5 oprogramowania pokładowego na powitanie nowych pracowników w 2019 r

Onboarding, znany również jako szkolenie wprowadzające, jest bardzo skutecznym sposobem na informowanie nowych pracowników zatrudnionych w Twojej firmie o najnowszych zmianach w sposobie, w jaki firma oferuje usługi, wymagania dotyczące konkretnej pracy, korzyści itp. .

W przeszłości cały proces wdrażania zajmował tygodnie, w zależności od wielkości firmy. Proces ten obejmował ręczne organizowanie klas i przydzielanie nauczycieli, sprawdzanie obecności nowych pracowników, a następnie ręczne zbieranie danych i przesyłanie ich do bazy danych. Był to bardzo nieefektywny sposób radzenia sobie ze szkoleniem nowych pracowników.

Proces wdrażania nie polega tylko na upewnieniu się, że pracownicy rozumieją kulturę Twojej firmy, ale także na zrozumieniu podstawowych procesów ich działań i dlaczego wybrano rozwiązanie zamiast innego. Informacje te pozwalają pracownikowi na podejmowanie świadomych decyzji, które z czasem będą miały bardzo korzystny wpływ na wyniki Twojej firmy.

Ten proces pozwoli nowym pracownikom poczuć się osiedlonymi, a po zakończeniu wstępnej pracy zwiększyć ich produktywność, zaangażowanie i, jeśli wszystkie informacje są jasne, może wydłużyć czas pozostawania w firmie.

W tym artykule zajmiemy się najlepszymi automatycznymi opcjami oprogramowania, które pozwalają usprawnić proces wdrażania za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Wypróbuj te 5 opcji oprogramowania, aby usprawnić proces wprowadzenia firmy

1

Talent LMS

Oprogramowanie Talent LMS -boarding

Talent LMS to system zarządzania nauką, który umożliwia zaoferowanie nowym pracownikom pełnego szkolenia. Możesz użyć tego oprogramowania, aby proces wdrożenia Twojej firmy był szybszy, wydajniejszy i dostosowany do potrzeb zgodnie z typem firmy, którą posiadasz.

To oprogramowanie jest łatwe w użyciu, a dzięki platformie internetowej każdy użytkownik może tworzyć świetne szkolenia wprowadzające, zarządzać nimi, a także łatwo gromadzić dane potrzebne w podróży.

Ze względu na potężny silnik Talent LMS uwalnia pracowników od długich sesji dydaktycznych i pozwala im skupić się na ważniejszych aspektach ich pracy.

Dzięki internetowej bazie danych Talent LMS oferuje świetny zestaw funkcji, a także pozwala bezpiecznie przechowywać wszelkie dane uzyskane podczas sesji szkoleniowych. Zapewnia to spokój ducha, wiedząc, że każdy kawałek danych i wszystkie szczegóły dotyczące nowych pracowników są bezpiecznie przechowywane w chmurze z szyfrowaniem.

Korzystając z Talent LMS, możesz przygotować nowych pracowników pod kątem ich roli i obowiązków, obejmując szeroki zakres rodzajów szkoleń.

Ta aplikacja pozwala szkolić pracowników w zakresie najnowszych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, oferować szkolenia w miejscu pracy (specjalne szkolenia dla ich pracy), możliwe ścieżki awansu, a także informować pracowników o etyce zawodowej, nękaniu itp.

Niektóre z najważniejszych funkcji Talent LMS obejmują:

 • Potężny edytor treści — łatwe tworzenie kursów
 • Domyślna funkcja grupy — pozwala usprawnić wprowadzanie, wybierając liczbę kursów i przypisując je wszystkim nowym pracownikom
 • Możesz połączyć indukcję z testami online, ankietami, quizami itp.
 • Świetne kompleksowe raporty dotyczące procesu indukcyjnego
 • Możliwość dostosowania tworzenia indukcji według zakładu, działu itp.
 • Integracja z pojedynczym logowaniem
 • Funkcje interfejsu API REST — czyni proces administracji bardziej przyjaznym dla użytkownika
 • Ścieżki szkoleniowe — zarządzaj sposobem, w jaki kursy mogą być ukończone lub przeglądane
 • Może dodawać własny CSS lub JavaScript do motywów wizualnych
 • Zaawansowane funkcje raportowania wyników testów

Talent LMS został wydany w 5 wersjach, z których każda zawiera funkcje dostosowane do potrzeb różnych użytkowników:

 • Talent LMS za darmo — do 5 użytkowników i do 10 kursów
 • Talent LMS Small — do 25 użytkowników + nieograniczona liczba kursów
 • Talent LMS Basic — 100 użytkowników, nieograniczona liczba kursów, wsparcie dla pojedynczego logowania
 • Talent LMS Plus — zawiera wszystkie funkcje znalezione w poprzednich wersjach i dodaje:
  • Do 500 użytkowników
  • Raporty niestandardowe
  • Automatyzacje
  • Menedżer sukcesu
  • SSL dla Twojej domeny niestandardowej

Talent LMS Premium — wszystko od Plus i dodaje do 1000 użytkowników.

Wypróbuj Talent LMS

— POWIĄZANE: 9 najlepszych programów na rynku pracy do łączenia pracowników i pracodawców

2)

BambooHR

BambooHR - oprogramowanie pokładowe

BambooHR to oparte na chmurze centrum zasobów ludzkich, które oferuje szeroki zakres funkcji obejmujących proces zatrudniania, proces wdrażania, zarządzanie danymi i raportowanie itp.

Narzędzia do wdrażania dostępne w BambooHR umożliwiają skonfigurowanie procesu wprowadzającego do firmy w taki sposób, aby obejmowało śledzenie kandydatów, zatrudnienie i zmiany pracowników. Możesz korzystać z funkcji zarządzania wynikami, narzędzi do raportowania, podpisów elektronicznych i wielu inne opcje.

Możesz także użyć BambooHR do automatyzacji różnych procesów. Wśród wielu innych możliwości automatyzacji narzędzia wbudowane znajdujące się w tym oprogramowaniu można również z łatwością zautomatyzować, co pozwala zaoszczędzić cenny czas i pieniądze.

Zawsze możesz dostosować swoją wersję BambooHR, tworząc więcej stanowisk administratora, oferując użytkownikom przycisk wsparcia itp. Administratorzy mogą zarządzać liczbą osób, które mogą uzyskać dostęp do danych, i osobami, które tego nie zrobią.

Niektóre z najlepszych funkcji BambooHR obejmują:

 • Self-Onboarding pracowniczy — pozwala nowym pracownikom samodzielnie przejść przez proces wdrażania
 • Administracja danymi pracowników i ewidencja
 • Zarządzaj recenzjami wydajności dzięki nowemu algorytmowi
 • Raporty zasobów ludzkich natychmiast
 • Ma możliwość śledzenia kandydatów — pozwala szybciej przeglądać potencjalnych pracowników
 • eNPS — pozwala pozostać w kontakcie z satysfakcją pracownika

Wypróbuj BambooHR

— POWIĄZANE: 5 najlepszych programów do monitorowania pracowników w użyciu

3)

HROnboard

HROnboard - oprogramowanie wbudowane

HROnboard to kolejna świetna platforma oparta na chmurze, która pozwala zautomatyzować i zarządzać każdym aspektem działu zasobów ludzkich w firmie.

To oprogramowanie ma wbudowane formularze legislacyjne z różnych krajów. Pozwala to łatwo przestrzegać wszelkich zasad, których musi przestrzegać Twoja firma, a także doskonale integruje się z systemami HR.

Korzystając z tego oprogramowania w chmurze, możesz generować umowy, automatycznie wypełniać formularze, przypisywać określone zadania pracownikom, a także dostosowywać przepływ pracy, aby lepiej zoptymalizować proces wdrażania.

HROnboard jest bardzo wydajny nawet z perspektywy pracownika, ponieważ oferuje szybki i łatwy sposób na nauczenie się wszystkiego, czego potrzebują, aby doskonale wykonywać swoją pracę, mogą łączyć się za pośrednictwem LinkedIn i Facebooka, aby rozmawiać z nowymi kolegami, a także korzystać z wbudowany system czatu, aby pozostać w kontakcie ze swoim menedżerem.

Niektóre z najlepszych funkcji HROnboard, o których warto wspomnieć, to:

 • Sprawna komunikacja z nowymi pracownikami
 • Może tworzyć niestandardowe sesje wdrożeniowe w zależności od aktywności pracownika i firmy
 • Dobry zakres szablonów indukcyjnych
 • Świetne wsparcie społeczności
 • Może dodawać różne elementy do procesu dołączania — zadania, treść, ankiety, zaproszenia itp.
 • Automatycznie wysyłaj zaproszenia z kalendarza
 • Możliwość przypisania określonych zadań automatycznych
 • Wskaźniki zaangażowania — pozwalają pozostać w kontakcie z zaangażowaniem pracownika

HROnboard oferuje 3 rodzaje licencji. Najpopularniejszą wersją jest Oferty + wdrożenie pakiet, który pozwala utworzyć 100 ofert, a także ma świetne możliwości wdrażania z pierwszymi opcjami mobilnymi.

Nazywa się inny pakiet pakietów oferowany przez HROnboard Kompletne rozwiązanie. Jak sama nazwa wskazuje, pakiet ten oferuje cały zakres zarządzania cyklem życia pracowników, od ich włączenia do końca umowy z firmą.

Możesz również wybrać określone funkcje, których potrzebujesz w danym momencie, a następnie, w razie potrzeby, uaktualnić do innej wersji. Możesz osobno kupować oferty, funkcje dołączania, funkcje przejścia, a także możliwości wyłączania.

Wypróbuj HROboard

— POWIĄZANE: 5 zautomatyzowanych programów CRM, z których powinna korzystać każda firma

4

Zenefits

Zenefits - zautomatyzowane oprogramowanie wbudowane

Zenefits to kolejny świetny oparty na chmurze system informacji HR (HRIS), który pozwala łatwo zarządzać pracownikami, tworzyć niestandardowe procesy wdrażania, funkcje administracyjne, a także harmonogramy pracowników.

Zenefits został zaprojektowany tak, aby był łatwy do zrozumienia i ma przyjazny dla użytkownika interfejs użytkownika, który pozwala rozpocząć własny proces online, wypełniając tylko 5 pól online. Pracownicy mogą podpisywać wszystkie umowy i umowy w trybie online, a to oprogramowanie może automatycznie przetwarzać cały zestaw informacji uzyskanych z procesu wprowadzającego i skutecznie je organizować.

Zenefits można łatwo zintegrować z listami płac, ubezpieczeniami zdrowotnymi i innymi podobnymi systemami. Możesz zarządzać każdym aspektem działu HR z jednego ekranu.

Jedną z najlepszych cech Zenefits jest fakt, że zespół programistów firmy stale ulepsza aplikację w oparciu o opinie użytkowników. Pozwala to na terminowe usunięcie ewentualnych błędów, dzięki czemu Twoja firma jest bardziej wydajna w tym procesie. Zespół Zenefits ma również wewnętrznych specjalistów HR, ubezpieczeń i płac, którzy mogą pomóc Ci rozwiązać wszelkie napotkane problemy.

Kluczowe funkcje obejmują:

 • Self-onboarding dla pracowników
 • Automatycznie sprawdza wszelkie korzyści, które dotyczą kandydatów
 • Wysyłaj listy ofert i sprawdzaj w tle
 • Tworzy wiadomości e-mail z przypomnieniami
 • Nie wymaga ręcznego wprowadzania danych
 • Bezpiecznie przechowuje dokumenty HR i może zbierać podpisy elektroniczne
 • Kreator szablonów — pozwala tworzyć i dostosowywać nowe listy ofert
 • Zautomatyzuj proces potwierdzania uprawnień do pracy, zbierania informacji, wysyłania zawiadomień itp.

Zenefity można kupić na podstawie rocznej umowy, która pozwala zaoszczędzić trochę pieniędzy, lub na podstawie umowy miesięcznej.

Standard wersja Zenefits oferuje szeroki zakres funkcji obejmujących wszystkie niezbędne narzędzia potrzebne do dołączania pracowników i zarządzania zasobami ludzkimi:

 • Katalog pracowników — wszyscy pracownicy są prested w jednym oknie, z szybkim dostępem do modyfikacji danych
 • Rekordy HR — przechowywane dane od Twoich pracowników w bezpieczny sposób
 • Schemat organizacyjny firmy
 • Może dostosować wprowadzanie pracowników
 • Tworzy raporty HR, świadczeń i list płac
 • Umożliwia wizualizację danych
 • Tworzy niestandardowe raporty
 • Może śledzić dokumenty i formularze pracowników

Zaawansowany wersja Zenefits oferuje szerszy zakres zgodności i HR dla firm. Ta wersja zawiera wszystkie możliwości wersji Stadard i dodaje:

 • Time Off Tracking — może tworzyć i przypisywać polityki, ale także zarządzać wnioskami i zatwierdzeniami
 • Zgodność z ACA — określ, czy wymagania ACA są spełnione, można śledzić zgodność za pomocą formularzy ACA pliku elektronicznego
 • Asystent zgodności — pomaga zarządzać i śledzić wytyczne federalne
 • Kompleksowa biblioteka HR

Możesz również dodać różne aplikacje, które pozwalają jeszcze bardziej rozszerzyć możliwości Zenefits:

 • Aplikacja płac — pomaga zarządzać zarobkami, odliczeniami, podatkami itp.
 • Aplikacja Korzyści — pozwala znaleźć najlepsze dopasowanie pod względem korzyści
 • Aplikacja Time and Attenadance — zarządza siłą roboczą, sprawdzając czasy
 • HR Advisor — pomoc w kwestiach HR
 • Doradca płac — pomoc w kwestiach płacowych
 • Ultimate Advisor — łączy funkcje doradcy personalnego i płacowego
 • Pakiet zarządzania wydajnością

Wypróbuj Zenefits

— POWIĄZANE: 5 najlepszych programów dla personelu medycznego, aby lepiej zarządzać biznesem

5

Paycor

Paycor - oprogramowanie do automatycznego wdrażania

Paycor to kolejny świetny pakiet oprogramowania w chmurze, który oferuje szeroką gamę możliwości. Możesz używać Paycor do zarządzania płacami, rekrutacji i dołączania nowych pracowników, przestrzegania przepisów podatkowych itp.

To oprogramowanie może zautomatyzować działania rekrutacyjne, śledząc kandydatów, komunikując się, liczbę rund rozmowy kwalifikacyjnej, inicjując wdrożenie itp.

Ponieważ Paycor może śledzić czas i uwagę Twoich pracowników, masz łatwy do zrozumienia wizualny przegląd całej bazy danych pracowników / kandydatów.

Funkcje znalezione w Paycor można podzielić na dwie kategorie.

1. Rekrutacja

 • Publikuj na bezpłatnych tablicach ofert i nagradzaj swoich pracowników za awanse
 • Może stworzyć w pełni markową stronę kariery dla Twojej witryny
 • Automatyzacja listów i odpowiedzi
 • Może automatycznie zapisywać informacje zwrotne po rozmowie kwalifikacyjnej, aby ułatwić ocenę
 • Tworzy inteligentne profile kandydatów — eliminuje potrzebę wielokrotnego wprowadzania danych

2. Wbudowanie

 • Ułatwia nowym pracownikom zapoznanie się z firmą za pomocą platformy internetowej
 • Skróć czas administrowania zatrudnieniem dzięki automatyzacji
 • Pełna dokumentacja zgodności online — formularze I-9 i W-4
 • Może przeglądać i podpisywać dokumenty firmowe online
 • Integruje ulgę podatkową — pozwala zaoszczędzić pieniądze, otrzymując ulgę podatkową dotyczącą możliwości pracy

Wypróbuj Paycor

Wniosek

Ze względu na ilość czasu potrzebną na przygotowanie nowego pracownika do pracy zaleca się korzystanie z oprogramowania do automatycznego wdrażania. Ten rodzaj oprogramowania usprawni procesy rekrutacyjne w Twojej firmie, bez marnowania cennego czasu.

W tym artykule zbadaliśmy jedne z najlepszych opcji oprogramowania na rynku, które pozwalają to zrobić, a także oferują szeroki zakres innych funkcji — płac, podatków, inteligentnego zbierania danych itp.

Chcielibyśmy wiedzieć, jakie oprogramowanie wybrałeś z tej listy. Daj nam również znać, jeśli masz jakieś preferowane oprogramowanie pokładowe, w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji