Nie można pobrać aktualizacji Windows 10 Creators Update [Fix]

Aktualizacja Windows 10 Creators Update jest wreszcie uruchomiona. Możemy spodziewać się wielu pozytywnych zmian, ponieważ wydaje się, że Microsoft w końcu zajął się niektórymi słabymi funkcjami z poprzedniej wersji. Jednak dla niektórych użytkowników nie można zobaczyć najnowszej aktualizacji, ponieważ nie są w stanie jej pobrać.

Nie jest to rzadki problem, jeśli chodzi o główne aktualizacje systemu Windows 10. Mianowicie, we wszystkich poprzednich aktualizacjach występowały problemy z pobieraniem, szczególnie w ciągu pierwszych kilku dni po wydaniu. Ponieważ aktualizacja twórców, podobnie jak jej poprzednicy, została wydana falami, możesz nie otrzymać jej w początkowej wersji. Co więcej, serwery mogą łatwo zostać przepełnione ze względu na liczbę aktywnych użytkowników chętnie klikających link „Sprawdź dostępność aktualizacji”.

Niemniej jednak, jeśli wykluczymy te uniwersalne czynniki, możesz mieć indywidualny, konkretny problem, który blokuje aktualizację. W tym celu przeprowadziliśmy listę prawdopodobnych obejść, abyś mógł rozwiązać wszelkie problemy związane z aktualizacją w procesie aktualizacji. Znajdziesz je poniżej.

Jak naprawić problemy z pobieraniem aktualizacji twórców

Wyłącz opcję odroczenia aktualizacji

Pierwszym krokiem, który powinieneś zrobić, jest sprawdzenie opcji Odrocz aktualizację. Mianowicie, po włączeniu ta funkcja zapobiegnie poważnej aktualizacji z instalacji. Ponieważ aktualizacja Creators to ważna aktualizacja, „Odroczenie aktualizacji” z pewnością ją zablokuje. Oto jak możesz to wyłączyć:

 1. Otwórz ustawienia.
 2. Kliknij Aktualizuj Bezpieczeństwo.
 3. Kliknij Windows Update.
 4. Otwórz opcje zaawansowane.
 5. Odznacz pole Odrocz aktualizacje.
 6. Wróć do okna Windows Update i kliknij „Sprawdź dostępność aktualizacji”.

Jeśli problem nie jest związany z odroczeniem aktualizacji, przejdź do dodatkowych obejść.

Sprawdź swoje miejsce

Aby zainstalować aktualizacje, zwłaszcza te główne, takie jak Creators Update, musisz zapewnić wystarczającą ilość wolnego miejsca na partycji systemowej. Mianowicie, musisz mieć co najmniej 16 GB wolnego miejsca dla architektury 32-bitowej i co najmniej 20 GB dla architektury 64-bitowej.

Możesz ręcznie zwolnić dysk twardy z nieużywanych plików, usuwając lub przenosząc dane na alternatywną partycję. Ponadto można użyć wbudowanego narzędzia Oczyszczanie dysku, aby uzyskać więcej wolnego miejsca poprzez usunięcie plików tymczasowych.

 1. W oknie Wyszukaj w systemie Windows wpisz Oczyszczanie dysku i kliknij ikonę Oczyszczanie dysku.
 2. W obszarze Pliki do usunięcia wybierz Pliki tymczasowe i kliknij OK.
 3. Dodatkowo możesz również wyczyścić pliki systemowe. Po prostu kliknij Wyczyść pliki systemowe i kliknij OK.

To powinno zapewnić wystarczającą ilość miejsca na pobranie i zainstalowanie aktualizacji twórców.

Aktualizuj później

Pamiętaj, że serwer Windows Update może być przepełniony, szczególnie w ciągu pierwszych kilku dni po wydaniu. Jeśli więc masz pewność, że każdy inny aspekt ma sens, spróbuj zaktualizować później.

Wyłącz pomiar połączenia

Ponadto należy wyłączyć połączenie mierzone. Połączenie z funkcją pomiaru ma na celu zapobieganie dodatkowym wydatkom i ograniczanie nadmiernej przepustowości usługi Windows Update. Mówiąc najprościej, gdy ta funkcja jest włączona, nie będzie można pobrać ani zainstalować żadnych aktualizacji.

Przed pobraniem aktualizacji należy wyłączyć tę funkcję. W ten sposób możesz to zrobić.

 1. Otwórz ustawienia.
 2. Kliknij „Sieć Internet’.
 3. Otwórz opcje zaawansowane.
 4. Wyłącz opcję połączenia z opcją pomiaru.
 5. Spróbuj zaktualizować.

Aby jednak uniknąć dodatkowych opłat od dostawcy usług internetowych, należy włączyć połączenie mierzone po pobraniu aktualizacji twórców.

Wyłącz program antywirusowy i zaporę ogniową

Wiadomo, że rozwiązania antymalware innych firm i Windows 10 nie są najlepszą kombinacją. Mianowicie oprogramowanie antywirusowe może zapobiegać aktualizacjom lub blokować niektóre z ich funkcji, co później prowadzi do błędów i załamania nerwowego użytkowników na całym świecie. Dlatego dla własnego dobra spróbuj wyłączyć program antywirusowy przed aktualizacją za pośrednictwem Windows Update. Ponadto można również wyłączyć program Windows Defender. I w ten sposób:

 1. Otwórz program Windows Defender w obszarze powiadomień.
 2. Kliknij Ustawienia.
 3. Wyłącz ochronę w czasie rzeczywistym.
 4. Sprawdź aktualizacje.

Ponadto możesz tymczasowo wyłączyć Zaporę systemu Windows. Działa to tak samo, jak w przypadku rozwiązań antymalware: nawet wbudowana zapora sieciowa czasami uniemożliwia aktualizacje. Wykonaj następujące kroki, aby wyłączyć Zaporę systemu Windows.

 1. Przejdź do Panelu sterowania.
 2. Kliknij System i zabezpieczenia.
 3. Kliknij Zaporę systemu Windows.
 4. Wybierz opcję Włącz lub wyłącz Zaporę systemu Windows z lewej strony.
 5. Wyłącz Zaporę systemu Windows dla sieci prywatnych i publicznych i kliknij przycisk OK.
 6. Spróbuj zaktualizować ponownie.

Jest to jednak ważna funkcja bezpieczeństwa, dlatego zaleca się ponowne włączenie Zapory sieciowej po pobraniu i zainstalowaniu aktualizacji.

Sprawdź kod błędu w naszej witrynie

Ponadto, jeśli pojawi się monit o podanie konkretnego kodu błędu, możesz poszukać rozwiązań w naszej bazie artykułów. Tam znajdziesz odpowiednie rozwiązania wszelkich problemów związanych z Windows Update.

Wystarczy wpisać kod alfanumeryczny w pasku wyszukiwania i nacisnąć klawisz Enter. Wybierz odpowiedni artykuł i wykonaj podane obejścia, dopóki nie rozwiążesz kodu błędu.

Użyj pliku ISO, aby zainstalować Creators Update

Co więcej, jeśli standardowa procedura aktualizacji nie powiodła się i nadal masz problemy z pobraniem i zainstalowaniem aktualizacji twórców, możesz użyć pliku ISO i zainstalować aktualizację ręcznie. Oprócz tego możesz pobrać narzędzie Media Creation Tool i sprawdzić, czy są dostępne aktualizacje. Narzędzie do tworzenia multimediów można znaleźć tutaj. A ISO aktualizacji dla twórców jest tutaj.

Że należy to zrobić. Jeśli masz jakieś dodatkowe obejścia, udostępnij je innym czytelnikom w sekcji komentarzy. Będziemy bardzo wdzięczni.

Link do głównej publikacji