11 najlepszych programów do rysowania tabletów dla profesjonalnych i początkujących artystów cyfrowych

Za tymi dniami graficy używali pióra i papieru do tworzenia swoich dzieł. Większość współczesnych artystów zmierza w kierunku urządzeń cyfrowych i korzysta z tabletów rysunkowych, które mogą pomóc im w tworzeniu oszałamiających dzieł sztuki z nieograniczonymi opcjami dostosowywania.

Tablety do rysowania są bezpieczniejsze i bardziej niezawodne, oferują mnóstwo opcji dostosowywania, a kompozycje można przechowywać na zawsze na urządzeniach pamięci. Jeśli masz umiejętności i tablet do rysowania, jedyne, co musisz zacząć, to oprogramowanie do tworzenia dzieł sztuki.

Ale które oprogramowanie do rysowania jest dla Ciebie najlepsze? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie za chwilę.

W tym artykule zebraliśmy najlepsze oprogramowanie do rysowania tabletów wraz z ich zaletami i wadami, aby pomóc Ci znaleźć najlepszą aplikację do edycji, która spełnia Twoje wymagania.

Najlepsze oprogramowanie do rysowania tabletów na rok 2019

1

Szkicownik Autodesk

Szkicownik Autodesk - oprogramowanie do rysowania tabletów

 • Cena £ — Darmowy dla wersji indywidualnej / Premium Enterprise

Szkicownik Autodesk to coś więcej niż narzędzie do szkicowania, a firma niedawno udostępniła go bezpłatnie do użytku osobistego i osobistego. Wersja Enterprise tego samego będzie dostępna za dodatkową opłatą w wysokości 85 USD do użytku w przestrzeni komercyjnej z pomocą techniczną Autodesk.

Dla początkujących, a nawet dla średnio zaawansowanych, Sketchbook oferuje mnóstwo opcji dostosowywania, aby zacząć korzystać z prostego, ale praktycznego interfejsu użytkownika.

Sketchbook oferuje precyzyjny i szybszy przepływ pracy dzięki silnikowi rysującemu, który może obsłużyć płótno 100mpx, zachowując przy tym wrażenie zbliżenia, jakie otrzymujesz podczas pracy na naturalnym płótnie.

Możesz również importować szkice z papieru do Szkicownika, klikając zdjęcie, a aplikacja zaimportuje grafikę liniową z przezroczystym tłem, które można pokolorować za pomocą aplikacji szkicownika.

Sketchbook oferuje ponad 190 konfigurowalnych pędzli, tradycyjne linijki, wiele formatów eksportu, w tym JPG, PNG, BMP, TIFF i PSD, i jest kompatybilny z tabletami, komputerami i smartfonami.

 • Pobierz teraz Szkicownik Autodesk

— POWIĄZANE: Twórz niesamowite animowane pliki GIF za pomocą tych 24 świetnych narzędzi [nie są do kitu]

2)

Corel Painter 2019

Corel Painter 2019 - oprogramowanie do rysowania tabletów

 • Cena £ — Bezpłatny okres próbny / Premium 379 USD

Najnowsza wersja Corel Painter ma znacznie ulepszoną wydajność, oferując doskonały przepływ pracy artystom cyfrowym. Nowoczesny Dark UI w połączeniu z lepszą kontrolą interfejsu oferuje precyzyjne narzędzia do tworzenia oszałamiającej grafiki za pomocą tabletu do rysowania.

Corel Painter jest wyposażony w ponad 900 pędzli, w tym pędzle Natural-Media i Signature, oraz 36 nowych pędzli w nowej wersji, w tym pędzel wzorników i stempli. Ponadto możesz również zapoznać się z 36 kategoriami pędzli, aby znaleźć pędzel do każdego zadania.

Narzędzia Kompozycja obejmują wybór kolorów, użycie siatek opartych na klasycznej kompozycji, mapy przepływu w celu zmaksymalizowania potencjału twórczego pędzli Akwarela i ćwiczenia pędzli.

Posiada również funkcje takie jak malowanie lustrzane, tekstury papieru, tekstury powierzchni oraz inne kolekcje tekstur do zastosowania na płótnie lub nośniku.

 • Pobierz teraz Corel Painter

— POWIĄZANE: 6 najlepszych programów do animacji 3D na komputery z systemem Windows [LISTA 2019]

3)

Krita

Krita - oprogramowanie do rysowania tabletu

 • Cena £ — Darmowe oprogramowanie typu open source

Bez względu na to, czy chcesz stworzyć koncepcję, malowanie faktur, malowanie matowe, czy ilustrację i komiks, Krita pomoże Ci osiągnąć wszystko bez wydawania ani grosza na narzędzie.

Krita to bezpłatne oprogramowanie do grafiki cyfrowej o otwartym kodzie źródłowym, kompatybilne z komputerami z systemami Windows, Mac i Linux, które pozwalają tworzyć koncepcje i oferuje wszystkie niezbędne i innowacyjne narzędzia zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów.

Interfejs użytkownika narzędzia oferuje układ bez zakłóceń, utrzymując zadokowane panele boczne, gdy nie są potrzebne. Możesz dostosować obszar roboczy do swoich potrzeb i tworzyć skróty według własnego uznania.

Ponadto Krita oferuje stabilizatory pędzla, aby skorygować wszelkie niechciane pociągnięcia pędzla, łatwo dostępną paletę kolorów, ponad 9 silników pędzli, w tym silnik Color Smudge, silnik Shape i silnik cząstek dla dostosowania oraz możliwość importowania pędzla i tekstury od innych artystów za pomocą menedżera zasobów.

Krita posiada wszystkie podstawowe, jak i zaawansowane funkcje, w tym zarządzanie kolorami, ulepszone OpenGL, obsługę HDR i pełną zgodność z plikami PSD.

Pobierz Krita

— POWIĄZANE: 10 najlepszych narzędzi do przeglądania zdjęć Windows 7 do pobrania w 2019 roku

4

Adobe Photoshop CC

Adobe Photoshop CC - oprogramowanie do rysowania tabletów

 • Cena £ — Bezpłatny okres próbny / subskrypcja Premium

Adobe Photoshop zyskał sobie reputację najbardziej preferowanej aplikacji do edycji zdjęć i słusznie, więc dzięki wszystkim dostępnym narzędziom oprócz regularnego dodawania nowych funkcji, Adobe Photoshop jest rzeczywiście jednym z najbardziej polecanych narzędzi przez artystów cyfrowych.

Od podstawowego narzędzia tekstu i ołówka po zaawansowane tekstury i setki pędzli, Photoshop ma wszystko, czego potrzebujesz w aplikacji do malowania cyfrowego, aby tworzyć dzieła sztuki cyfrowej na wyższym poziomie.

Najnowsza wersja programu Adobe Photoshop CC zawiera nowe funkcje pędzla, które pozwalają rysować czystsze linie i gładsze pociągnięcia pędzla za pomocą kilku trybów wygładzania, w tym trybu Nadążanie i Nadrabianie po pociągnięciu.

Jeśli korzystasz z Adobe Lightroom, Photoshop może importować i edytować zdjęcia edytowane w Lightroom z chmury. Integracja aplikacji społecznościowych umożliwia dzielenie się dziełami sztuki ze współpracownikami i znajomymi za pośrednictwem Facebooka, Twittera, Skype’a i centrum opinii itp.

Pamiętaj, że całe oprogramowanie Adobe wymaga intensywnej nauki, ale możesz przy użyciu tego narzędzia tworzyć profesjonalną grafikę, gdy przyzwyczaisz się do nieliniowego interfejsu użytkownika i oferowanych narzędzi.

Pobierz Adobe Photoshop CC

— ZWIĄZANE: 4 najlepsze oprogramowanie do tworzenia ręcznie rysowanych animacji w starym stylu

5

ParticleShop

Sklep CorePartcile

 • Cena £ — 49,99 USD

ParticleShop firmy Corel nie jest oprogramowaniem do edycji, ale dodatkiem (wtyczką), który oferuje wspaniałe ulepszenia obrazu, gdy jest używany z innymi narzędziami do edycji, takimi jak Adobe Photoshop, CorelDRAW Graphic Suit itp.

Nowa wersja wtyczki jest wyposażona w pędzle Dynamic Speckle, których można używać z tabletami wrażliwymi na nacisk i urządzeniami dotykowymi, w tym tradycyjnymi urządzeniami obsługującymi mysz.

Jest wyposażony w 11 wbudowanych niestandardowych pędzli do tworzenia i dodawania dynamicznych plamek i atrakcyjnych rozbłysków cząsteczkowych do grafiki.

ParticleShop to wtyczka premium, która kosztuje 49,99 USD w witrynie firmy Corel.

Pobierz ParticleShop

6

Clip Studio Paint

Clip Studio Paint - oprogramowanie do rysowania tabletów

 • Cena £ — Bezpłatna wersja próbna / Premium zaczyna się od 49,99 USD

Clip Studio Paint to doskonałe narzędzie do ilustracji, które może pomóc w tworzeniu koncepcji dla mangi, ilustracji i animacji. Posiada specjalne funkcje do rysowania komiksów i kreskówek oraz ulepszone funkcje do kolorowania grafiki.

Clip Studio Assets umożliwia dostęp do ogromnej kolekcji treści do pobrania, w tym pędzli, modeli 3D, dźwięków i innych. Zaawansowana funkcja wykrywania nacisku pióra pozwala uzyskać naturalne wrażenia podobne do pióra, a stabilizator pędzla może automatycznie korygować niechciane pociągnięcia pędzla.

Pędzle można dostosować do potrzeb artysty. Ma narzędzie do dekoracji, które pozwala narysować skomplikowane wzory za pomocą koronki i łańcuszka itp.

Clip Studio Paint to niedrogie rozwiązanie do rysowania tabletów, które oferuje imponujące narzędzia do rysowania i układania. Jeśli jesteś artystą komiksowym i nie chcesz wydawać zbyt dużo na oprogramowanie do rysowania, Clip Studio Paint to tylko potrzebne narzędzie.

Pobierz Clip Studio Paint

— POWIĄZANE: Najlepsze bezpłatne aplikacje do edycji zdjęć dla systemu Windows 10

7

ArtRage 5

Oprogramowanie ArtRage-5- do rysowania tabletów

 • Cena £ — Bezpłatne demo / Premium 79 USD

ArtRage 5 to najnowsza wersja popularnego oprogramowania do malowania cyfrowego od Ambient Design. Najnowsza wersja zawiera nowy zestaw narzędzi, lepszą wydajność i kilka ulepszeń istniejących narzędzi.

ArtRage jest znany z realizmu tradycyjnej struktury farby, oferując jednocześnie wygodne narzędzia do edycji, aby osiągnąć to samo. Oprócz poprzedniego narzędzia Akwarela i oleje, najnowsza wersja zawiera nowe narzędzia, w tym naturalny ołówek, elastyczną edycję niestandardowego pędzla i lepszą wydajność.

ArtRage 5 zachowuje tradycyjną teksturę płótna, ale umożliwia precyzyjne dostrojenie tekstury zgodnie z potrzebą stworzenia idealnego tła, dokładnego papieru do szkicu, szorstkiego płótna, a nawet niestandardowych wzorów.

Możesz dostroić obrazy za pomocą filtrów, efektów warstw, trybów mieszania warstw i innych. Jeśli chcesz uczyć, możesz skorzystać z funkcji nagrywania skryptów w ArtRage 5, która pozwala nagrać każdy krok związany z procesem malowania i odtworzyć go w ArtRage 5, aby stworzyć kompletny samouczek.

Pobierz ArtRage 5

— POKREWNE: 5 najlepszych narzędzi do usuwania tła z obrazów

8

Rebelle 3

Rebelle 3 - oprogramowanie do rysowania tabletów

 • Cena £ — Darmowa wersja demonstracyjna / Bezpłatne narzędzie eksperymentalne online / Wersja premium zaczyna się od 89,99 USD 

Rebelle to jedyne w swoim rodzaju narzędzie, które pozwala tworzyć realistyczne grafiki akwarelowe, akrylowe, mokre i suche. Przykład działających narzędzi można zrozumieć, korzystając z bezpłatnego eksperymentalnego narzędzia do malowania, które Rebelle ma na swojej stronie internetowej. 

Narzędzie Rebelle Online

Powyższy obraz jest moim dziełem sztuki. Chociaż może to zdradzić moje kiepskie pismo ręczne i fakt, że nie mam żadnych umiejętności artystycznych, tekstura farby sprawia, że ​​wygląda jak prawdziwa. Możesz dostosować rozmiar pędzla, poziom wody i farby, a Rebelle stworzy realistyczną wirtualną mieszankę farby i pociągnięcia pędzlem na płótnie. 

Pomysł polegał na zaoferowaniu naturalnego narzędzia do malowania projektów rysunkowych. Rebelle 3 oferuje najnowocześniejszą symulację akwareli wraz z mokrymi narzędziami, w tym akwarelami, akrylem i piórem atramentowym. Możesz także pracować z suchymi narzędziami, takimi jak ołówek, pastel, marker i gumka. 

Inne nowe oferty w Rebelle 3 to nowy DropEngine do kroplówek akwarelowych, potężny kreator pędzli oraz obsługa wyświetlania nacisku pióra z rotacją. 

Rebelle 3 jest kompatybilny z większością formatów plików graficznych, w tym PNG, JPG, TIF, BMP, REB i warstwową obsługą PSD.   

Rebelle 3 to niedrogie narzędzie do malowania cyfrowego, oferujące realistyczne wrażenia z malowania z mnóstwem opcji dostosowywania dla artystów cyfrowych.   

Pobierz Rebelle 3

9

Czarny tusz

Black Ink - oprogramowanie do rysowania tabletów

 • Cena £ — Bezpłatny okres próbny / 59,99 USD

Podczas gdy inne cyfrowe narzędzia do malowania koncentrują się na oferowaniu bardziej realistycznych narzędzi do tworzenia koncepcji, Black Ink koncentruje się na oferowaniu kreatywnej platformy, która pozwala wyjść poza granice realizmu poprzez tworzenie unikalnych koncepcji.

Czarny tusz oferuje unikalne narzędzia do dostosowywania pędzla, które pozwalają przypisywać naciski, szybkość i losowość do dowolnego parametru pędzla.

Dostępne są 3 tryby kolorów, w tym tryby Jednolity kolor, Gradienty i Tryby kolorów oparte na obrazie. Narzędzie jest kompatybilne z urządzeniami o wysokiej rozdzielczości na dużym ekranie, oferując doskonałą reakcję, niewiarygodne szczegóły i wydajność dzięki wykorzystaniu procesora graficznego komputera.

Czarny tusz jest dostępny dla wielu platform, w tym Windows, i kosztuje 59,99 USD.

Pobierz Czarny tusz

— POKREWNE: 10 najlepszych darmowych programów do robienia zdjęć royalty-free na komputery z systemem Windows (plus niektóre dodatkowe narzędzia)

10

PaintTool SAI 

PaintTool SAI - oprogramowanie do rysowania tabletów

 • Cena £ — 45 USD (około)

PaintTool SAI jest jednym z najłatwiejszych cyfrowych narzędzi do malowania, z których możesz dziś korzystać. Być może nie jest tak wyrafinowany jak inne cyfrowe narzędzia do malowania, ale jego siła wynika z jego prostoty, która pozwala skupić się na dziele sztuki, a nie żałować za pomocą filtrów i efektów.

Jest wyposażony w takie narzędzia, jak pędzle akwarelowe, przezroczystość, grubość linii, koło kolorów, suwak RGB, suwak HSV oferujący precyzyjne wprowadzanie danych. Jest również lekki i ma minimalny wpływ na wydajność.

Funkcja stabilizatora pióra ignoruje wszelkie niechciane ruchy i pociągnięcia pędzlem, dzięki czemu rysunki są czystsze. Użytkownicy mogą również tworzyć własne kolory. Praca z warstwami i dostosowywanie ich jest łatwe. Jeśli chcesz uzyskać więcej opcji pędzla, możesz pobrać go ze źródeł zewnętrznych, takich jak na przykład Doxy i pędzle Onta.

PaintTool Sai nie ma niektórych funkcji oferowanych przez inne cyfrowe narzędzia do malowania, ale jego prosty interfejs sprawia, że ​​praca z nim jest przyjemnością.

Pobierz PaintTool Sai

11

Microsoft Paint 3D

Microsoft Paint 3D - oprogramowanie do rysowania tabletów

 • Cena £ — Wbudowane narzędzie Windows 10

Microsoft wycofał swoją popularną aplikację Paint i zastąpił ją Microsoft Paint 3D. Nowa ulepszona wersja aplikacji do malowania MS zawiera teraz nowe funkcje, takie jak rysowanie 3D, tekst i naklejki itp.

Aplikacja Paint 3D została stworzona z myślą o Microsoft Dial, więc jest w pełni kompatybilna z tabletami rysunkowymi. Możesz także użyć realistycznej tekstury, takiej jak drewno liściaste i miękka trawa, dodać efekty filtrów i oświetlenia, aby poprawić kompozycję. Możesz znaleźć więcej modeli 3D na Remix3D.com i przesłać własne prace dla społeczności.

Aplikacja Paint 3D firmy Microsoft to dobre narzędzie do rysowania dla początkujących i dzieci. Niektórzy profesjonaliści stworzyli oszałamiające dzieła sztuki za pomocą oprogramowania Paint 3D, ale zajęłoby to więcej czasu i wysiłku niż inne cyfrowe narzędzia do malowania.

Pobierz Paint 3D

Wniosek

Cyfrowe aplikacje do malowania ewoluowały przez lata, a programiści konsekwentnie starają się dodawać nowe funkcje do narzędzi. Jeśli jesteś początkującym artystą cyfrowym i szukasz najlepszej aplikacji do malowania cyfrowego, wypróbuj nasze rekomendacje w tym artykule.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci znaleźć najlepsze oprogramowanie do rysowania tabletu. Daj nam znać swoją ulubioną aplikację do malowania cyfrowego w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji