Napraw błąd sterownika HP 9996 na komputerach z systemem Windows

Jeśli aktualizacji HP nie można zainstalować na komputerze z systemem Windows 10, najprawdopodobniej otrzymasz błąd systemowy 9996. Ten alert jest domyślnie wyświetlany i wskazuje ogólny problem, który wystąpił podczas procesu aktualizacji.

Oparcie się tylko na tym kodzie błędu jest więc dość skomplikowane, aby wyodrębnić rzeczywisty problem i znaleźć właściwe rozwiązania problemów. Dlatego jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. W tym artykule postaramy się znaleźć najlepsze metody rozwiązania problemu z błędem sterownika HP 9996.

Jak naprawić błąd sterownika HP 9996 w systemie Windows 10

 1. Upewnij się, że masz zainstalowane odpowiednie oprogramowanie na swoim komputerze.
 2. Twój komputer może nie spełniać niektórych wymagań systemowych.
 3. Zaktualizuj niektóre sterowniki na swoim komputerze.
 4. Odinstaluj i ręcznie zainstaluj nieaktualne sterowniki.
 5. Zastosuj aktualizacje systemu Windows 10, które mogą oczekiwać na twoją zgodę.
 6. Usuń ostatnio zainstalowaną aktualizację systemu Windows 10.

1. Upewnij się, że na komputerze jest zainstalowane odpowiednie oprogramowanie

Błąd sterownika 9996 może pojawić się podczas instalowania aktualizacji, jeśli na komputerze z systemem Windows 10 nie skonfigurowano określonego sprzętu lub oprogramowania.

Na przykład, jeśli brakuje Microsoft .NET, otrzymasz kod błędu 9996. To samo stanie się, jeśli aktualizacja klawiatury HP zostanie zainicjowana w systemie, który korzysta z klawiatury innej niż HP (zastąpiłeś oryginalną klawiaturę HP — lub inny komponent sprzętowy HP — nową).

Dlatego najpierw należy sprawdzić, czy na komputerze są zainstalowane wymagane programy dla aktualnej aktualizacji HP. Ponadto, jeśli brakuje komponentu sprzętowego, najprawdopodobniej nie będziesz musiał instalować konkretnego pakietu aktualizacji, sytuacja, w której problem błędu sterownika HP 9996 nie jest tak naprawdę problemem — aktualizacja nie jest potrzebna na twoim komputerze .

 • Przeczytaj także: Jak naprawić błąd sterownika HP 1603 na komputerach z systemem Windows 10

2. Komputer może nie spełniać określonych wymagań systemowych

Ten sam kod błędu może wystąpić, jeśli w komputerze zaczyna brakować pamięci — na przykład, jeśli aktualizacja ma rozmiar 2 GB, ale na komputerze masz tylko 1 GB wolnego miejsca na dysku. Skorzystaj z tego przewodnika, aby zwolnić miejsce na komputerze.

Dlatego w tym momencie musisz upewnić się, że te wymagania systemowe nie są powodem, dla którego występuje błąd sterownika HTC 9996.

Należy pamiętać, że wymagania systemowe mogą obejmować aspekty oprogramowania, takie jak najnowsza wersja określonego programu. Na przykład, jeśli wymagany jest Microsoft .Net v2.0, ale komputer działa na Microsoft .Net v1.0.

3. Zaktualizuj niektóre sterowniki na komputerze

Jeśli otrzymujesz kod błędu HP 9996 podczas próby zainstalowania aktualizacji, jest to związane z określonym sterownikiem HP. Najpierw należy zaktualizować to wadliwe oprogramowanie, które działa na twoim komputerze. Ten proces można zakończyć, wykonując następujące czynności:

 1. Na komputerze kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Start systemu Windows.
 2. Z wyświetlonej listy kliknij Menadżer urządzeń wejście.zaktualizuj sterowniki graficzne z menedżera urządzeń
 3. W oknie Menedżera urządzeń znajdź sterownik, który należy zaktualizować.
 4. Kliknij ten sterownik prawym przyciskiem myszy i wybierz „Aktualizuj”.
 5. Poczekaj, aż proces flashowania zostanie automatycznie zakończony, a po zakończeniu uruchom ponownie komputer.

4. Odinstaluj i ręcznie zainstaluj nieaktualne sterowniki

Czasami lepiej jest ręcznie ponownie zainstalować sterowniki, które nie działają poprawnie — zwłaszcza jeśli powyższa metoda nie działa. Oto, co musisz przestrzegać:

 1. Dostęp Menadżer urządzeń jak wyjaśniono powyżej.
 2. Następnie znajdź sterownik, który musi zostać zaktualizowany.
 3. Kliknij ten sterownik prawym przyciskiem myszy i zamiast „Aktualizuj” wybierz „Odinstaluj”.
 4. Następnie przejdź do witryny producenta i pobierz pakiet sterowników.
 5. Zainstaluj to oprogramowanie, uruchamiając plik wykonywalny i postępując zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.
 6. To powinno być wszystko.

Pobierz narzędzie do aktualizacji sterowników TweakBit (zatwierdzone przez Microsoft i Norton) w celu automatycznej aktualizacji sterowników. To narzędzie zapobiegnie utracie plików i pozwoli uniknąć trwałego uszkodzenia komputera.
Oświadczenie: niektóre funkcje nie są darmowe.

5. Zainstaluj oczekujące aktualizacje systemu Windows 10

W niektórych sytuacjach, jeśli system Windows 10 nie jest poprawnie zaktualizowany, mogą pojawić się różne błędy systemowe, w tym problem z kodem błędu HP 9996. Dlatego musisz upewnić się, że żadna aktualizacja systemu nie czeka na Twoją akceptację:

 1. wciśnij Win + I klawisze skrótu.
 2. Od Ustawienia systemowe Kliknij Aktualizacja Bezpieczeństwo.
 3. Przełącz na Aktualizacja patka.uzyskać dostęp do opcji aktualizacji systemu Windows
 4. Jeśli łatka oprogramowania układowego jest dostępna, zainstaluj ją — postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, ponieważ aktualizacja zostanie automatycznie flashowana.
 5. Na koniec uruchom ponownie komputer.

6. Usuń niedawno zainstalowaną aktualizację systemu Windows 10

Jeśli po zainstalowaniu nowej aktualizacji systemu Windows 10 wystąpił błąd HP Driver 9996, dobrym pomysłem może być przywrócenie procesu aktualizacji. Możesz odinstalować niektóre łaty systemu Windows, wykonując następujące czynności:

 1. naciśnij Win + I klawisze klawiatury i wybierz Aktualizacja Bezpieczeństwo.
 2. Przejdź na kartę Windows Update.
 3. Stamtąd kliknij link Wyświetl zainstalowaną historię aktualizacji.
 4. Zostanie wyświetlona lista ostatnio zainstalowanych łat.usuń aktualizacje systemu Windows
 5. Kliknij Odinstaluj aktualizacje i wybierz pakiet oprogramowania, który chcesz usunąć z komputera.
 6. Uruchom ponownie komputer w końcu.

Wniosek

Wyjaśnione powyżej metody powinny pomóc naprawić błąd sterownika HP 9996. Gdy ten błąd pojawia się na ekranie, nie należy panikować. Prawdopodobnie aktualna aktualizacja HP ​​nie jest tak naprawdę potrzebna na twoim komputerze, więc możesz po prostu zignorować kod błędu.

Jeśli masz pytania lub chcesz dowiedzieć się innych powiązanych rzeczy, skontaktuj się z naszym zespołem. Możesz to zrobić bez kłopotów poprzez pole komentarzy od dołu.

Link do głównej publikacji