Oprogramowanie wirtualnego dźwięku przestrzennego dla prawdziwych audiofilów

W przeszłości jedynym sposobem na uzyskanie wciągającego dźwięku był zakup dużych systemów głośnikowych z 5 lub 7 satelitami i próba umieszczenia ich w całym pokoju. Dziś możemy uzyskać takie same wrażenia przestrzennego dźwięku przestrzennego niezależnie od jakości i liczby posiadanych głośników dzięki oprogramowaniu do wirtualnego dźwięku przestrzennego.

Oprogramowanie wymienione w tym artykule jest najlepszą opcją na rynku, jeśli chodzi o oprogramowanie wirtualnego dźwięku przestrzennego. Niektóre z przedstawionych tutaj programów dotyczą konkretnie gier, ale wszystkie oferują bardziej spersonalizowany dźwięk przestrzenny.

Korzystaj z wirtualnego dźwięku przestrzennego w systemie Windows 10 za pomocą tych narzędzi

1

Boom3D od Global Delight (zalecane)

Boom3D

Boom3D jest zdecydowanie jedną z najlepszych opcji przedstawionych w tym artykule. To oprogramowanie ma możliwość automatycznej kalibracji na podstawie rodzaju posiadanej karty dźwiękowej i systemu audio.

Silnik audio Boom oferuje dźwięk przestrzenny 3D i konfigurowalne ustawienia korektora, które pozwalają łatwo dostosować dźwięk do własnych upodobań.

Technologia 3D Surround Sound w Boom3D zapewnia wciągające wrażenia wirtualnego dźwięku przestrzennego za pośrednictwem dowolnego zestawu słuchawkowego. Możesz regulować intensywność każdego kanału dźwięku przestrzennego. Możesz także włączać / wyłączać poszczególne wirtualne głośniki dźwięku przestrzennego, regulować poziom basów i skalować intensywność efektu dźwięku przestrzennego 3D.

Boom3D ma wbudowany korektor z ustawieniami wstępnymi dla filmów, wokalu i różnych gatunków muzycznych, ale zawsze możesz zanurzyć się i stworzyć własne ustawienia wstępne.

Kluczowe funkcje obejmują:

 • Wybierz urządzenie wyjściowe audio — głośniki systemowe, słuchawki nauszne / nauszne, słuchawki douszne, głośniki zewnętrzne, głośniki Bluetooth i USB
 • Wzmacniacz głośności
 • Kontroler głośności — dostosuj określone objętości aplikacji
 • Efekty audio — nastrój, wierność, tryb nocny, przestrzenny, wysokość
 • Szybkie sterowanie — szybko zmieniaj wspólne ustawienia bez otwierania pełnej aplikacji

Pobierz teraz Boom 3D za darmo z oficjalnej strony internetowej

2)

SBX Pro Studio

SBX Pro Studio - Wirtualny dźwięk otaczający

SBX Pro Studio to pakiet technologii ulepszania dźwięku, który został stworzony, aby wydobyć absolutnie najlepsze brzmienie audio w grach. To narzędzie ma płynne sterowanie i bardzo przyjazny interfejs użytkownika. Możesz przejąć pełną kontrolę nad dźwiękiem dźwięku.

Dzisiejsze wysokiej klasy urządzenia do gier koncentrują się głównie na wyświetlaczu i nie bez powodu. Większość graczy polega na konfiguracji wielu monitorów, a grafika o ultra wysokiej rozdzielczości jest dla nich koniecznością. Jednak wrażenia z gry nie są kompletne bez prawdziwie wciągającego dźwięku. Jest to oferowane przez zestaw głośników dźwięku przestrzennego 5.1 lub 7.1, który z powodzeniem dopełnia wciągające wrażenia z gry — i nie, słuchawki stereofoniczne tego nie wycinają.

Mimo że w tym artykule skupimy się na możliwościach przestrzennych oprogramowania, SBX Pro Studio oferuje szeroki zakres profesjonalnych narzędzi:

 • Krystalizator — zwiększa zakres dynamiki skompresowanego dźwięku, przywracając wysokie i niskie wartości, które często są tracone podczas procesu kompresji
 • Bas — rozszerza niskie częstotliwości twojego wejścia audio, aby wzmocnić i pogłębić basy
 • Smart Volume — automatycznie mierzy głośność w różnych programach i kompensuje zmiany
 • Dialog Plus — inteligentnie podnosi głośność głosu i dialog mówiony
 • SBX Surround

„Funkcja SBX Surround w SBX Pro Studio przetwarza dźwięk za pomocą zoptymalizowanych algorytmów, aby odtworzyć zwirtualizowany dźwięk przestrzenny, nawet jeśli używasz zestawu głośników 2.0 lub słuchawek. Ta technologia pozwala całkowicie zanurzyć się w dźwięku bez utraty wskazówek dźwiękowych. ”

Algorytmy używane przez SBX Surround zapewniają poprawę jakości dźwięku w dowolnym dźwięku poprzez optymalizację wrażeń odsłuchowych zarówno dla źródeł dwukanałowych, jak i wielokanałowych. Ta funkcja automatycznie dostosowuje się i zapewnia najlepszą jakość dźwięku przestrzennego, dopasowując ją do twoich wrażeń słuchowych.

SBX Surround składa się z dwóch podstawowych komponentów technicznych:

 • Upmix — Przetwarza zarówno stereofoniczne, jak i wielokanałowe dźwięki i dopasowuje je do aktywnej konfiguracji wyjściowej.
 • Wirtualizator — Pobiera dźwięk przetworzony przez Upmix i dzieli sygnał na każdy głośnik podłączony za pomocą filtrów funkcji przenoszenia związanych z głową (HRTF).

Sprawdź SBX Pro Studio

10+ najlepsze oprogramowanie korektora dźwięku dla systemu Windows 10

3)

Korektor APO z HeSuVi

HeSuVi z EQ APO - dźwięk Sorround

Korektor APO jest jednym z najlepszych korektorów do poprawiania jakości dźwięku w najdrobniejszych szczegółach i działa szczególnie dobrze (w porównaniu z innym oprogramowaniem EQ), ponieważ może być używany w połączeniu z Room EQ Wizard, który pozwala łatwo odczytać jego filtrowany format pliku tekstowego.

Korektor APO może poprawić i poprawić jakość dźwięku przestrzennego multimediów, a po zainstalowaniu można go skonfigurować, uzyskując dostęp do pliku konfiguracyjnego TXT znajdującego się w folderze instalacyjnym na komputerze z systemem Windows 10.

Equalizer APO oferuje również możliwość przekształcenia wyglądu poprzez zainstalowanie GUI Peace, co czyni go jeszcze łatwiejszym w użyciu i dodaje narzędzia do miksowania dźwięku do twojego komputera.

Korektor APO ma wiele przydatnych funkcji:

 • Panel efektów — równowaga, przenikanie, opóźnienie
 • Okno wykresu
 • Zapisz konfiguracje i aktywuj je za pomocą prostego kliknięcia / skrótu lub skrótu na pulpicie
 • Maksymalnie 31 wzmocnienia suwaków korektora dB na kanał / głośnik
 • Obsługa 9 głośników (wszystkie, stereo, 5.1 i 7.1)
 • Częstotliwości filtrów, wzmocnienia dB, właściwości filtrów można zmieniać za pomocą suwaka
 • Filtry: szczyt, niskie / wysokie przejście i półka, zgięcie, wycięcie i wszystkie przejścia
 • Przedwzmacniające wartości dB dla regulacji głośności (na kanał / głośnik)

Niektórzy użytkownicy mieli problemy z używaniem Equalizer APO. Najczęstszym błędem, jaki popełniają ludzie, jest to, że nie uruchamiają ponownie komputera z systemem Windows 10 po instalacji. Zapominają również aktywować swoje urządzenie odtwarzające w EQ APO. Te dwa działania same w sobie powinny rozwiązać problem i szybko uruchomić program.

Kolejnym świetnym narzędziem innej firmy, które musisz wypróbować za pomocą APO Equalizera HeSuVi. Ta aplikacja imituje binauralny efekt dźwiękowy 7.1 za pomocą filtra splotowego korektora APO.

Kluczowe funkcje obejmują:

 • Potężny korektor graficzny
 • Ponad 1000 popularnych słuchawek
 • Możliwość korzystania z wielu urządzeń na jednej karcie dźwiękowej
 • Oddzielna kontrola nad różnymi poziomami głośności
 • W pełni konfigurowalne podawanie poprzeczne

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak działa HeSuVi, przejdź do tej strony pomocy technicznej.

Przejrzyj ten przewodnik krok po kroku, aby uzyskać instrukcje dotyczące instalacji i konfiguracji Equalizer APO.

 • Pobierz Apo Equalizer
 • Pobierz HeSuVi

4

Dolby Atmos

Dolby Atmos - dźwięk w otoczeniu

Atmos został opracowany w 2012 roku, a nowa wersja rozszerza poprzednie konfiguracje 5.1 i 7.1 o dużą liczbę głośników, które można umieścić w całym pokoju. W ten sposób stworzysz niesamowite wrażenia dźwiękowe 3D.

Jedną z najważniejszych cech Atmos jest koncepcja obiektów audio. Wcześniej dźwięki były ograniczone do określonych części dźwięku.

Dzięki Dolby Atmos projektanci dźwięku nie muszą ograniczać dźwięku do kanału, mogą określić, skąd pochodzi indywidualny dźwięk i do którego się przenosi. Rezultatem jest dźwięk, który wydaje się pochodzić z pokoju, w którym siedzisz, oferując niesamowicie wciągające wrażenia dźwiękowe.

Atmos wykorzystuje podejście kanałowe do miksowania dźwięków. Pomyśl o tym podejściu jako o „warstwach dźwięku”. Na tej warstwie „obiekty audio” są umieszczane wraz z ich określonymi ustawieniami. Dzięki takiemu podejściu fakt, że to narzędzie obsługuje 128 kanałów audio, jest imponujący.

Technologia ta jest niezwykle elastyczna, daje to samo doświadczenie bez względu na to, czy używasz jej w kinie, czy w domu ze zwykłym zestawem głośników.

Systemy Home Atmos z zaledwie siedmioma głośnikami mogą pomieścić 128 obiektów audio, ale obsługuje do 34 głośników.

Pobierz Dolby Atmos

5

Razer Surround

razer sorround - wirtualny soft sorround

Razer Surround to zaawansowany silnik wirtualnego dźwięku przestrzennego 7.1, który pozwala zanurzyć się głębiej w wrażenia słuchowe, a także jest kompatybilny ze wszystkimi słuchawkami stereo.

Opracowane specjalnie do gier ze słuchawkami algorytmy dźwięku przestrzennego zasilające Razer Surround tworzą dokładne środowisko dźwięku przestrzennego, które pozwala graczowi skalibrować dźwięk pozycyjny.

Wiele wirtualnych rozwiązań dźwięku przestrzennego stosuje uniwersalne podejście. Oznacza to, że opierają się na algorytmach utworzonych na podstawie statystyk. Jedynym problemem tego podejścia jest to, że wszystko jest „przeciętne”. Nie możesz w pełni dostosować dźwięku do swoich potrzeb i preferencji.

Razer Surround pozwala osobiście skalibrować dźwięk, aby pasował do twoich uszu, a to pozwala doświadczyć większego zaangażowania w grę, a nawet daje przewagę audio w stosunku do innych graczy, którzy nie używają takiej technologii.

Razer Surround daje szansę przejścia serii prostych testów odsłuchowych, które pozwolą intuicyjnie odwzorować sposób słuchania gier.

Algorytmy audio gier, które można znaleźć w Razerze, uwzględniają opóźnienie czasowe, zakłócenia dźwięku, amplitudę i inne złożone czynniki, które bardzo ułatwiają proces dostosowywania.

Co więcej, Twoje niestandardowe ustawienia zostaną zapisane w chmurze, dzięki czemu będziesz od razu gotowy do gry, bez względu na to, czy jesteś w domu znajomego, czy w lokalnej kawiarni LAN.

Kluczowe funkcje obejmują:

 • Wzmocnienie basów
 • Normalizacja dźwięku
 • Czystość głosu
 • Poziom głosu
 • Zwyczaj 11 wstępnie ustawionych ustawień korektora
 • Możliwość skalibrowania indywidualnych preferencji

Kup Razer Otaczać

Szukasz karty dźwiękowej USB? Oto 10 z dźwiękiem przestrzennym 7.1

6

Windows Sonic

windows-sonic-spatial-sound-windows-10

W odpowiedzi na Dolby Atmos Microsoft stworzył Windows Sonic. Tę aplikację można znaleźć jako domyślną aplikację w systemie Windows 10 z zainstalowaną aktualizacją Creators Update.

Sonic symuluje środowisko 3D za pomocą dźwięku pochodzącego z urządzenia. Nie działa wyjątkowo dobrze w przypadku filmów, ale nadrabia to w grach.

Niektóre płyty główne i karty dźwiękowe mogą wymagać oprogramowania urządzenia do korzystania ze sprzętu. Ten typ oprogramowania zwykle działa w tle bez wiedzy użytkownika. Na przykład, jeśli używasz płyty głównej MSI, być może masz zainstalowane oprogramowanie Realtek HD Audio Manager.

Przed użyciem Windows Sonic zaleca się wyłączenie wcześniej zastosowanych efektów audio.

Wykonaj następujące kroki, aby aktywować i używać Windows Sonic:

 1. Po dezaktywacji efektów dźwiękowych zlokalizuj ikonę dźwięku na pasku zadań, kliknij go prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz Dźwięk przestrzenny.
 2. Następnie wybierz opcję Otwórz mikser głośności, kliknij ikonę Głośniki, aby otworzyć Właściwości głośników i przejść do karty Dźwięk przestrzenny.
 3. W formacie dźwięku przestrzennego kliknij menu rozwijane i wybierz Windows Sonic na słuchawki. Upewnij się, że zaznaczyłeś opcję Włącz wirtualny dźwięk przestrzenny 7.1.Windows Sonic
 4. Wybierz Zastosuj, a następnie OK.

Otóż ​​to! Teraz możesz już poczuć efekty Windows Sonic na swoim dźwięku.

Są to jedne z najlepszych programów do obsługi dźwięku przestrzennego na komputerze. Jeśli korzystałeś już z niektórych z tych narzędzi, powiedz nam więcej o swoich doświadczeniach w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji