rejestrować sekwencję wybranych opcji lub działań w celu automatyzacji bardziej powtarzalnych zadań.

Nie zapomnij dodać białej listy do naszej witryny. Powiadomienie nie zniknie, dopóki tego nie zrobisz.

Nienawidzisz reklam, my to rozumiemy. My także. Niestety, jest to jedyny sposób, abyśmy nadal dostarczali znakomitą zawartość i wskazówki, jak rozwiązać największe problemy techniczne. Możesz wesprzeć nasz zespół 30 członków w kontynuowaniu ich pracy, umieszczając naszą listę na białej liście. Wyświetlamy tylko kilka reklam na stronie, nie utrudniając dostępu do treści.

Dodam twoją stronę do białej listy, nie obchodzi mnie to

Jeśli system Windows 10 zawiera podobny rejestrator makr, możesz zautomatyzować wiele zadań na komputerze, które w innym przypadku wymagałyby ręcznego wprowadzania danych. Na przykład można skonfigurować makra, które automatycznie uruchamiają cztery alternatywne programy jednocześnie lub dostosować ustawienia motywu.

Ponieważ w systemie Windows brakuje narzędzia do rejestrowania makr, niektórzy wydawcy opracowali oprogramowanie do automatyzacji tworzenia makr i aplikacji. Są to programy, które umożliwiają użytkownikom pisanie makr i aplikacji od zera, lub mniej znający się na kodzie może zamiast tego zapisywać makra.

Alternatywnie, niektóre oprogramowanie do automatyzacji systemu Windows może umożliwiać konfigurację plików wsadowych w graficznym interfejsie użytkownika w celu automatyzacji zadań. Bardziej zaawansowane programy automatyzacji są na ogół narzędziami skryptowymi. Oto pięć programów, za pomocą których można zautomatyzować zadania komputera w systemie Windows.

Najlepsze oprogramowanie do automatyzacji zadań na komputerze

RoboTask (zalecane)

Użytkownicy RoboTask mogą zautomatyzować szereg zadań na komputerze PC dzięki wielu niestandardowym zmiennym i bardziej zaawansowanym opcjom.

Możesz użyć tego oprogramowania do automatycznego otwierania wielu programów i dokumentów, zarządzania automatycznymi kopiami zapasowymi, wysyłania e-maili, przetwarzania folderów i plików, zamykania systemu Windows za pomocą określonego wyzwalacza i wielu innych.

Chcesz z łatwością zautomatyzować kliknięcia myszą? Sprawdź te niesamowite narzędzia i zrób to w mgnieniu oka.

Osobista licencja na RoboTask jest dostępna za 119,95 USD. Lub możesz dodać darmową wersję RoboTask Lite do systemu Windows, która ma bardziej ograniczone działania i zmienne systemowe, z tej strony internetowej.

RoboTask pozwala zautomatyzować zadania na komputerze, wybierając akcje, a następnie edytując je w celu dalszego spełnienia wymagań. Możesz wybrać 205 automatycznych działań dla aplikacji, serwerów FTP, wiadomości e-mail, plików ZIP, kontroli przepływu i przetwarzania plików.

Oprócz konfigurowania automatycznych zadań możesz dodawać do nich różne zdarzenia wyzwalające, które aktywują makra. Na przykład można skonfigurować zdarzenia systemowe, aby aktywować zautomatyzowane zadania lub zaplanować je na określony czas.

RoboTask ma własny rejestrator makr, za pomocą którego można rejestrować działania myszy i klawiatury w celu automatyzacji zadań. Ponadto oprogramowanie ma narzędzie Service Manager, które umożliwia automatycznym zadaniom pracę z uprawnieniami systemowymi, nawet gdy nie jesteś zalogowany do systemu Windows.

Ten program obsługuje również wtyczki, a jego wtyczka BASIC umożliwia użytkownikom tworzenie niestandardowych skryptów BASIC.

  • Pobierz teraz RoboTask osobista licencja za darmo
  • Pobierz teraz darmową licencję dla firm RoboTask

AutoHotkey

AutoHotkey to oprogramowanie skryptowe typu open source dla systemu Windows. Program ma intuicyjny język skryptowy, za pomocą którego można zautomatyzować mnóstwo zadań, a oprogramowanie umożliwia także mapowanie klawiatury i tworzenie skrótów klawiszowych myszy.

Możesz dodać nieprzenośną lub przenośną wersję AutoHotkey do wszystkich platform Windows z tej strony w witrynie oprogramowania.

AutoHotkey pozwala skonfigurować skrypty do planowania skanowania systemu, wypełniać pola formularza, otwierać oprogramowanie lub strony internetowe za pomocą klawiszy, automatycznie zamykać programy i wiele więcej.

Dzięki językowi skryptowemu oprogramowania użytkownicy mogą kompilować zarówno podstawowe, jak i bardziej złożone skrypty z niestandardowymi interfejsami GUI w przenośne pliki EXE.

Pamiętaj, że to oprogramowanie nie ma własnego edytora tekstu, więc użytkownicy będą musieli skompilować swoje skrypty w Notatniku lub innych programach innych firm.

Szukasz dobrego edytora tekstu? Sprawdź tę listę za pomocą naszych najlepszych ofert.

Możesz wybrać większość opcji AutoHotkey z jego ikony na pasku zadań. Witryna oprogramowania zawiera samouczki dotyczące skryptowania, ale można również pobrać (lub skopiować i wkleić) gotowe skrypty z tej strony.

WinAutomation

WinAutomation może zautomatyzować prawie wszystko!

To oprogramowanie umożliwia użytkownikom tworzenie „robotów programowych” w celu automatyzacji zadań. WinAutomation to zaawansowana aplikacja do tworzenia skryptów makr do automatyzacji systemu Windows, stron internetowych, aplikacji internetowych i innych programów innych firm.

Jeśli chcesz poprawić komunikację biznesową, te zautomatyzowane rozwiązania do czatu są koniecznością.  

Wersja Professional kosztuje 485 USD. Chociaż jest tańsza edycja standardowa, która wciąż zawiera większość opcji i narzędzi w wersji Pro.

WinAutomation ma znacznie bardziej rozbudowany GUI niż AutoHotkey. Jedną z najlepszych rzeczy w tym programie jest Visual Software Robot Designer, który ma interfejs przeciągania i upuszczania, który umożliwia przeciąganie i upuszczanie akcji do skryptu.

Obejmuje to także wizualne podpowiedzi debugowania i pomoc balonów, które podkreślają błędy.

Oprogramowanie posiada rejestrator makr, za pomocą którego można rejestrować kliknięcia i naciśnięcia klawiszy myszy. W związku z tym do automatyzacji zadań za pomocą WinAutomation nie jest wymagane ręczne tworzenie skryptów.

Ten program ma również Web Recorder specjalnie do automatyzacji zadań przeglądarki, takich jak wypełnianie formularzy. Za pomocą narzędzia Akcje automatyzacji poczty e-mail możesz wysyłać automatyczne wiadomości e-mail oraz automatyzować przetwarzanie i sortowanie wiadomości e-mail.

Ten program ma przydatne narzędzie Harmonogram zadań do planowania makr i programów do uruchamiania w określonych godzinach, a użytkownicy mogą również projektować własne okna dialogowe dla robotów programowych za pomocą Projektanta interfejsu użytkownika.

Utrzymuj porządek w swoim zadaniu. Spójrz na ten artykuł z najlepszym oprogramowaniem do planowania zadań dla systemu Windows 10.

Macro Express

Macro Express to zastrzeżony program, który ma szeroki zestaw makropoleceń, za pomocą których można zautomatyzować system Windows. Oprogramowanie ma wersję Pro, której cena detaliczna to 69,95 USD.

Macro Express Pro umożliwia jednoczesne uruchamianie makr i zawiera ulepszony edytor skryptów. Istnieje również przenośna wersja oprogramowania, którą można uruchomić z dysków USB.

Macro Express ma narzędzia Script Editor i Direct Editor, które umożliwiają użytkownikom tworzenie makr od zera za pomocą poleceń skryptowych. Bezpośredni edytor pokazuje użytkownikom bardziej szczegółowe informacje dla każdego makropolecenia.

Alternatywnie możesz użyć oprogramowania Capture, które ma różne ustawienia przechwytywania, do nagrywania makr. Szybkie kreatory, które przeprowadzają cię przez proces tworzenia makr, są kolejnym dobrym dodatkiem do programu.

Oprogramowanie pozwala nawet tworzyć pływające menu, z których można wybierać makra do odtworzenia.

Kolejną dobrą rzeczą w ME jest to, że zapewnia wiele metod aktywacji makr, w tym skróty klawiaturowe, ruchome menu, zdarzenia systemowe, harmonogram i kliknięcia myszą.

Możesz nawet skonfigurować makra, aby działały w bardziej szczegółowych oknach lub programach. Ponadto wydawca udostępnia obszerne przewodniki po Makro Express Pro na swojej stronie internetowej; możesz też pobrać udostępnione makra z witryny.

Chcesz poprawić swoje pisanie? Sprawdź ten artykuł, aby uzyskać najlepsze dostępne obecnie automatyczne oprogramowanie do korekty.

Rejestrator makr JitBit


Rejestrator makr JitBit zawiera rejestrator makr i edytor wizualny do wstawiania niestandardowych poleceń do automatyzacji zadań na komputerze. Macro Recorder ma wersje Basic, Pro i Premium w cenie od 39–99 USD w witrynie wydawcy.

Wydawca oferuje również bezpłatne kopie rejestratora makr do recenzji blogów oprogramowania JitBit. Ponadto dostępna jest bezpłatna wersja Lite oprogramowania, która zachowuje opcje nagrywania z pełnego pakietu.

wciśnij Pobieranie na tej stronie, aby zapisać instalatora wersji Lite w systemie Windows.

Jeśli chcesz zwiększyć produktywność, sprawdź najlepsze oprogramowanie do automatycznej listy kontrolnej, które ułatwi Ci życie.

JitBit Macro Recorder to elastyczny pakiet, w którym można nagrywać i edytować makra.

Za pomocą edytora makr użytkownicy mogą wstawiać dodatkowe niestandardowe polecenia w stylu „zamknij”, „otwórz plik” i „uruchom strony internetowe” oraz dołączaj pętle for i pętle if-to w kodzie makra.

Możesz nawet dodawać fragmenty kodu C # do makr w wersji Premium. Rejestrator makr zawiera różne opcje nagrywania, za pomocą których można skonfigurować prędkość odtwarzania, zapętlić odtwarzanie, wybrać alternatywne tryby nagrywania i skonfigurować filtry do nagrywania makro.

Następnie oprogramowanie umożliwia dodawanie skrótów klawiaturowych w celu aktywacji za pomocą. Wersje Premium i Pro zawierają również narzędzie do planowania i kompilator EXE do konwersji makr na pliki EXE.

Rozwiązuj powtarzalne procesy dzięki tym automatycznym rozwiązaniom do makr!

Istnieje wiele programów, które umożliwiają automatyzację zadań na komputerze. Jest to pięć programów, które mają dość rozbudowane narzędzia i opcje, za pomocą których można tworzyć makra i skrypty do automatyzacji systemu Windows i innego oprogramowania innych firm.

Ogólnie rzecz biorąc, mogą zaoszczędzić sporo czasu, robiąc wszystko dla Ciebie!

Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, nie wahaj się zostawić ich w sekcji komentarzy poniżej, a my na pewno je sprawdzimy.

Link do głównej publikacji