Opanuj produkcję muzyki dzięki tym rozwiązaniom oprogramowania klawiatury MIDI

Klawiatura MIDI jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia studia muzycznego. Te ultraprzenośne klawiatury współpracują z komputerem bezpośrednio przez złącze USB, co pozwala zwiększyć przepływ pracy, a także zwiększyć kreatywność dzięki oprogramowaniu DAW (Digital Audio Workstation) lub oprogramowaniu do notacji.

Chociaż posiadanie klawiatury MIDI jest doskonałym dodatkiem do Twojego studia, równie ważne jest znalezienie idealnego oprogramowania do użycia z klawiaturą MIDI. Teraz, jeśli nie masz pewności, jakiego oprogramowania do produkcji muzyki używać z klawiaturą MIDI, zapewnimy Ci ochronę.

Stworzyliśmy obszerną listę najlepszych programów do użycia na klawiaturze MIDI, aby ożywić muzyczne fantazje. Programy te pomogą również zoptymalizować przepływ pracy i ułatwią proces komponowania.

Najlepsze oprogramowanie do użytku z klawiaturami MIDI

1

FL Studio (zalecane)

FL Studio

  • Cena £ — Bezpłatny okres próbny / Zaczyna się od 99 USD

FL Studio jest znaną marką w branży kompozycji muzycznych i ze wszystkich właściwych powodów. Jest to jeden z najstarszych w branży i oferuje kompletny pakiet do produkcji muzyki z funkcjami komponowania, aranżacji, nagrywania, edycji i miksowania w celu uzyskania profesjonalnej jakości muzyki.

Z drugiej strony FL Studio jest przyjazny dla początkujących. To powiedziawszy, bardziej zaawansowana wersja oferuje więcej narzędzi i funkcji dla profesjonalnych i doświadczonych artystów.

Interfejs użytkownika jest dobrze zaprojektowany z myślą o początkujących. W innych przypadkach możesz oglądać filmy z YouTube’a lub korzystać z forów społeczności, aby rozwiać swoje wątpliwości.

FL Studio doskonale współpracuje z klawiaturą MIDI, mikrofonem i innymi zestawami sprzętu muzycznego. Mikser umożliwia tworzenie łańcuchów efektów, wysyłania dźwięku, zaawansowanej automatyzacji i opóźnienia wtyczek bezpośrednio z poziomu oprogramowania.

Ponadto ma funkcję Piano Roll do wysyłania notatek i danych automatyzacji do instrukcji wtyczek, szczegółową przeglądarkę i obszar listy odtwarzania, ponad 80 wtyczek i więcej.

FL Studio to doskonałe oprogramowanie do produkcji muzyki, które oferuje wystarczającą liczbę funkcji, aby rozpocząć nowy użytkownik ze standardowym pakietem i zaawansowane funkcje dla profesjonalistów, aby zrobić więcej.

Kompletna produkcja muzyki z oprogramowania
Oprogramowanie do produkcji muzyki od Image Line FL Studio
FL Studio 20

Otrzymasz wszystkie przyszłe aktualizacje za darmo!

Pobierz Fruity Edition Uzyskaj wersję Producer Uzyskaj pakiet Signature
2)

Ableton Live

Abelton Live

  • Cena £ — Bezpłatny okres próbny / Zaczyna się od 99 USD

Ableton Live nie ma powodu, aby być drugim na tej liście i jest tak dobry jak FL Studio, jeśli nie lepszy. Jest to również jeden z najpopularniejszych DAW (Digital Audio Workstation), który może zadowolić zarówno początkujących, jak i doświadczonych profesjonalistów.

Dużą zaletą Ableton Live jest włączenie pakietu dźwiękowego dołączonego do oprogramowania. Ten pakiet składa się z 23 bibliotek dźwiękowych, które stanowią aż 50 GB plików dźwiękowych do użycia.

Potrzebujesz więcej pomysłów na oprogramowanie wirtualnych instrumentów muzycznych? Sprawdź ten artykuł.

Ableton Live to oprogramowanie premium w cenie 99 USD dla wersji podstawowej i wyższej dla wersji bardziej zaawansowanej. Możesz jednak pobrać bezpłatną wersję próbną i korzystać z niej przez 30 dni, aby ją przetestować.

Ponadto zawiera 13 instrumentów do wypróbowania, w tym Wavetable, Operator, Samples, Analog i wiele innych. Masz również 56 efektów do przetwarzania audio i MIDI. Ma funkcję natychmiastowego mapowania, która pozwala używać oprogramowania z klawiaturą i kontrolerem.

Ableton Live powinien być twoim głównym oprogramowaniem, jeśli chcesz występować na żywo na scenie. Wypróbuj próbę i sprawdź, czy jest to coś, co może pomóc Ci zrobić więcej ze swoją muzyką.

Pobierz Ableton Live 

3)

Narzędzia Avid Pro

Narzędzia Avid Pro

  • Cena £ — Bezpłatny okres próbny / Darmowy (najpierw narzędzia Pro) / Premium zaczyna się od 24,92 USD

Avid Pro to branżowy standard w miksowaniu i masteringowaniu. Jest to również jedno z niedrogich programów do produkcji muzyki dla początkujących, oferując zaawansowaną wersję dla profesjonalistów.

Avid Pro oferuje wiele wersji swojego oprogramowania do komponowania muzyki. Pro Tools First to darmowa wersja oprogramowania i zapewnia ograniczony zestaw funkcji, w tym możliwość tworzenia do 16 ścieżek audio.

Wersja premium oferuje więcej funkcji z obsługą do 128 i 256 ścieżek audio w Pro Tools i Pro Tools Ultimate.

Od wirtualnych instrumentów, sampli i dźwięków po mnóstwo ustawień ścieżek i ulepszeń MIDI, Avid Pro Tools oferuje wszystko, aby utrzymać Cię na torze.

Funkcja współpracy pozwala współpracować z innymi artystami w chmurze lub studiu, aby zmaksymalizować wydajność.

Pobierz Avid Pro Tools 

4

Acid Pro

Acid Pro Magix

  • Cena £ — Bezpłatny okres próbny / 149 USD

Acid Pro od Magix to profesjonalne oprogramowanie do produkcji muzyki. Najnowsza wersja jest wyposażona w nowoczesny i elegancki interfejs użytkownika, który ułatwia pracę zarówno profesjonalistom, jak i początkującym.

Jest to oprogramowanie premium i występuje tylko w jednej wersji. Firma oferuje w pełni funkcjonalną bezpłatną wersję próbną z 30-dniowym okresem ważności, co wystarcza do przetestowania oprogramowania.

Co więcej? Najnowsza wersja wykorzystuje teraz bardziej zaawansowaną technologię 64-bitową. Oferuje także elastyczne nagrywanie wielościeżkowe, wiele nowych instrumentów i efektów plug-in, zaawansowane funkcje edycji MIDI i Audi, ulepszoną kompozycję opartą na pętlach i do 9 GB nowych pętli ACIDzied, abyś mógł zacząć od razu.

Acid Pro to w pełni funkcjonalne profesjonalne oprogramowanie do produkcji muzycznych, które współpracuje z klawiaturą MIDI i innymi instrumentami oraz oferuje profesjonalne funkcje nagrywania, odtwarzania, edycji i miksowania, aby utrzymać kreatywność.

Pobierz Acid Pro 

5

Powód: głowice śmigieł

Uzasadnienie Głowice śmigieł

  • Cena £ — Bezpłatny okres próbny / 299 USD

Wreszcie, mamy powód. Powód to cyfrowa stacja robocza, od której łatwo zacząć, ale która może być głębsza w zależności od wiedzy producenta. Jest to doskonałe narzędzie do tworzenia, komponowania, miksowania i tworzenia następnego hitu dla audiofilów i zwykłych użytkowników.

Reason pozwala lepiej zorganizować obszar roboczy, który jest podzielony na cztery części, mianowicie Przeglądarkę, Mikser, Reason Track i Sekwencer, umożliwiając obsługę instrumentów, dźwięków, efektów, nagrywania i edycji.

Ma także inne istotne funkcje, w tym Mikser, CV Routing, Rack i układ, który pozwala tworzyć muzykę od zera i dodawać jej ostateczny akcent.

Pobierz powód 

Wniosek

Z oprogramowania wymienionego w tym artykule można korzystać z klawiatury MIDI. Jednak oprogramowanie, które należy używać, zależy ściśle od użytkowania, wymagań i doświadczenia w zakresie oprogramowania do produkcji muzyki.

Wymieniliśmy jedno z najdroższych i najtańszych programów do produkcji muzyki, których możesz użyć do stworzenia kolejnego hitu dla swojego studia.

Link do głównej publikacji