Odpowiadamy: Co to jest wersja Windows 10 N i jak z niej korzystać?

Windows 10 to najnowsza wersja systemu operacyjnego Microsoft. Sam system operacyjny ma 11 wydań, a każda wersja ma inne zestawy funkcji. System Windows 10 Home jest przeznaczony do komputerów PC, tabletów i komputerów 2 w 1, system Windows 10 Pro jest przeznaczony do użytku biznesowego, system Windows 10 Education oferuje szereg unikalnych funkcji przeznaczonych do użytku w szkołach i tak dalej.

Być może jedną z najmniej znanych wersji systemu operacyjnego jest Windows 10 N.. W tym artykule wyjaśnimy, czym jest Windows 10 N i jak go używać.

Windows 10 N Edition

Krótko mówiąc, system operacyjny Windows 10 N jest dostarczany bez wbudowanego odtwarzacza multimedialnego. W 2004 r. Komisja Europejska ukarała Microsoft za praktyki antykonkurencyjne. Komisja argumentowała, że ​​pakiet Windows Media Player Microsoftu w systemie operacyjnym Windows był w rzeczywistości antykonkurencyjny. W rezultacie mamy teraz wersje systemu Windows 10 N bez wbudowanego odtwarzacza multimediów.

Istnieje również wiele funkcji, które nie są dostępne w wersjach N systemu Windows 10. Użytkownicy nie mogą odtwarzać ani tworzyć dysków CD audio, cyfrowych plików multimedialnych, organizować treści w bibliotece multimediów, tworzyć list odtwarzania itp. Oczywiście można dodać brakującą funkcjonalność, instalując aplikacje innych firm, takie jak Media Feature Pack, Groove Music i inne.

Mówiąc o różnych wersjach Windows, Microsoft opracował także Windows 10 KN i Windows SLP. Windows 10 KN jest dostępny dla klientów w Korei Południowej, nie zawiera funkcji odtwarzania multimediów, ale można go pobrać osobno. Windows 10 SL to wariant językowy systemu operacyjnego. Innymi słowy, obsługuje tylko jeden język, którym jest zwykle angielski, ale użytkownicy mogą pobrać więcej języków z witryny Microsoft.

Link do głównej publikacji