Najlepsze oprogramowanie do zarządzania partycjami dla systemu Windows 10

Partycja dysku to oddzielny region dysku twardego. Domyślnie twój dysk twardy znajduje się na dysku C:, ale możesz podzielić go na mniejsze za pomocą oprogramowania do zarządzania partycjami.

Zaletą partycjonowania dysku jest to, że można oddzielić pliki użytkownika od plików systemu operacyjnego. Dodatkowe partycje mogą się przydać w przypadku konfiguracji wielokrotnego rozruchu z alternatywnymi systemami operacyjnymi na oddzielnych partycjach.

Chociaż system Windows 10 zawiera narzędzia do partycjonowania, narzędzia menedżera partycji innych firm mają bardziej rozbudowane opcje.

Są to niektóre z bardziej znaczących pakietów oprogramowania do zarządzania partycjami dla systemu Windows 10.

Najlepsze bezpłatne oprogramowanie do zarządzania partycjami dla systemu Windows 10

1

Kreator partycji Minitool

menedżer partycji 2

Witryna MiniTool Partition Wizard szczyci się tym, że to narzędzie pobrało ponad 16 milionów pobrań.

Mimo że zapewnia mnóstwo zaawansowanych narzędzi do zarządzania dyskami, program jest zaskakująco prosty w obsłudze ze swoimi Akcjami Pasek boczny kreatorów i wskaźniki partycji oznaczone kolorami.

Oprogramowanie zawiera wersje Freeware, Pro, Server, Enterprise i Technician.

Jeśli potrzebujesz oprogramowania do formatowania partycji, sprawdź naszą listę najlepszych dostępnych narzędzi.

Darmowa wersja ma wiele różnych opcji zmiany rozmiaru, podziału, wyrównywania, przenoszenia, tworzenia, usuwania i formatowania podstawowych partycji.

Musisz jednak uaktualnić do wersji Pro, której cena detaliczna to 39 USD, aby połączyć partycje oraz tworzyć, usuwać i formatować woluminy dynamiczne.

Kreator odzyskiwania partycji oprogramowania działa jak urok i umożliwia użytkownikom odzyskanie wszystkich partycji. Kreator partycji MiniTool obsługuje również wszystkie dyski twarde, takie jak IDE, SCSI i zewnętrzne dyski USB.

  • Pobierz kreator partycji Minitool

2)

AOMEI Partition Assistant

AOMEI Partition Assistant najlepsze menedżery partycji

AOMEI Partition Assistant to kolejny pakiet innej firmy, który stanowi doskonałą alternatywę dla narzędzia do zarządzania dyskami w systemie Windows 10.

Ma dość obszerną wersję darmowego oprogramowania, ale w razie potrzeby można również uaktualnić do wersji Professional, Server, Unlimited lub Technician.

Jeśli chcesz przekonwertować MBR na dysk GPT bez utraty danych, zapoznaj się z naszym dedykowanym przewodnikiem na ten temat.

AOMEI Partition Assistant to blok z kreatorami zarządzania partycjami.

Na przykład użytkownicy mogą wybrać opcję kopiowania dysku, kopiowania partycji, odzyskiwania partycji, migracji systemu operacyjnego na dysk SSD i rozszerzania kreatorów partycji z paska bocznego oprogramowania.

Poniżej można wybrać wiele opcji kopiowania, scalania, tworzenia, dzielenia, przenoszenia, formatowania i usuwania partycji.

Opcja szybkiej partycji to świetny dodatek, który umożliwia użytkownikom partycjonowanie dysku twardego za pomocą kilku kliknięć. To oprogramowanie umożliwia również użytkownikom kolejkowanie wielu operacji, które można następnie wykonać jednocześnie.

  • Uzyskaj AOMEI Partition Assistant

3)

GParted

gparted najlepszych menedżerów partycji

GParted to darmowy menedżer partycji, który umożliwia zmianę rozmiaru, kopiowanie i przenoszenie partycji bez utraty danych.

Działa z dysku rozruchowego lub USB, ale ma pełny interfejs użytkownika. GParted jest łatwy w użyciu i ma bardzo intuicyjny proces edycji partycji.

Menedżer partycji zawiera wiele różnych formatów plików, takich jak EXT2 / 3/4, NTFS, FAT16 / 32 i XFS.

Szukasz narzędzia do diagnostyki sprzętu? Oto najlepsze dostępne opcje dzisiaj.

Możesz zmienić wszystko za pomocą jednego kliknięcia, a ponieważ działa on na dysku USB, nie ma potrzeby ponownego uruchamiania. Pozwala także ukryć partycje i działa ze wszystkimi wersjami systemu Windows.

GParted zajmuje około 300 MB i można go pobrać za darmo, klikając poniższy link.

  • Zdobądź GParted

Najlepsze oprogramowanie do zarządzania partycjami dla systemu Windows 10 (wersja płatna)

A teraz zobaczmy, którzy są najlepsi na rynku płatni menedżerowie partycji premium.

Narzędzia te zapewniają dodatkowe funkcje i opcje w porównaniu do bezpłatnego oprogramowania wymienionego powyżej.

4

Paragon Partition Manager

menedżer partycji

Paragon Partition Manager 15 to dobry, wszechstronny wybór do partycjonowania dysków twardych.

Oprócz wszystkich opcji partycjonowania zawiera także narzędzia do tworzenia kopii zapasowych i przywracania, dzięki czemu użytkownicy mogą tworzyć kopie zapasowe plików i klonować całe dyski twarde.

Oprogramowanie ma darmową wersję Home i Professional.

Chcesz wiedzieć, jak utworzyć wiele partycji na dysku USB? Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, aby dowiedzieć się więcej.

W wersji darmowej użytkownicy mogą tworzyć, formatować, przenosić, zmieniać rozmiar i usuwać partycje. Po uaktualnieniu do wersji Home możesz dzielić i łączyć partycje oraz redystrybuować wolne miejsce, aby zwiększyć ilość miejsca na partycje.

Wersje Home i Pro mają również poręcznego menedżera rozruchu, który pozwala wybrać system operacyjny do uruchomienia i skonfigurować parametry systemu operacyjnego.

  • Pobierz wersję główną Paragon Partition Manager Home

Paragon Partition Manager ma również intuicyjny interfejs użytkownika przypominający ekran startowy systemu Windows 10. Express Launcher ma kafelki, które zapewniają łatwy dostęp do kreatorów i narzędzi oprogramowania.

Partycjonowanie dysków twardych to pestka dzięki Kreatorowi podziału partycji.

  • Uzyskaj wersję Paragon Partition Manager Professional

5

EaseUS Partition Master

menedżer partycji 3

EaseUS Partition Master to wysoko oceniane narzędzie do partycjonowania dysków twardych. To także wersja próbna, którą można dodać do systemu Windows 10, klikając przycisk Bezpłatna wersja próbna na tej stronie.

Wersja Pro jest sprzedawana za 40,00 USD, co obejmuje dodatkowe opcje zmiany rozmiaru woluminów dynamicznych, migracji systemu operacyjnego, konwersji dysku dynamicznego i wiele innych.

Sparuj menedżera partycji z narzędziem do zarządzania dyskami twardymi. Sprawdź nasze najlepsze typy w tym artykule.

Jednak sama wersja bezpłatna zawiera wiele elementów. Dzięki temu możesz zmieniać rozmiar, łączyć, przenosić i dzielić partycje. Zapewnia narzędzia do przywracania utraconych partycji.

Możesz kopiować partycje na nowe dyski za pomocą Kreatora kopiowania partycji programu. Opcja defragmentacji programu EaseUS Partition Master jest również dobrym narzędziem systemowym do włączenia.

  • Uzyskaj wersję EaseUS Partition Master Professional

Są to najlepiej zalecane narzędzia do zarządzania partycjami w systemie Windows 10. Za ich pomocą możesz szybko i wydajnie podzielić dysk twardy na partycje. Niektóre zawierają także dodatkowe narzędzia do tworzenia kopii zapasowych.

Jeśli masz jeszcze jakieś sugestie lub pytania, nie wahaj się i zostaw je w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji