Nie wyłączaj komputera, gdy utkniesz w przygotowaniu systemu Windows do aktualizacji dla twórców

Problemy z aktualizacją dla twórców jeszcze się nie skończyły. Niektórzy użytkownicy systemu Windows narzekają teraz, że system Windows 10 na komputerze utknął na ekranie „Przygotowywanie systemu Windows, nie wyłączaj komputera”. Niektórzy użytkownicy zgłosili tę obawę, nawet publikując swoje wypowiedzi w różnych mediach społecznościowych po próbie aktualizacji do aktualizacji Creators Update.

Wydaje się jednak, że problem nie dotyczy wszystkich marek laptopów. Podczas gdy niektóre komputery były w stanie uaktualnić system Windows 10 do wersji 1703 z wersji 1607, popularne laptopy, w tym Dell XPS, utknęły na ekranie „Przygotowywanie systemu Windows” na kilka godzin. Inni informowali, że czekali 2 godziny. Jednak niektórzy inni muszą spędzić 7 godzin tylko na aktualizację komputera.

Niestety nic nie możesz na to poradzić. W tej chwili jedyną opcją jest czekanie na zakończenie procesu aktualizacji. Oznacza to, że nie wolno wyłączać komputera za wszelką cenę. Jeśli zrobisz inaczej, mogą wystąpić różne możliwe konsekwencje. Po pierwsze, komputer może się nie uruchomić ponownie.

Pamiętaj, aby ustawić komputer tak, aby nie spał po kilku godzinach od podłączenia. W systemie Windows 10 wybierz Ustawienia> System> Zasilanie Spać. W menu rozwijanym Po podłączeniu wybierz Nigdy przed uaktualnieniem laptopa. Pomoże to upewnić się, że komputer nie zostanie zamknięty podczas procesu aktualizacji. Upewnij się również, że komputer jest podłączony do głównego źródła zasilania, aby uniknąć zakłóceń.

Jeśli komputer uruchomi się ponownie później, oznacza to, że aktualizacja się powiodła. Jeśli jednak ukończenie uaktualnienia trwa dłużej niż zwykle, możesz podjąć ryzyko zamknięcia systemu Windows. Po ponownym uruchomieniu komputera wyczyść folder Dystrybucja oprogramowania, zresetuj folder Catroot2 i ponownie uruchom Windows Update. Jeśli komputer nie uruchomi się ponownie, musisz ponownie zainstalować system Windows 10 za pomocą narzędzia Media Creation Tool lub Windows Upgrade Assistant. Pamiętaj, aby włączyć opcję „Zachowaj pliki osobiste dane ”podczas instalacji.

Link do głównej publikacji