10 najlepszych programów do poprawy jakości wideo

Miłośnicy amatorów nigdy nie byli bliżsi profesjonalistom, jeśli chodzi o nagrywanie wideo. Dawno, dawno temu technologia nagrywania dobrego wideo była niezwykle droga, ale obecnie każdy może sobie pozwolić na sprzęt i narzędzia do obróbki filmowej. Możesz teraz nagrywać filmy w rozdzielczości 4k za pomocą telefonu komórkowego, w ruchu z nieograniczonymi możliwościami. Jedyne, o co chodzi, to dostępna przestrzeń do przechowywania i chęć filmowania.

Niemniej jednak połowa zadania nagrywania jest wykonywana za pomocą aparatu. Druga połowa jest wykonywana za pomocą komputera, podczas edycji i ulepszania filmów zgodnie z potrzebami. W miarę ewolucji sposobu filmowania, który stał się codziennością, opcje przedstawione w oprogramowaniu do edycji były ściśle przestrzegane. Zamiast skomplikowanego i rozpraszającego uwagę interfejsu stworzonego dla profesjonalistów, obecnie łatwo jest dostosować się do nawet najbardziej skomplikowanych rozwiązań.

Udostępniliśmy ci przegląd najczęściej używanych programów do edycji, montażu i ulepszania filmów. Większość z nich to płatne rozwiązania. Istnieje mnóstwo darmowego oprogramowania, ale w każdej kategorii jest ono słabe w porównaniu do opcji płatnych.

10 najlepszych programów do ulepszania filmów

Filmora Wondershare (zalecane)

Wondershare Filmora jest jednym z najlepszych rozwiązań do edycji wideo dla początkujących. Brakuje opcji dla zaawansowanych użytkowników, zwłaszcza edycji ścieżek. Z drugiej strony 8 ścieżek edycyjnych wystarczy dla kogoś, kto zaczyna od edycji wideo. Wykres uczenia się szybko wzrośnie, ponieważ Filmora ma wygodny interfejs, a wszystkie opcje są dostępne na ekranie głównym.

Jak można się spodziewać, nie ma tak wielu efektów i narzędzi, które byłoby w stanie wdrożyć zaawansowane oprogramowanie. Filmora Wondershare jest prosta, ale może to zrobić. Możesz wybrać pomiędzy 2 trybami, łatwym lub pełnym trybem funkcji. „Łatwy tryb” pozwoli Ci szybko rozpocząć pracę z dużą ilością poprawek wideo lub audio. „Tryb pełnej funkcji” jest bardziej podobny do doskonałych rozwiązań edycyjnych.

Wondershare oferuje 300 różnych efektów, które można wykorzystać do edycji wideo, z dostępną ścieżką ruchu, kluczem chrominancji i rejestratorem ekranu. Osiągniesz wysoki poziom zrozumienia tego oprogramowania w mgnieniu oka, a wszystkie elementy zostaną zinterpretowane.

  • Pobierz Filmora Wondershare darmowa wersja tutaj

Cyber ​​Link Power Director (zalecane)

Cyber ​​Link Power Director jest prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem do edycji wideo dla początkujących. Jeśli chcesz zacząć od zera, nauczyć się podstawowych rzeczy i przejść po drabinie, jest to najlepszy program dla Ciebie. Można by założyć, że może to prowadzić do braku narzędzi premium, ale tak nie jest. Power Director posiada wszystkie narzędzia i podejście potrzebne do tego, aby nowicjusz stworzył treści premium w krótkim czasie.

Możesz użyć ponad 500 różnych efektów i przejść na liniowej osi czasu lub w serii ujęć. I każdy krok, który zrobisz, pomoże ci w ulepszeniu wiedzy. Chociaż jest to dostępne w trybie pełnego edytora funkcji, uproszczony tryb ekspresowy wygeneruje najlepsze rozwiązanie do edycji wideo w ciągu zaledwie kilku minut. Ma również genialną opcję o nazwie Magic Movie Studio które pomogą Ci utworzyć klipy premium w ciągu kilku minut. Musisz tylko zaimportować wideo, muzykę w tle i na końcu zrobić małe poprawki.

Głównym celem tych generowanych opcji jest nauczenie Cię korzystania z bardziej zaawansowanych bez obawy o złożone polecenia i oprogramowanie do edycji. Zaczynasz od elementarnych rzeczy, przechodzisz od edycji, aż osiągniesz pełną wiedzę w trybie pełnego edytora funkcji. Nawet ludzie bez podstawowej wiedzy o okolicy uznają ją za znaną i wybaczającą.

  • Pobierz wersję próbną Cyber ​​Link Power Director Ultra
  • Pobierz wersję próbną Cyber ​​Link Power Director Ultimate

VSDC Video Editor

VSDC robi odważny ruch, oferując szeroki wachlarz opcji, które normalnie są dostępne tylko w płatnych wersjach. I staje się coraz lepszy z każdą aktualizacją. Chociaż bogactwo opcji jest z pewnością satysfakcjonujące, złożony interfejs nie jest zorientowany na początkujących, więc mogą wystąpić pewne początkowe problemy. Jednak po przejściu do przepływu pracy wszystko będzie działać jak urok.

Pierwszą rzeczą, którą należy poznać, jest specjalny nieliniowy edytor ścieżek, który może być mylący dla początkujących. Umożliwia pozycjonowanie wideo, audio i efektów na osi czasu bez zamówienia. Ponieważ storyboard nie jest dostępny, jest to jedyny sposób, aby działał. To sprawia, że ​​ten program jest prawdopodobnie najlepszym darmowym rozwiązaniem dla zaawansowanych użytkowników, którzy nie chcą płacić za aplikację do edycji wideo.

  • Pobierz wersję próbną VSDC Video Editor Pro

Corel VideoStudio X9

Corel Video Studio wdraża profesjonalne opcje w łatwym do zrozumienia pakiecie za dość dobrą cenę. Podsumowując, jest to najlepsze z zaawansowanych zastosowań, a jednocześnie sprawia, że ​​edytowanie jest łatwe i naprawdę proste.

Oferuje tylko jedną linię wideo z 32 ścieżkami edycji. Dla wielu zaawansowanych użytkowników jest to niewystarczająca opcja, ale dla mało wymagających, będzie to służyć. Jeśli nie jest to dla Ciebie przełomowe, Corel VideoStudio jest jednym z najwybitniejszych programów do edycji na rynku.

Z biblioteką ponad 1500 realistycznych efektów do ulepszania filmów, więc nie musisz ich samodzielnie tworzyć. Dzięki opcji Zakładka projektu sprawisz, że będzie działać w mgnieniu oka, a nawet zwiększysz swoją wiedzę do bardziej zaawansowanych operacji.

Sprawy mogą iść jeszcze szybciej dzięki Opcja FastFlick, jest to najbardziej opłacalne w przypadku ekspresowego tworzenia korzystnych treści wideo. Wstaw wideo, edytuj i udostępnij w ciągu kilku minut. Ponadto istnieją wszystkie profesjonalne procesy, takie jak obsługa wielu kamer, śledzenie ruchu, kluczowanie kolorem (wybór tła wideo) i inne.

Tutaj możesz wypróbować lub kupić Corel VideoStudio X9.

Nero Video

Nero Video to dobre rozwiązanie do edycji wideo od wiodącego niegdyś twórcy oprogramowania do nagrywania, Nero. Główną wadą jest nieco skomplikowany interfejs. Podczas gdy inne mają wyjątkową użyteczność, Nero Video jest skomplikowane, gdzie nie ma potrzeby złożoności. Niemniej jednak jest to opłacalna opcja ze względu na ponad 400 dostępnych efektów i przejść. Dostępne są dwa tryby: Edycja zaawansowana i Edycja ekspresowa.

Edycja zaawansowana opiera się na bardziej złożonej edycji na osi czasu. W Edycji zaawansowanej możesz wstawić nieograniczoną liczbę ścieżek edycji, co jest idealne do bardziej skomplikowanych zadań. Z drugiej strony, mimo że jest prostszy w edytowaniu, tryb edycji ekspresowej nie jest pozbawiony jego zalet. W stosunkowo krótkim czasie możesz dokonać doskonałych poprawek obrazu i dźwięku. Problem, który zwrócił naszą uwagę, to niezgodność między tymi dwoma trybami. Jeśli zaczniesz edytować projekt w trybie edycji zaawansowanej, nie będziesz mógł go używać w trybie edycji ekspresowej.

Nero Video jest gdzieś pośrodku, jeśli chodzi o rozwiązania edycyjne. Potrzebujesz kilku godzin, zanim się zorientujesz, ale kiedy to zrobisz, będziesz mieć wszystkie narzędzia potrzebne do poprawy jakości swoich filmów.

Jeśli chcesz wypróbować Nero Video, kliknij link.

Lightworks

Lightworks najlepiej opisać to wyrażeniem: konfigurowalny underdog. Dlaczego to jest takie? Cóż, nie ma programu do edycji wideo z interfejsem tak zoptymalizowanym jak Lightworks. A słabsza część jest spowodowana brakiem rozpoznawalności tego oprogramowania w porównaniu z innymi dobrze znanymi rozwiązaniami. I nie ma tego wiele powodów. Wystarczy wykonać całą pracę, oferując niezwykłe innowacje. Ponadto istnieje darmowa wersja, w której nie ma opcji w porównaniu do wersji płatnej. Jedyna różnica polega na wielkości plików eksportu w formacie, co nie jest aż tak wielkim problemem.

Program jest raczej niewielki i jest opłacalną opcją dla urządzeń o małej pojemności. Jest to niejasne, jeśli chodzi o złożoną edycję filmów, ponieważ nie obsługuje napisów zamkniętych. Chociaż może to stanowić problem, można go rozwiązać za pomocą aplikacji innych firm.

Najlepszą rzeczą w tym lekkim programie jest niewystarczająca wszechstronność i możliwości dostosowania znacznie przekraczające oczekiwania.

Jeśli chcesz darmową lub płatną wersję Lightworks, kliknij link.

AVS Video Editor

AVS Video Editor to rozwiązanie do edycji wideo łączące świetny interfejs z mnóstwem efektów i nakładek oraz nieco niejasną eksportowaną jakością. Wyróżnia się niezwykłymi samouczkami wideo dobrze zaimplementowanymi dla początkujących lub zwykłych użytkowników. Od samego początku będziesz wchodził w interakcje z różnymi modułami, ucząc się ich obsługi. Jeśli jesteś nowy w tym złożonym świecie, to oprogramowanie zapozna Cię z podstawami i nie tylko.

Poza tym większość powiązanych opcji jest dostępna w uproszczony sposób, dzięki czemu można stosunkowo łatwo przejść do sprawy. Dostępne są tryby osi czasu i serii ujęć. Przełączanie między dwoma trybami jest płynne i nie zmienia twoich modyfikacji. Istnieje jednak tylko jeden utwór edycyjny, który może być problemem dla bardziej zaawansowanych prac, ale pewna liczba efektów i przejść rekompensuje to. AVS ma również ogromną liczbę szablonów tytułów, przewijanych napisów i regulowanych liter.

Podsumowując, AVS Video Editor to oprogramowanie, które przebija swoją wagę. Jeśli jakość eksportowanych filmów mogłaby być nieco bardziej dopracowana, byłoby to jedno z najlepszych rozwiązań w tej kategorii.

Aby wypróbować AVS Video Editor, kliknij link.

Adobe Premiere Pro

Teraz mówimy o monumentalnym programie rezydującym w świecie edycji wideo od dłuższego czasu. Adobe Premiere Pro był dostępny przez Adobe Creative Suite przez dekadę i stał się jednym z najlepszych rozwiązań w tej sprawie. Obecnie można uzyskać subskrypcję poprzez abonament miesięczny lub roczny w usłudze Creative Cloud. Chociaż poprzedni system był lepszy dla klientów, nie można się mylić z programem Adobe Premiere Pro.

Adobe Premiere Pro to profesjonalne narzędzie i awans w kategorii edycji wideo. Ujednolicając wszystkie poprzednie edycje, tworzona jest najnowsza wersja, aby zapewnić klientom jak najlepsze wrażenia. Interfejs jest w pełni konfigurowalny i możesz go ustawić tak, aby spełniał Twoje unikalne preferencje. Ponadto importowanie filmów z komputera lub zewnętrznego źródła jest nowsze. Opcje osi czasu są wszechstronne i działają na twoją korzyść. Czasochłonność skomplikowanych operacji edycji jest dynamicznie rozwiązywana za pomocą pojemników z szablonami. Po utworzeniu pojemniki z szablonami można załadować do następnego projektu. Większość opcji jest jasna i większość nowicjuszy w programie uzna to za zrozumiałe.

Niemniej jednak jest to profesjonalne narzędzie i jest zalecane dla zaawansowanych użytkowników lub entuzjastów know-how.

Jeśli chcesz subskrybować Adobe Premiere Pro, kliknij link.

Magix Movie Edit Pro

Magix Movie Edit Pro znajduje się na tej samej liście, co wiele wcześniej wymienionych programów. Jego celem jest oferowanie opcji premium, z których korzystają redaktorzy w sposób zrozumiały dla zwykłych użytkowników. W ten sposób każdy może zostać filmowcem, jeśli zainwestuje wystarczająco dużo czasu. Magix Movie Edit Pro ma wyróżniającą się oś czasu, która usprawnia przepływ pracy, dzięki czemu operacje są wyraźniejsze dla początkujących. Nie ma oddzielnych ścieżek dla różnych mediów, więc dostosujesz się do swoich upodobań. Tryb Storyboard jest elastyczny i prosty do samego końca, gdy do wykonania zadania potrzebne jest tylko niewielkie dostrojenie. Jest dobrze dostosowany do początkujących użytkowników i poprowadzi ich przez proces uczenia się.

Ciekawą nowością jest edycja proxy. Edycja proxy obniża rozdzielczość wideo podczas edycji. Po zakończeniu edycji przywraca oryginalną rozdzielczość. W ten sposób poświęcisz mniej czasu na operacje renderowania. Posiada specjalną bazę danych efektów i przejść, które należy oddzielić podczas pobierania. Większość opcji dostępnych w zaawansowanych aplikacjach do edycji znajduje się tutaj. Zaimplementowano narzędzia korekcji kolorów, kluczowania, kadrowania i podpisów.

Jeśli chcesz kupić Magix Movie Edit Pro, kliknij ten link.

Edytor wideo VideoPad

Edytor wideo VideoPad to bezpłatne rozwiązanie do edycji oprogramowania przy jednoczesnym zwiększeniu wiedzy w tej dziedzinie. Większość najlepiej wyposażonych programów jest często droga i zaawansowana. Ten program przeniesie Cię do podstawowej edycji za pomocą więcej niż kilku narzędzi premium. I to jest darmowe. Pod względem funkcji Lightworks jest liderem w dziedzinie darmowych edytorów wideo, ale VideoPad nie jest daleko w tyle. Wszystkie te funkcje są przedstawione w prosty i zrozumiały sposób, więc nawet nowicjusze mogą rozpocząć edycję bez żadnego doświadczenia.

Większość efektów i przejść, które są standardowe w edycji wideo, jest również zaimplementowana w VideoPad. Możesz dodawać szablony lub tworzyć własne efekty, edytować różnorodne formaty, a następnie eksportować filmy, przesyłać je online lub nagrywać je na nośniku DVD.

Ten mały, ale zaskakujący edytor będzie odpowiedni dla wszystkich początkujących i zwykłych użytkowników.

Możesz pobrać VideoPad za darmo, klikając ten link.

Wniosek

Rynek oprogramowania do edycji wideo jest pełen różnych rozwiązań dla różnych gustów i poziomów doświadczenia klientów. Jeśli jesteś nowy w edytowaniu, możesz zastanowić się dwa razy, zanim zapłacisz za aplikację, która jest zbyt skomplikowana w użyciu. Z drugiej strony profesjonaliści najlepiej pasują do wiodącego, drogiego, ale satysfakcjonującego oprogramowania. Tak czy inaczej, mamy nadzieję, że znajdziesz coś dla siebie. Jaki jest twój ulubiony edytor wideo i dlaczego go polecasz? Powiedz nam w komentarzach.

Link do głównej publikacji