Najlepsze 4 bezpłatne oprogramowanie do projektowania przytulnych łazienek

W przeszłości projektanci imobilarni musieli używać klasycznej kombinacji długopisu i papieru do projektowania niestandardowych mebli i akcesoriów. Przydało się to oczywiście wyjaśnić klientom swój projekt.

Klienci, którzy chcieli wyrazić zrozumienie dotyczące wybranego przez siebie projektu, mogą również skorzystać z tego podejścia.

Jednym z największych problemów z użyciem tej techniki jest ilość czasu potrzebna, aby szkic był zrozumiały. Co więcej, wymaga umiejętności technicznych rysowania, których większość z nas nie ma.

Zamiast zatrudniać projektanta i marnować pieniądze, możesz zrobić to sam, korzystając z odpowiednich wskazówek i oprogramowania.

Ponieważ procesy projektowania niestandardowych mebli i dostosowywania ich do twoich potrzeb i preferencji są tak skomplikowanym procesem, który obejmuje mierzenie, tworzenie niestandardowych projektów, specjalistyczne oprogramowanie znacznie ułatwia i zapewnia więcej wrażeń wizualnych.

Korzystanie z oprogramowania do projektowania stanie się szczególnie przydatne, umożliwiając wizualizację projektu przed rozpoczęciem pracy nad nim, a także umożliwia korzystanie z wizualnych cyfrowych szablonów mebli, które można dostosowywać.

W tym artykule zajmiemy się najlepszymi specjalistycznymi programami do projektowania, które pozwalają bezpłatnie zaprojektować wymarzony dom. Skoncentrujemy się na rozwiązaniach programowych, które mogą między innymi projektować niestandardowe łazienki.

Jakie jest najlepsze oprogramowanie do projektowania wymarzonej łazienki?

1

Planner 5D

Planner 5D - projekt łazienki

Planner 5D to świetne oprogramowanie do projektowania mebli, z którego może korzystać każdy, kto chce odnowić lub przebudować swoje mieszkanie / dom / biuro.

To oprogramowanie jest niezwykle przydatne zarówno dla osób, które chcą przeprojektować pokój w domu, jak i do większych projektów z setkami pokoi, na przykład właściciela dużej firmy. Bez względu na to, gdzie zmieścisz się na tej skali, to oprogramowanie może ci pomóc.

Planner 5Dand zawiera niesamowitą szeroką gamę wstępnie zaprojektowanych przedmiotów, ma możliwość tworzenia planów pięter 2D i 3D, a także umożliwia dostęp do szerokiej gamy plików do pobrania w oficjalnym sklepie z aplikacjami Planner 5D.

Trybu 2D można użyć do tworzenia planów pięter i projektowania niestandardowych mebli, aby idealnie pasowały do ​​przestrzeni, a następnie można przekształcić je w projekt 3D. Korzystanie z widoku 3D pozwala obserwować i edytować projekt pod każdym kątem.

Korzystając z przyjaznego interfejsu użytkownika tego oprogramowania, możesz z łatwością urządzać łazienkę, edytować kolory, edytować wzory i wybierać preferowane materiały.

Po wybraniu najlepszej konfiguracji możesz skorzystać z doskonałej wizualizacji HD i funkcji udostępniania dostępnych w Planner 5D. Możesz łatwo robić zdjęcia swojego projektu i dzielić się nimi z rodziną lub współpracownikami, a nawet dodawać cienie i oświetlenie, aby wyglądało bardziej realistycznie.

Inne funkcje obejmują edycję przedmiotów oraz dostęp do ponad 4000 wstępnie zaprojektowanych mebli / wzorów / materiałów.

To oprogramowanie zostało wydane w dwóch różnych wersjach, jedna jest całkowicie darmowa, a druga z licencją Premium:

 • Planner 5D Darmowa wersja — mimo że jest łatwo dostępny dla każdego za darmo, nadal oferuje dobry zakres funkcji, które pomogą Ci w twoim projekcie — edytor 2D i 3D, dostęp do ponad 150 katalogów przedmiotów, ponad 600 katalogów tekstur i możesz go używać do nieograniczona liczba projektów.
 • P.lanner 5D Wersja premium — zawiera wszystkie funkcje znalezione w darmowej wersji, a także umożliwia dostęp do całej gamy produktów (300+) w katalogu, a także daje możliwość modyfikowania wielkości i wyglądu wszystkich mebli używanych w Twój projekt.

Jeśli chcesz zobaczyć przykłady projektów zrealizowanych przy użyciu Planner 5D, możesz odwiedzić ich oficjalną stronę internetową.

Pobierz Planner 5D

 • 2)

  Szkicownik Pokoju

  Room Sketcher - projekt łazienki

  Room Sketcher to niezwykle przydatna opcja oprogramowania, która zapewnia wszystkie narzędzia potrzebne do odnowienia i przeprojektowania łazienki.

  Możesz użyć tego oprogramowania do łatwej wizualizacji projektu zarówno w trybie 2D, jak i 3D, bez konieczności posiadania wcześniejszych umiejętności.

  To oprogramowanie zostało zaprojektowane tak, aby było łatwe w użyciu i zrozumiałe dla każdego, kto chce go wypróbować, oferując szeroką gamę narzędzi, które znacznie ułatwią ten proces niż używanie długopisu i papieru.

  Oto niektóre z najlepszych funkcji tego oprogramowania:

  • Przyjazny interfejs użytkownika
  • Funkcje przeciągania i upuszczania — umożliwia łatwe przeciąganie i upuszczanie elementów do projektów — rysowanie ścian, dodawanie kolejnych okien lub drzwi itp.
  • Z łatwością zmieniaj konfiguracje ścian i mebli i wypróbuj nowe, aby uzyskać świeższy wygląd
  • Funkcja 3D pozwala obserwować projekt z perspektywy trzeciej osoby
  • Łatwe udostępnianie projektów swoim partnerom / znajomym za pomocą wbudowanych opcji udostępniania
  • Świetne narzędzie pomiarowe w funkcjach przeciągania i upuszczania — ułatwia to śledzenie parametrów planu za pomocą standardowych pomiarów
  • Udostępniaj widoki 360, zdjęcia 3D i plany pięter 3D

  Jeśli czujesz się trochę utknięty, jeśli chodzi o remont łazienki, zawsze możesz odwiedzić oficjalną stronę Room Sketcher, aby uzyskać inspirację.

  Darmowa wersja Room Sketcher oferuje szeroki zakres funkcji, umożliwiając pełny dostęp do aplikacji, a także pomaga w niewiarygodnie szerokiej gamie prawdziwych produktów, których możesz użyć do umeblowania swojego projektu.

  Wersja Premium Room Sketcher zawiera wszystkie funkcje znalezione w darmowej wersji, z kilkoma przydatnymi dodatkami:

  • Większa moc dostosowywania
  • Potrafi tworzyć plany pięter 2D i 3D
  • Ma możliwość zastąpienia materiałów kilkoma kliknięciami
  • Profesjonalne dostosowanie poziomu do twoich planów pięter
  • Potrafi obliczyć całkowitą powierzchnię twojego projektu i zaproponować meble i układ na podstawie tych informacji
  • Potrafi wykonać dokładne pomiary
  • Można wydrukować plany pięter w celu skalowania

  Jeśli chcesz zobaczyć bardziej szczegółowy przegląd wszystkich opcji wszy i każdej dostępnej funkcji, możesz odwiedzić oficjalną stronę z cenami Room Sketcher.

  Pobierz Szkicownik Pokoju

  — POWIĄZANE: 5 najlepszych programów do projektowania domu do transportu kontenerów dla Windows 10

  3)

  Inteligentne rysowanie

  SmartDraw - projekt łazienki

  Smart Draw to kolejna świetna opcja oprogramowania, która pozwala łatwo zaprojektować wymarzoną łazienkę.

  Jedną z zalet korzystania z tego oprogramowania jest fakt, że pozwala on na użycie pakietu do pobrania lub wersji online.

  Ułatwia to użytkownikom, którzy nie chcą niczego pobierać, i nadal zapewnia dostęp do wszystkich zaawansowanych funkcji.

  Korzystanie ze Smart Draw jest łatwe. Możesz zacząć od wyboru odpowiedniego szablonu łazienki, a następnie dostosuj go do swoich potrzeb, a także masz dostęp do szerokiej gamy elementów cyfrowych, symboli itp.

  Po wybraniu szablonu układu po prostu przeciągnij i upuść dowolne elementy według własnego projektu. Smart Draw automatycznie wyrenderuje ten obiekt / element w układzie 3D twojego projektu.

  Po wybraniu niektórych elementów możesz łatwo dostosować każdy ich aspekt — kolor, materiały, wzory, rozmieszczenie itp.

  Po zakończeniu projektu możesz skorzystać z wbudowanych funkcji, aby łatwo udostępnić go komukolwiek.

  Możesz udostępnić ukończony projekt w profilu Smart Draw lub za pomocą opcji miejsca, takich jak Dropbox, Dysk Google lub OneDrive. Możesz również wygenerować link do swojego projektu i wysłać go pocztą e-mail do swoich partnerów.

  Oto niektóre z najważniejszych funkcji Smart Draw:

  • Może łatwo budować i udostępniać diagramy dzięki inteligentnemu silnikowi formatowania
  • Automatycznie ustawia odstępy, wyrównanie, rozmiar i schematy kolorów
  • Pozornie integruje się z MS Office, Google Apps itp.
  • Szeroki zakres treści — ponad 34 000 symboli i 4500 szablonów
  • Świetne środowisko podobne do CAD ze skalami inżynierskimi

  To oprogramowanie zostało wydane z dwiema dostępnymi opcjami licencjonowania:

  Smart Draw dla pojedynczego użytkownika

  • Obejmuje zarówno SmartDraw Windows Desktop, jak i wersje online
  • Dozwolony jest tylko jeden użytkownik
  • Import AutoCAD
  • Wydajne inteligentne formatowanie
  • Zapisuj i otwieraj diagramy z Dropbox, Dysku Google itp
  • Może importować dane w celu generowania wykresów, wykresów słupkowych i wykresów
  • Integracja z Microsoft Office i PowerPoint
  • Wolny

  SmartDraw Wielu użytkowników — zawiera wszystkie funkcje występujące w wersji dla jednego użytkownika, a także dodaje:

  • Umożliwia więcej niż 5 użytkowników
  • Doskonała kontrola administracyjna dotycząca tego, kto może uzyskać dostęp do danego projektu i ze szczególnymi uprawnieniami do udostępniania i dostępu

  Wypróbuj SmartDraw

  — POWIĄZANE: 4 najlepsze oprogramowanie do projektowania ogrodów dla komputerów z systemem Windows

  4

  Domowa stratosfera

  Home Stratosphere Interior Design - projekt łazienki

  Home Stratosphere to kolejne świetne darmowe oprogramowanie do projektowania łazienek online, które pozwala łatwo tworzyć układy 2D i 3D za pomocą profesjonalnych narzędzi do edycji. T.

  Darmowa wersja tego oprogramowania oferuje pełny zakres możliwości, ale jest ograniczona, jeśli chodzi o możliwość wyeksportowania projektu.

  To oprogramowanie ma krzywą uczenia się i może nie być odpowiednie dla początkujących, ale jest wyposażone w szereg przydatnych szablonów, które pozwalają uprościć proces uczenia się, jak z niego korzystać.

  Interfejs użytkownika nie jest zbyt intuicyjny, ale jeśli poświęcisz mu niezbędny czas, ta aplikacja z pewnością zadziwi Cię szeroką gamą funkcji, które oferuje.

  Jedną z najlepszych cech Home Stratosphere jest fakt, że możesz zobaczyć swój projekt obok siebie w widokach 2D / 3D i pozwala na śledzenie wszystkich zmian wprowadzonych w czasie rzeczywistym.

  Mając dostęp do bocznych widoków 2D i 3D, możesz budować łazienkę swoich marzeń, wybierając meble, płytki, akcesoria, a także upewniając się, że wszystkie pomiary są prawidłowe.

  Korzystając z trybu pełnoekranowego 2D, możesz wybrać dowolną z następujących opcji — fundament, podłoga, instalacja elektryczna, hydraulika, dach itp. W zależności od dokonanego wyboru zmieniają się narzędzia do edycji, które będą po lewej stronie.

  Ze względu na ogromną liczbę elementów znajdujących się w bibliotece tego oprogramowania możesz nawet stworzyć cały ogród z kwiatami, krzewami i trawą, stworzyć jego rendering, a nawet sprawdzić, jak będzie wyglądał ogród, gdy rośliny rosną.

  Oprócz ogrodnictwa możesz znaleźć elementy do każdego aspektu każdego pomieszczenia w domu — od kranów, szafek i szablonów mebli, po schody i okna.

  To oprogramowanie pozwala zaprojektować każdą podłogę i pokój w najdrobniejszym szczególe za pomocą funkcji przeciągnij i upuść.

  Aby to osiągnąć, masz dostęp do niewiarygodnie szerokiej gamy bibliotek projektowych — roślin, wystroju wnętrz, mebli itp., A także możesz generować listy cen dla wybranych elementów.

  Ta funkcja pomaga upewnić się, że zawsze masz ograniczony budżet, lub pozwala modyfikować tekstury i materiały w celu zmniejszenia ogólnych kosztów.

  Jeśli chcesz zobaczyć przykłady łazienek zaprojektowanych przy użyciu Home Stratosphere, możesz zajrzeć na oficjalną stronę internetową.

  Wypróbuj Home Stratosphere

  Wniosek

  W tym artykule zbadaliśmy jedne z najlepszych dostępnych na rynku opcji oprogramowania, które pozwalają tworzyć profesjonalnie wyglądające projekty łazienek bez wcześniejszego doświadczenia.

  Funkcje znajdujące się w oprogramowaniu, które przedstawiliśmy na tej liście, zaspokajają wszystkie potrzeby związane z renowacją, projektowaniem pomieszczeń, zastosowanymi materiałami, dokładnymi pomiarami itp.

  Obejmowaliśmy zarówno narzędzia do projektowania online, jak i oprogramowanie, które należy pobrać, aby móc z niego korzystać.

  Chcielibyśmy wiedzieć, jakie są Twoje doświadczenia z wypróbowaniem tego oprogramowania.

  Daj nam znać, którą aplikację wybrałeś i jak działała w Twoim projekcie, korzystając z sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji