3 najlepsze narzędzia korzystające z modelu kaskadowego dla Unified Modeling Language

Unified Modeling Language jest również znany jako UML to system, który został zaprojektowany w celu wydajniejszej wizualizacji i reprezentacji złożonych struktur oprogramowania. Nawet z łatwością tworzy niezwykle złożone systemy oprogramowania.

Możesz utworzyć oba diagramy przedstawiające strukturę systemu lub jego zachowanie.

Oprogramowanie UML pozwala również używać standardowych kształtów UML do tworzenia diagramów, pozwala eksportować dane do różnych języków programowania, a także importować modele z już istniejącego kodu.

Diagramy tworzone za pomocą oprogramowania UML są budowane specjalnie w celu ułatwienia całego procesu korzystania z języka modelowania.

Rynek oferuje szeroką gamę opcji oprogramowania UML, ale bardzo trudno jest wybrać jedną z nich ze względu na ich specyfikę.

W zależności od charakteru oprogramowania UML można go używać online lub pobierając oprogramowanie na komputer z systemem Windows 10.

W tym artykule zajmiemy się najlepszymi programami UML dostępnymi na rynku w 2019 roku.

Oprogramowanie UML do tworzenia modeli typu wodospad

1

Gliffy

Gliffy - model wodospadu UML Tools

Gliffy to świetne narzędzie online UML, które pozwala tworzyć kompleksowe diagramy zarówno dla zachowania systemu, jak i struktur.

To oprogramowanie jest przechowywane całkowicie w chmurze, dzięki czemu można uzyskać do niego dostęp z dowolnego miejsca na świecie za pomocą samego połączenia internetowego.

Kolejną wielką zaletą korzystania z internetowego narzędzia UML jest fakt, że nie trzeba niczego pobierać, więc jeśli masz problemy z miejscem na dysku twardym, nie będzie to miało wpływu na Gliffy.

Posiada wbudowaną opcję przeglądania szkiców diagramów za pomocą funkcji komentowania.

Mimo że Gliffy oferuje szeroki zakres funkcji, które mogą z łatwością tworzyć diagramy, jest łatwy do zrozumienia i łatwy w użyciu, nie zaleca się używania tego oprogramowania do tworzenia kodu.

Powiedzenie tego nie oznacza, że ​​Gliffy nie może podjąć programowania, ale na rynku dostępne są lepsze opcje, które mogą ci w tym pomóc.

Gliffy wydało również narzędzie UML do wtyczek, które jest doskonale kompatybilne z Jira i Google Suite, ale także Dyskiem Google. Bez względu na to, czy wybierzesz narzędzie online, czy wtyczkę, Gliffy może bardzo pomóc.

Jedną z najlepszych funkcji Gliffy jest niewiarygodnie szeroka gama dostępnych kształtów. Ta funkcja pozwala pominąć proces konstruowania każdego diagramu. Możesz wybrać szablon, a następnie dostosować go do swoich potrzeb.

Po uruchomieniu oprogramowania możesz wybierać spośród dostępnych języków modelowania. Po dokonaniu wyboru automatycznie uzyskasz dostęp do wszystkich narzędzi wymaganych dla wybranej opcji.

Gliffy może być również używany za darmo, oferując 2 MB miejsca w chmurze, aby móc przechowywać utworzone przez Ciebie diagramy, umożliwia eksport 5 modeli, a także importowanie diagramów w formatach GON, Gliffy i gXML.

Możesz także eksportować diagramy do natywnego formatu „Gliffy”, a następnie łatwo udostępniać je innym, generując link do pobrania.

Inną opcją eksportowania i udostępniania diagramów jest użycie funkcji „osadzania” na platformach takich jak HipChat, Slack, WordPress itp.

Płatna wersja Gliffy umożliwia importowanie diagramów w formacie Microsoft Visio (VDX), a także eksportowanie do popularnych formatów obrazów, takich jak JPG, PNG, SVG.

Jedną z najbardziej przydatnych funkcji wersji płatnej jest możliwość wyeksportowania projektu bezpośrednio na Dysk Google.

Dzięki temu nie musisz się martwić utratą plików, a także uzyskać do nich dostęp z dowolnego miejsca na świecie za pomocą kilku kliknięć myszy.

Pobierz Gliffy 

2)

MagicDraw

MagicDraw - model wodospadu narzędzi Uml

MagicDraw to kolejne świetne narzędzie UML, które zostało zaprojektowane specjalnie do profesjonalnego modelowania. Moc zawarta w przyjaznym dla użytkownika interfejsie może pomóc w osiągnięciu profesjonalnych wyników bez względu na to, jak skomplikowana jest struktura diagramu.

To oprogramowanie nie zawiera tylko narzędzi obsługujących UML. Można także użyć tego odpowiednika do modelowania systemów operacyjnych (SysML), modelu procesu biznesowego i notacji (BPMN), a także architektury architektury UPDM (DoDaf / MODAF).

Niektóre inne bardzo ważne i przydatne narzędzia znalezione w MagicDraw dają możliwość używania OCL do ustawiania określonych notacji warunków brzegowych, a XMI do łatwego eksportowania diagramów do innego oprogramowania bez ryzyka utraty jakichkolwiek danych.

Szukasz najlepszego oprogramowania do schematów blokowych? Oto najlepsze opcje.

MagicDraw oparty jest na trzech językach programowania — Java, C ++ (w różnych dialektach), a także C #. Możesz importować szeroką gamę formatów plików — metadane XMI z oprogramowania takiego jak Eclipse i Rhapsody, CSV, ReqIF, DoDAF i CA Erwin Data Modeler.

Możesz także zapisać i wydrukować swój projekt w różnych formatach obrazu — BMP, PNG, JPG, EMF. Ze względu na szeroką gamę funkcji MagicDraw możesz nawet wykonywać inżynierii wstecznej i inżynierii w obie strony.

MagicDraw ma również możliwość konwertowania diagramów UML na kod zgodny z Java, C ++, C #, XML Schema, CORBA IDL, a także może przekształcać ten sam typ kodu w diagramy UML.

Oprogramowanie UML MagicDraw ma możliwość sprawdzenia projektu pod kątem błędów i wyświetlenia powiadomienia o nich. W ten sposób nigdy nie stracisz kontaktu z problemami znalezionymi w twoich projektach i możesz odpowiednio nadać im priorytet, w zależności od wagi problemu.

Inną bardzo przydatną opcją jest to, że można porównywać diagramy w widoku obok siebie, aby zidentyfikować wszelkie problemy.

Pobierz MagicDraw

3)

Star UML 3

StarUML - programowy model wodospadu

Star UML to kolejna świetna opcja oprogramowania, która pozwala tworzyć diagramy modeli kaskadowych do złożonego modelowania architektury oprogramowania.

Podobnie jak w przypadku poprzednio prezentowanego oprogramowania, to narzędzie oferuje możliwość wyboru z szerokiej gamy gotowych, dostosowywanych diagramów — diagramy relacji encji (ERD), diagramy przepływu danych (DFD) itp.

Innym bardzo ważnym aspektem tego oprogramowania jest to, że obsługuje metamodele i diagramy UML 2 — klasa, obiekt, przypadek użycia itp. Ta funkcja oferuje wszystkie najnowsze narzędzia dostępne w 2019 r.

Oto kilka innych przydatnych funkcji dostępnych w Star UML 3:

  • Obsługuje wyświetlanie siatkówki — wszystkie ikony, diagramy, tekst i ikony mają wysoką rozdzielczość i mogą być łatwo eksportowane do obrazów w wysokiej rozdzielczości (PNG i JPEG)
  • Świetne rozszerzenia innych firm z w pełni funkcjonalnym menedżerem rozszerzeń
  • Funkcja szybkiej edycji, która pozwala błyskawicznie tworzyć elementy
  • Obsługuje kod z Java, C #, a także C ++
  • Rozszerzenia, interfejsy API, mapy klawiszy itp. — można pisać w modułach HTML5, CSS3, JavaScript, Node, js
  • Świetne opcje eksportu dla twojego projektu — Dokumenty HTML, PDF itp.

Odwiedzając tę ​​stronę, możesz znaleźć wiele różnych rozszerzeń oprogramowania UML 3.

Jeśli uważasz, że potrzebujesz pomocy w zrozumieniu, o co chodzi w Star UML 3, możesz odwiedzić oficjalną stronę pomocy technicznej.

Znajdziesz przydatne forum, oficjalną dokumentację online, stronę FAQ, a nawet masz możliwość przesłania nowego pomysłu na funkcję do zespołu Star UML.

Pobierz Star UML 3 

Wniosek

W tym artykule zbadaliśmy jedne z najlepszych programów UML na rynku, które pozwalają albo budować skomplikowaną architekturę oprogramowania od podstaw lub tworzyć bardzo łatwe do zrozumienia diagramy.

Jeśli potrzebujesz szybkiego i łatwego w obsłudze oprogramowania UML i potrzebujesz tylko podstawowych narzędzi do tworzenia diagramów, najlepszym wyborem będzie Gliffy.

Z drugiej strony, jeśli twój komputer ma dużą moc przetwarzania, masz doświadczenie w korzystaniu z narzędzi UML i potrzebujesz narzędzi i funkcji profesjonalnego poziomu, wtedy najlepszą opcją dla ciebie jest oczywiście MagicDraw.

Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej, jeśli masz jakieś sugestie.

Link do głównej publikacji