Poprawka: błąd VIDEO_TDR_FAILURE w systemie Windows 10

Na co dzień korzystamy z multimediów w systemie Windows 10, ale wydaje się, że istnieją pewne problemy związane z treściami multimedialnymi i systemem Windows 10. Według raportów niektórzy użytkownicy otrzymują błąd VIDEO_TDR_FAILURE (igdkmd64.sys), a dziś zobaczymy, czy można rozwiązać ten problem.

Oto kilka przykładów tego problemu:

 • Wydobycie VIDEO_TDR_FAILURE — Wraz z ostatnim boomem wydobywczym górnicy zaczęli napotykać ten błąd podczas wdrażania karty graficznej do wydobywania.
 • VIDEO_TDR_FAILURE atikmpag.sys Windows 10 — Błąd w tym pliku może powodować problem.
 • VIDEO_TDR_FAILURE nvlddmkm.sys Windows 10 NVidia — To samo dotyczy również tego pliku (wyjaśnione poniżej).
 • VIDEO_TDR_FAILURE Windows 8 — Chociaż mówimy tutaj o systemie Windows 10, ten błąd może również wystąpić w systemie Windows 8. Jednak większość poniższych rozwiązań nadal obowiązuje.

Jak naprawić błąd VIDEO_TDR_FAILURE (igdkmd64.sys) w systemie Windows 10

Spis treści:

 1. Wyłącz sterownik Intel HD Graphics
 2. Cofnij / zainstaluj ponownie domyślny sterownik ekranu
 3. Zmień wersję sterownika Nvidia na starszą wersję
 4. Zmień ustawienia grafiki Intel
 5. Zaktualizuj sterowniki
 6. Wyczyść sprzęt

Poprawka: błąd VIDEO_TDR_FAILURE spowodowany przez kartę graficzną

Błąd VIDEO_TDR_FAILURE (igdkmd64.sys lub nvlddmkm.sys) jest spowodowany plikiem o nazwie igdkmd64.sys lub nvlddmkm.sys, a ten plik jest powiązany ze zintegrowaną grafiką firmy Intel, więc ten problem jest prawdopodobnie spowodowany niezgodnością sterownika z systemem Windows 10.

Rozwiązanie 1 — Wyłącz sterownik Intel HD Graphics

 1. Przejdź do Menedżera urządzeń i rozwiń sekcję Karty graficzne.
 2. Znajdź sterownik karty graficznej Intel HD i kliknij go prawym przyciskiem myszy.
 3. Wybierz z listy opcję Wyłącz i uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 2 — Cofnij / zainstaluj ponownie domyślny sterownik ekranu

 1. Naciśnij klawisz Windows + R i wpisz devmgmt.msc, aby uruchomić Menedżera urządzeń.
 2. Rozwiń sekcję Karty graficzne.
 3. Znajdź sterownik ekranu, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Przywróć sterownik.
 4. Zrestartuj swój komputer.

Jeśli problem nadal występuje, powtórz kroki, ale po kliknięciu sterownika ekranu prawym przyciskiem myszy zamiast wybierania opcji Przywróć sterownik wybierz opcję Odinstaluj sterownik. Upewnij się także, że zaznaczono opcję Usuń oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia. VIDEO_TDR_FALIURE

Rozwiązanie 3 — Zmień wersję sterownika Nvidia na starszą wersję

Odinstaluj sterownik Nvidia, jak wyjaśniliśmy w poprzednim rozwiązaniu, i odwiedź witrynę Nvidii, aby pobrać nowy zestaw sterowników. Podczas wyszukiwania sterowników upewnij się, że pobierasz wersję 353.54 sterowników. Wersja 353.54 jest starszą wersją, ale w przeciwieństwie do najnowszej wersji nie ma problemów ze sterownikami Intela. Ponadto możesz przejść do witryny firmy Intel i pobrać najnowszą wersję sterowników dla swojego urządzenia.

Rozwiązanie 4 — Zmień ustawienia grafiki Intel

Powinieneś mieć ustawienia grafiki Intel w zasobniku systemowym. Otwórz i zmień następujące ustawienia:

 1. W ustawieniach 3D zmień następujące ustawienia:
  • Ustaw opcję Tryb optymalny aplikacji na Włącz.
  • Ustaw antyaliasing wielu próbek, aby używał ustawień aplikacji.
  • Ustaw Konserwatywne morfologiczne wygładzanie krawędzi na Wyłącz.
  • Ustaw Ustawienia ogólne na Tryb zrównoważony
 2. W obszarze Ustawienia wideo — podstawowa zmień te ustawienia:
  • Standardowa korekcja kolorów do ustawień aplikacji.
  • Zakres wejściowy do ustawień aplikacji.

Rozwiązanie 5 — Zaktualizuj sterowniki

Ponieważ VIDEO_TDR_FAILURE najprawdopodobniej jest problemem z kartą graficzną, istnieje duża szansa, że ​​zaktualizowanie sterowników rozwiąże problem. Jeśli nie masz pewności, jak to zrobić, wykonaj następujące instrukcje:

 1. Przejdź do wyszukiwania, wpisz devicemngr i otwórz Menadżer urządzeń.
 2. Teraz znajdź kartę graficzną pod Karty graficzne.
 3. Kliknij kartę graficzną prawym przyciskiem myszy i przejdź do Uaktualnij sterownik…
 4. Poczekaj, aż kreator wyszuka niektóre sterowniki online. Jeśli pojawi się nowa wersja sterownika, zostanie ona zainstalowana automatycznie.
 5. Zrestartuj swój komputer.

Zaktualizuj sterowniki ręcznie

Jeśli nie chcesz ręcznie aktualizować sterowników, zalecamy zrobienie tego automatycznie za pomocą narzędzia Tweakbit Driver Updater. To narzędzie jest zatwierdzone przez Microsoft i Norton Antivirus. Po kilku testach nasz zespół stwierdził, że jest to najlepsze zautomatyzowane rozwiązanie. Poniżej znajdziesz krótki przewodnik jak to zrobić:

  1. Ściągnij i zainstaluj TweakBit Driver Updater.okno startowe aktualizacji sterownikaokno startowe aktualizacji sterownika
  2. Po zainstalowaniu program automatycznie rozpocznie skanowanie komputera w poszukiwaniu nieaktualnych sterowników. Driver Updater sprawdzi zainstalowane wersje sterowników w bazie danych najnowszych wersji w chmurze i zaleci odpowiednie aktualizacje. Wszystko, co musisz zrobić, to czekać na zakończenie skanowania.
  3. aktualizacja sterownika dignozingaktualizacja sterownika dignozingPo zakończeniu skanowania otrzymasz raport o wszystkich problemowych sterownikach znalezionych na twoim komputerze. Przejrzyj listę i sprawdź, czy chcesz zaktualizować każdy sterownik osobno, czy wszystkie naraz. Aby zaktualizować jeden sterownik na raz, kliknij link „Aktualizuj sterownik” obok nazwy sterownika. Lub po prostu kliknij przycisk „Aktualizuj wszystko” u dołu, aby automatycznie zainstalować wszystkie zalecane aktualizacje.

aktualizacje aktualizacji sterownika zakończoneaktualizacje aktualizacji sterownika zakończone

Uwaga: Niektóre sterowniki muszą być instalowane w kilku krokach, więc będziesz musiał nacisnąć przycisk „Aktualizuj” kilka razy, aż wszystkie jego składniki zostaną zainstalowane.

Rozwiązanie 6 — Wyczyść sprzęt

Nadal trwa wieczna debata na temat tego, czy czysty sprzęt rzeczywiście poprawia wydajność. Nie będę się teraz w to zagłębiał, ale powiedzmy, że lepiej jest mieć sprzęt wolny od kurzu niż nie. W ten sposób, jeśli żadnemu z powyższych rozwiązań nie udało się rozwiązać problemu, otwórz pokrywę i zdmuchnij kurz z karty graficznej i innych elementów. Z pewnością nie będzie bolało. Chyba że nie będziesz ostrożny i nie uszkodzisz sprzętu podczas tego procesu.

To wszystko, mam nadzieję, że przynajmniej jedno z tych rozwiązań pomogło ci rozwiązać problem VIDEO_TDR_FAILURE w systemie Windows 10. Jeśli masz jakieś uwagi lub sugestie, po prostu sięgnij do sekcji komentarzy poniżej. Ponadto, jeśli masz inne problemy z systemem Windows 10, być może znajdziesz rozwiązanie w naszej sekcji Naprawianie systemu Windows 10.

POWIĄZANE HISTORIE, KTÓRE MUSISZ SPRAWDZIĆ:

 • Jak naprawić błąd 0xc000012f w systemie Windows 10
 • Pełna poprawka: błąd 0x80131500 w systemie Windows 10
 • Poprawka: błąd aktualizacji systemu Windows 10 0x80070422
 • Jak naprawić błąd systemu plików (-2018375670) w systemie Windows 10
Link do głównej publikacji