Napraw ikonę zakładki Firefox nie wyświetla się w pasku adresu

Mozilla ma dziwny zwyczaj modyfikowania przeglądarki Firefox w miejscach, w których może zakłócać sposób, w jaki użytkownicy pracują z przeglądarką. Od pewnego czasu przycisk Firefox jest jedynym przyciskiem w domyślnej wersji przeglądarki i chociaż udostępnia tylko wybrane elementy menu, wydaje się, że wielu użytkownikom podoba się bardziej niż stary pasek menu.

Cóż, nie jestem jednym z nich i chociaż teoretycznie mógłbym wyświetlić pasek menu w dowolnym momencie za pomocą klawisza Alt, wolę, aby był zawsze widoczny. Tam jednak zaczynają się problemy. Po aktywowaniu paska menu w jakiś sposób znika kilka ikon w przeglądarce. Mówię konkretnie o przycisku zakładek, który wyświetlam po prawej stronie paska adresu, aby szybko uzyskać dostęp do zakładek.

Zapewnia dostęp do pełnej struktury zakładek i jest wygodny w użyciu, biorąc pod uwagę, że zajmuje tylko jedno miejsce na ikonę. Problem polega jednak na tym, że ikona zakładek nie będzie wyświetlana, jeśli pasek menu jest aktywny. Pozostaje w porządku w tej samej pozycji, jeśli wyświetlany jest przycisk Firefox, i to sprawia, że ​​zastanawiam się, dlaczego Mozilla podjęła decyzję, aby poradzić sobie inaczej.

Jedynym możliwym wytłumaczeniem tego, i to jest złe, jest to, że firma założyła, że ​​zamiast tego uzyskasz dostęp do zakładek poprzez wpis na pasku menu. Mimo to jest niespójny i nie jest świetnym doświadczeniem dla użytkownika, ponieważ można go swobodnie przenosić po kliknięciu paska narzędzi prawym przyciskiem myszy i wybraniu opcji Dostosuj, tylko po to, aby zniknął po opuszczeniu edytora.

Chociaż można go przenieść na inny pasek narzędzi w przeglądarce Firefox, aby go tam wyświetlić, nie jest to dla mnie opcja. Możesz na przykład przeciągnąć i upuścić przycisk na pasku kart, aby wyświetlić go tam, co działa dobrze.

Jest poprawka, ale większość użytkowników nie wymyśli sama. Pozwól, że wyjaśnię, jak możesz wyświetlać ikonę zakładek na pasku adresu, jeśli pasek menu jest aktywny.

ikona zakładek firefox

Naprawianie problemu znikania zakładek

Otwórz folder profilu Firefox. Aby to zrobić, załaduj: obsługę w przeglądarce i kliknij przycisk Pokaż folder na stronie. Spowoduje to otwarcie folderu profilu w Eksploratorze Windows.

Sprawdź, czy folder ma Chrom teczka. Jeśli nie, utwórz go w głównym folderze profilu. Otwórz folder i sprawdź, czy znajdziesz plik userChrome.css plik w nim. Jeśli nie, utwórz zwykły plik tekstowy i zmień jego nazwę, tak aby pasowała do nazwy pliku.

Otwórz i dodaj następujący wiersz na końcu.

# bookmarks-menu-button-container {display: -moz-box! ważne;}

Po zakończeniu zapisz go i uruchom ponownie przeglądarkę. Powinieneś zauważyć, że ikona zakładek pozostanie widoczna na pasku adresu Firefoksa.

Link do głównej publikacji