OE Classic to świetna alternatywa dla Windows Live Mail dla Windows 10

E-maile są obecnie jednym z najczęściej używanych środków komunikacji, a miliony z nich wysyłane są codziennie. Wraz z rozwojem usług poczty internetowej wiele osób przeszło ze standardowych klientów poczty e-mail, nawet jeśli poczta internetowa nie zawsze jest najlepszą opcją. Niektórzy użytkownicy są zaskakująco przyzwyczajeni do swojego ulubionego klienta poczty e-mail i wolą nie przełączać się na pocztę internetową. Jeśli jesteś jednym z tych użytkowników, możesz zainteresować się klientem poczty e-mail o nazwie OE Classic.

OE Classic to godna uwagi alternatywa dla Windows Live Mail

Prawdopodobnie jednym z najbardziej znanych klientów poczty e-mail jest Outlook Express, program ostatecznie zastąpiony przez Windows Live Mail. Firma Microsoft wydała usługę Windows Live Mail jako następcę programu Outlook Express, a klient poczty e-mail został dobrze przyjęty przez użytkowników systemu Windows. Mimo że Windows Live Mail został wydany w 2007 roku, szybko stał się jednym z najczęściej używanych klientów poczty elektronicznej na platformie Windows.

oe-classic

Microsoft przez lata pracował nad Windows Live Mail, ale ostatecznie rozwój tego klienta poczty został anulowany. Ostatnia łatka dla tego klienta poczty została wydana w 2012 roku i od tego czasu Windows Live Mail pozostaje niezmieniony, pozostawiając wiele błędów i słabych punktów. Mimo to usługa Windows Live Mail działa doskonale w systemie Windows 10 i starszych wersjach systemu Windows. Niestety Microsoft zrezygnował z obsługi systemów Windows Vista i Windows XP, zamiast tego postanowił skupić się na nowoczesnych systemach operacyjnych.

 • Ponieważ Windows Live Mail nie jest już rozwijany, może nie być to najlepsza aplikacja do użycia. Na szczęście istnieje wiele alternatyw, z których jedną jest OE Classic. OE Classic to mały, prosty klient poczty e-mail, a jego zespół programistów stale nad nim pracuje — co czyni go jednym z najbezpieczniejszych dostępnych klientów poczty e-mail.

  OE Classic przyjmuje uproszczony i minimalistyczny wygląd programu Outlook Express i przenosi go na platformę Windows 10 i jest dostępny w większości wersji systemu Windows, w przeciwieństwie do Windows Live Mail. Starsze wersje usługi Windows Live Mail będą działać na starszych wersjach systemu Windows, ale nie będą miały większych ulepszeń i poprawek zabezpieczeń, więc może nie być najlepszym wyborem, jeśli martwisz się o swoje bezpieczeństwo.

  oe-classic-1

  Ten klient poczty e-mail jest stale ulepszany o nowe funkcje, a zespół programistów nawet przyjmuje prośby o funkcje. Cechą wyróżniającą jest bezpieczne przechowywanie wiadomości OE Classic, stworzone w celu zachowania wiadomości, nawet jeśli komputer, na którym jest używany, traci moc. Zarówno Outlook Express, jak i Windows Live Mail nie mają takiej funkcji, co czasami powoduje uszkodzenie wiadomości w skrzynce odbiorczej.

  Kolejną funkcją, która odróżnia OE Classic od Windows Live Mail i jego poprzednika, jest możliwość łatwego przenoszenia wiadomości e-mail na inny komputer. Korzystanie z tej funkcji gwarantuje, że użytkownik nie będzie musiał ponownie pobierać wszystkich wiadomości e-mail, zamiast eksportować je, aby kontynuować od miejsca, w którym przerwał. Aby to osiągnąć, OE Classic przechowuje dane w publicznych bazach danych SQLite / MBX.
  oe-classic-2

  OE Classic aktualizuje prostotę programu Outlook Express o nowe funkcje. Jeśli korzystasz z programu Outlook Express lub Windows Live Mail, zdecydowanie powinieneś wypróbować OE Classic. Gwarantujemy, że poczujesz się jak w domu podczas korzystania z tej aplikacji, a jeśli chcesz zobaczyć nową funkcję, zespół programistów jest zawsze gotowy na sugestie i pomysły.

Link do głównej publikacji