Najlepsze oprogramowanie do ochrony prywatności w systemie Windows 10

Windows 10 oferuje wiele przydatnych funkcji i usług spersonalizowanych przez użytkownika, a wszystko to poprzez gromadzenie ogromnych ilości danych o Tobie: jakie witryny odwiedzasz, twoja lokalizacja, pliki, do których masz dostęp, czego szukasz w wyszukiwarkach i wiele więcej. Bez względu na to, jak przydatne mogą być te spersonalizowane usługi, musi istnieć czysta granica między użytecznością danych a prywatnością.

Ilu z was wie, ile informacji Microsoft wie o tobie? Ilu z was wie, jakie dane gigant technologiczny stale przechowuje na temat swoich użytkowników systemu Windows 10? Oto lista takich danych, aby dać ci wyobrażenie:

1.  Windows 10 ma wbudowany keylogger co oznacza, że ​​Microsoft może nagrywać wszystko, co piszesz na klawiaturze. Oczywiście nie jest to złośliwy keylogger, ale myśl o tym, że Microsoft wie, co piszesz, jest po prostu przerażająca.
2)  Hasła — firma gromadzi hasła, wskazówki do haseł i podobne informacje dotyczące bezpieczeństwa, których używasz do uzyskania dostępu do konta. Złe wieści: ktoś inny zna twoje hasło 123456789 teraz.
3)  Treści z wiadomości e-mail, plików, czatów itp. Może to być najbardziej irytująca i naruszająca prywatność praktyka, ale wszystko to zostało dokładnie wyjaśnione w Oświadczeniu o ochronie prywatności firmy Microsoft:

Gromadzimy zawartość twoich plików i komunikacji, gdy jest to konieczne, aby zapewnić ci usługi, z których korzystasz. […] Przykłady takich danych obejmują: treść dokumentów, zdjęć, muzyki lub wideo przesłanych do usługi Microsoft, takiej jak OneDrive, a także treść Twojej korespondencji wysyłanej lub odbieranej za pośrednictwem usług Microsoft, takich jak Outlook.com lub Skype , włączając:

 • temat i treść wiadomości e-mail,

 • tekst lub inna treść wiadomości błyskawicznej,

 • nagrywanie audio i wideo wiadomości wideo oraz

 • nagrywanie audio i transkrypcja otrzymanej wiadomości głosowej lub dyktowanej przez Ciebie wiadomości tekstowej.

4  Kontakty i relacje: dzieje się tak, jeśli korzystasz z usługi Microsoft do zarządzania kontaktami lub do komunikacji lub interakcji z innymi osobami lub organizacjami.
5  Dane lokalizacji przez Współrzędne GPS.
6.  Dane użytkowania takich jak zakupione elementy, odwiedzane strony internetowe i wprowadzane wyszukiwane hasła, dane dotyczące urządzenia i sieci, z której korzystasz w celu łączenia się z ich usługami, w tym adres IP, identyfikatory urządzenia (numer IMEI dla telefonów).
7  Dane dotyczące płatności, np. numer instrumentu płatniczego i powiązany z nim kod bezpieczeństwa.
8  Zainteresowania i ulubione: zespoły, które obserwujesz w aplikacji sportowej lub ulubionych miastach, które dodajesz do aplikacji pogodowej.

Zebrane dane można podzielić na dwie kategorie: ogólne, nieinwazyjne i wysoce inwazyjne dane osobowe.
Na szczęście istnieją dedykowane aplikacje, które pozwalają ci ograniczyć rodzaj danych, które Microsoft może gromadzić na Twój temat.

1.Cyber ​​Ghost VPN (zalecane)

Cyber ​​Ghost VPN to jeden z najlepszych programów do ochrony adresów IP, ponieważ nie trzeba uaktualniać do wersji płatnej. Darmowa wersja Cyber ​​Ghost VPN zawiera wszystkie elementy, których chce użytkownik. Jest w stanie zaszyfrować cały ruch online i zapewni, że informacje pozostaną ukryte przed hakerami, gdy będziesz w otwartej sieci bezprzewodowej.

Darmowa wersja nie ma limitu przepustowości, ale musisz zdawać sobie sprawę z tego, że rozłącza się co trzy godziny i jest również ograniczony tylko do jednego urządzenia z systemem Windows. Powinieneś korzystać z usługi bez tworzenia konta.

 • Pobierz Cyber ​​Ghost VPN Pro (obecnie w specjalnej ofercie)

Wersje Premium i premium plus oferują lepszą szybkość połączenia, obsługę wielu urządzeń, a także opcję korzystania z OpenVPN, IPSec lub PPTP.

2. Privacy Protector dla Windows 10 (sugerowany)

Privacy Protector dla Windows 10

To oprogramowanie premium jest objęte 10-dniowym bezpłatnym okresem próbnym, który kosztuje 39,99 USD. Biorąc pod uwagę mnóstwo opcji, jest to uczciwa cena. Blokuje lub usuwa ponad 37 usług śledzenia, wyłącza keylogger, wyłącza Cortanę, aby uniemożliwić zbieranie w tle i Windows Protector Privacy 10transmisja danych zarejestrowanych za pomocą mikrofonu i kamery internetowej oraz pozwala odinstalować szereg nieusuwalnych aplikacji Microsoft i wiele innych rzeczy. Ponadto ma bardzo łatwy w użyciu interfejs.

Można śmiało powiedzieć, że jest to najlepsze dostępne oprogramowanie do ochrony prywatności w systemie Windows 10, a jego cena jest potwierdzeniem tego pomysłu. Jakość zawsze wiąże się z ceną i gwarantujemy, że Privacy Protector dla Windows 10 Cię nie zawiedzie.

 • Pobierz bezpłatną wersję Privacy Protector na Windows 10

3. Ashampoo Antispy dla Windows 10

Ashampoo Antispy dla Windows 10

To bezpłatne oprogramowanie pozwala konfigurować ustawienia zabezpieczeń, wyłączać usługi lokalizacyjne i uniemożliwia systemowi Windows 10 wysyłanie danych diagnostycznych i danych dotyczących użytkowania w celu ochrony Twojej prywatności. Interfejs użytkownika jest bardzo uproszczony i zawiera listę ustawień prywatności oraz krótki opis każdego z nich. Możesz włączyć ustawienia prywatności osobno lub wszystkie jednocześnie.

 • Pobierz teraz Ashampoo Antispy (bezpłatny)
 • Kup teraz Ashampoo Antispy dla lepszej ochrony

4  Narzędzie ochrony prywatności SODAT dla systemu Windows 10

Narzędzie ochrony SODAT Windows 10

To narzędzie ochronne zostało uruchomione 14 września 2015 r. I od tego czasu jest stale aktualizowane. Deweloperzy dodali nowe języki i funkcje, aby chronić zarówno użytkowników, jak i dane. SODAT wykorzystuje kombinację najpotężniejszych obecnie dostępnych narzędzi do szyfrowania, kontroli dostępu i monitorowania zachowań użytkowników. Nie wymaga instalacji, pobierz ją, a narzędzie wykona swoją magię.

To narzędzie ochrony obejmuje:

 • Wyłącz, a także Włącz ustawienia
 • Prosty interfejs, wszystkie konfigurowalne przez użytkownika
 • Wyłącz mikrofony i kamery internetowe
 • Wyłącz Cortanę i Binga w menu Start
 • Wyłącz telemetrię i zbieranie danych
 • Wyłącz autologger i śledzenie diagnostyczne
 • Wyłącz usługę WAP
 • Obsługa wielu języków (5 języków)
 • Obsługiwany system operacyjny: Windows 8.1 i wyższy, 32 / 64bit.

Pobierz narzędzie SODAT Privacy Protection Tool dla systemu Windows 10.

5. Zniszcz szpiegowanie systemu Windows

Zniszcz szpiegowanie systemu Windows

Jest to najpopularniejsze oprogramowanie do ochrony prywatności systemu Windows 10 z ponad 250 000 pobrań. Dzięki zoptymalizowanym i opracowanym algorytmom działa płynnie w systemie operacyjnym. Oprogramowanie pozwala wybrać, czy chcesz włączyć lub wyłączyć aktualizacje, ukrywa twój adres IP, usuwa aplikacje szpiegujące i aplikacje METRO, usuwa natywne aplikacje Windows, takie jak Solitaire, OneDrive, Kalendarz i czyści pliki hosta.

Aplikacja pozwala użytkownikom dostosować kilka funkcji i jest raczej odpowiednia dla początkujących, ponieważ mogą po prostu uruchomić ją bez określonych parametrów ustawień.

6. DoNotSpy10
DoNotSpy10 Windows 10

Najbardziej zaskakującym faktem na temat tego oprogramowania jest długa lista obsługiwanych funkcji prywatności: wyłącza automatyczne aktualizacje systemu, dane biometryczne, funkcję blokady ekranu kamery, lokalizację, OneDrive, Cortanę, wyszukiwanie w sieci, dostęp aplikacji do niektórych funkcji komputera (aparat, kalendarz) , mikrofon) i inne. Możliwe, że Twój program antywirusowy może zablokować pobieranie tego oprogramowania, dlatego musisz go wyłączyć podczas instalacji.

7. OOShutUp10

O & OShutUp10 Windows 10

To bezpłatne oprogramowanie otrzymuje ciągłe aktualizacje w celu zapewnienia najlepszej ochrony prywatności. Nowe funkcje są ciągle dodawane. Występuje w wersji przenośnej, nie wymaga instalacji. Dzięki żywemu interfejsowi pozwala wybrać aplikacje do gromadzenia danych, które chcesz wyłączyć.

8. Spybot Anti-Beacon

Spybot Anti-Beacon Windows 10To bezpłatne oprogramowanie opracowane przez zespół ochotników, którzy pracują w branży bezpieczeństwa internetowego od wielu lat. Jest to samodzielne narzędzie i jest bardzo prosty w użyciu. Wystarczy kliknąć przycisk „Uodpornij”, a aplikacja wyłącza wszystkie funkcje śledzenia Microsoft zawarte w systemie operacyjnym. Jeśli coś pójdzie nie tak, możesz szybko cofnąć zmiany, klikając przycisk „Cofnij”.

9. Wyłącz śledzenie okna 10

Wyłącz śledzenie systemu Windows 10
Chociaż to oprogramowanie oferuje tylko osiem ustawień prywatności, nadal pozostaje bardzo przydatną aplikacją. Polecamy go tym użytkownikom systemu Windows 10, którzy są głównie zainteresowani blokowaniem różnych aplikacji śledzących. Jeśli chcesz również zablokować gromadzenie danych przez Microsoft za pomocą innych środków, takich jak kamera laptopa lub mikrofon komputera, wybierz jedno z wymienionych powyżej narzędzi ochrony prywatności.

10. W10 Prywatność

Prywatność W10

Ta aplikacja jest jednym z najlepszych dostępnych programów do ochrony prywatności, biorąc pod uwagę liczbę problemów, które można rozwiązać. Program został opracowany przez niemiecką firmę i jest również w języku angielskim. Według jego twórców, główny nacisk kładziony jest na ustawienia systemu Windows 10 i aplikacje systemu Windows 10, szczególnie w przeglądarce Edge. Program zostanie w przyszłości rozszerzony do systemu Windows 8.

11. Windows Privacy Tweaker

Tweaker prywatności Windows

To oprogramowanie jest bardzo przyjazne dla użytkownika, dzięki czemu użytkownicy systemu Windows 10 mogą bardzo łatwo spersonalizować ustawienia. Aplikacja została opracowana przez francuską firmę Phrozen. Jeśli chcesz aktywować ustawienia bezpieczeństwa, po prostu odznacz wszystkie niebezpieczne czerwone pola do bezpiecznych zielonych pól. Najnowsza aktualizacja została wprowadzona w styczniu 2016 r., Między innymi z funkcjami związanymi z Cortaną, reklamami i wyszukiwaniem w sieci. Programiści regularnie wprowadzają aktualizacje wkrótce po uruchomieniu przez Microsoft nowej wersji lub aktualizacji systemu operacyjnego, aby Twoja prywatność była zawsze chroniona.

12. Przewodnik po systemie Windows 10

Przewodnik po systemie Windows 10

Choć może się to wydawać zaskakujące, użytkownicy mogą kontrolować rodzaj danych gromadzonych przez Microsoft, personalizując ustawienia prywatności w systemie Windows 10. W powyższym linku znajduje się przewodnik krok po kroku, dzięki któremu można łatwo sprawdzić ustawienia i wybrać Twój poziom prywatności. Możesz wybrać ustawienia prywatności dla kilku kategorii, takich jak mikrofon, mowa pisanie, kontakt, kalendarz, wiadomości, informacje o koncie i inne urządzenia.

W przeciwieństwie do innych programów do ochrony prywatności, które po prostu blokują aktualizacje, ręcznie personalizując natywne ustawienia prywatności, wybierasz sposób dostarczania i instalowania aktualizacji.

Niezależnie od tego, które oprogramowanie do ochrony prywatności systemu Windows 10 wybierzesz, pamiętaj, że irytujące, jak mogą być praktyki gromadzenia danych Microsoft, firma nie wykorzystuje go złośliwie. Informacje zebrane od wszystkich użytkowników systemu Windows 10 pomagają gigantowi technicznemu ulepszyć swoje produkty.

Wybór nalezy do ciebie.

Link do głównej publikacji