5 najlepszych programów do odzyskiwania haseł Microsoft Excel

Od fakturowania i zarządzania danymi po śledzenie zapasów, finansów i zadań biznesowych — Microsoft Excel to przydatny program. Fakt, że aplikacja Excel jest używana głównie przez właścicieli firm, nie powinna podnosić brwi, jeśli ważne dokumenty Excela są szyfrowane hasłem.

Jeśli jednak ustawisz złożone hasło i zapomnisz je, lub ktoś inny ustawi hasło podczas pracy na arkuszu i zapomnisz go usunąć podczas wychodzenia, utkniesz z arkuszem Excel zaszyfrowanym hasłem bez domyślnych opcji odzyskiwania.

Na szczęście istnieje kilka programów do odzyskiwania hasła do odzyskiwania hasła Microsoft Excel na urządzeniach z systemem Windows. Są to małe, lekkie narzędzia wyposażone w różne tryby ataku, od brutalnej siły po atak słownikowy i obsługujące wszystkie wersje MS Excel.

Jeśli szukasz darmowego i płatnego oprogramowania do odzyskiwania hasła MS Excel, oto kilka programów, które powinieneś wypróbować. Więc,

W tym artykule przyjrzymy się najlepszemu oprogramowaniu do odzyskiwania hasła Microsoft Excel na komputerze z systemem Windows.

Jakie jest najlepsze oprogramowanie do odzyskiwania haseł programu Excel?

1

Odzyskiwanie hasła SmartKey Excel

Odzyskiwanie hasła SmartKey Excel

 • Cena £ — Bezpłatny okres próbny / 29,95 USD

Oprogramowanie Excel Password Recovery firmy Smartkey to lekkie narzędzie zgodne z systemem Windows, które pozwala odzyskać hasło do wersji Excel 2013, 2016, a nawet 2019. Jeśli masz wcześniejszą wersję formatu Excel, powinno to również działać z narzędziem.

Oprogramowanie może odzyskać utracone hasło do skoroszytów Excela i arkuszy kalkulacyjnych. W przypadku skomplikowanych haseł można wykorzystać wszystkie zasoby procesora i karty graficznej, aby przyspieszyć proces krakowania. Chociaż ta funkcja jest ograniczona tylko do użytkowników Pro.

Jeśli nie chcesz instalować oprogramowania na komputerze, SmartKey oferuje usługę odzyskiwania hasła w programie Excel online, ale ponownie tylko dla użytkowników wersji Pro.

Interfejs użytkownika narzędzia jest prosty i łatwy w użyciu. Aby odzyskać hasło, uruchom narzędzie i kliknij przycisk Dodaj. Wybierz plik Excel zablokowany hasłem i otwórz go.

Następnie musisz wybrać typ ataku. Istnieją trzy typy ataku, wybierz Typ ataku słownikowego, aby szybko odzyskać. Zaznacz opcję przyspieszenia GPU, aby przyspieszyć proces odszyfrowywania.

Klikając Ustawienia, możesz pobrać słownik innej firmy lub dodać go ze swojego komputera. Kliknij przycisk Start, aby rozpocząć proces łamania hasła.

Odzyskane hasło jest wyświetlane w wyskakującym oknie z opcją skopiowania go do schowka. Jednak dla użytkowników wersji demo hasło zostanie ukryte za gwiazdkami i poprosi o aktualizację, aby zobaczyć hasło.

   — Pobierz teraz SmartKey Office Password Recovery 

 • Przeczytaj także: Jak naprawić uszkodzone komórki Excela w 4 szybkich krokach

2)

Podstawowy zestaw Passware

Podstawowy zestaw Passware

 • Cena £ — Bezpłatne demo / 49 USD

Passware Kit Basic to wielofunkcyjne narzędzie do odzyskiwania hasła systemu Windows. Pozwala odzyskać hasło nie tylko do plików Excel, ale także do wszystkich dokumentów MS Office, konta administratora Windows, kont e-mail, przeglądarki internetowej i innych.

Passware Kit Basic to narzędzie premium w cenie 49 USD, ale dostępna jest wersja demonstracyjna, którą można pobrać w celu oceny. Narzędzie jest w stanie szybko odzyskać lub zresetować wiele typów haseł.

Niektóre z zaawansowanych ataków odzyskiwania używanych przez Passware Kit Basic obejmują słownik, Xieve, Brute-force, znane hasło / część i więcej. Połączony tryb ataku wykorzystuje kombinację liter i cyfr do złamania hasła.

Oprogramowanie ma intuicyjny interfejs użytkownika. Po uruchomieniu narzędzia zobaczysz wiele opcji. Aby odzyskać hasło do pliku Excel, wybierz opcję Odzyskaj hasło do pliku.

Następnie wybierz plik Excel zablokowany hasłem, wybierz typ ataku, wprowadź zmiany w typach ataku (opcjonalnie) i kliknij przycisk Start. Proces odzyskiwania może potrwać w zależności od złożoności hasła. W razie potrzeby możesz zatrzymać, wstrzymać i wznowić operację.

Wszystkie odzyskane hasła są zapisywane w osobnym pliku i mogą być ponownie użyte do odblokowania zaszyfrowanych dokumentów. Aby korzystać z Passware, nie potrzebujesz żadnej wiedzy technicznej, jest szybki, łatwy i stabilny, a większość czasu może dokładnie odzyskać hasło do dokumentów Excel.

Pobierz Podstawowy zestaw Passware 

 • Przeczytaj także: Top 6 antywirusa z odzyskiwaniem danych na 2018 rok

3)

Dr.Excel

Dr Excell IseePassword

 • Cena £ — bezpłatny okres próbny / Premium 29,95 USD

Dr.Excel iSeePassword to program do odzyskiwania hasła do odzyskiwania zablokowanego dokumentu Excel na komputerze z systemem Windows. Oprogramowanie oferuje ograniczoną wersję próbną narzędzia, a wersja premium przywróci Ci 29,95 USD.

Dr Excel oferuje cztery rodzaje ataku — atak brutalny, atak masowy, atak słownikowy i atak inteligentny. Dostępna jest funkcja Batch Remove do usuwania ochrony arkusza kalkulacyjnego i skoroszytu.

Ponadto użytkownicy mogą dostosowywać i kontrolować proces odzyskiwania oraz jego wpływ na wydajność systemu. Jeśli przejdziesz do Ustawień, możesz zmienić liczbę procesorów, z których może korzystać oprogramowanie, a także włączyć lub wyłączyć opcję przyspieszenia GPU. Możesz także zmienić częstotliwość automatycznego zapisywania odzyskanego hasła w osobnym pliku.

Dr. Excel jest kompatybilny ze wszystkimi wersjami systemu Windows od Windows XP, jednak obsługuje tylko format plików MS Excel 2003-2016. Jeśli masz nowszą wersję, może to nie być odpowiednie narzędzie.

Dzięki nowoczesnemu interfejsowi użytkownika Dr. Excel ma intuicyjny interfejs użytkownika. Po uruchomieniu narzędzia kliknij Dodaj plik, aby dodać plik Excel zablokowany hasłem do deski rozdzielczej. Jednak funkcja przeciągania i upuszczania nie działa.

Po załadowaniu pliku wybierz typ ataku, którego chcesz użyć. Rozpocznij od ataku słownikowego i przejdź na inne typy, jeśli się nie powiedzie.

Aby przyspieszyć proces odzyskiwania, możesz podać informacje związane z hasłem, takie jak długość, zakres, mała lub duża litera, cyfry itp.

Kliknij przycisk Start, aby rozpocząć proces odzyskiwania. Po zakończeniu procesu w oknie dialogowym wyświetlany jest ekran Gratulacje z odzyskanym hasłem. Możesz skopiować hasło do schowka i użyć go do odblokowania pliku Excel.

Pobierz Dr. Excel 

 • Przeczytaj także: Oprogramowanie do generowania haseł: Najlepsze narzędzia do tworzenia bezpiecznych haseł

4

MS Excel Password Recovery Master

MS Excel Password Recovery Master

 • Cena £ — Bezpłatny / 14,98 USD

Jeśli masz starszą wersję MS Excel z lat 97-2013, MS Excel Password Recovery Master może odzyskać hasło do zaszyfrowanego pliku Excel. Jest to również narzędzie premium i wymaga instalacji do pracy.

Jest to wielojęzyczne narzędzie obsługujące języki angielski, francuski, niemiecki, hiszpański i rosyjski. Interfejs użytkownika jest prosty i łatwy w użyciu. Za pomocą tego narzędzia można modyfikować lub usuwać hasło do skoroszytu i arkusza programu Excel oraz projektów VBA.

W przeciwieństwie do innych narzędzi do odzyskiwania hasła, MS Excel Password Recovery Master nie wyjaśnia, jakiego rodzaju ataku używa do złamania hasła, z wyjątkiem słowa „Hi-Tech” na swojej stronie internetowej. Uważamy jednak, że to narzędzie korzysta z trybu słownikowego lub ataku typu brute-force, aby złamać hasło.

Korzystanie z narzędzia to prosta sprawa. Po uruchomieniu programu kliknij przycisk Otwórz i załaduj plik Excel zablokowany hasłem. Następnie kliknij link Crack obok modyfikacji hasła i opcji usuwania.

Po zakończeniu procesu program MS Excel Password Recovery Master wyświetla odzyskane hasło na tej samej stronie.

Pobierz MS Excel Password Recovery Master 

 • Przeczytaj także: Najlepsze narzędzia do odzyskiwania hasła systemu Windows 10 Unlocker haseł systemu Windows

5

Usuń hasło programu Excel ręcznie za pomocą kodu VBA

Jeśli nie chcesz używać oprogramowania do odzyskiwania hasła do programu Excel, możesz obejść to za pomocą kodu VBA, aby pomóc Ci anulować oryginalne hasło do arkusza kalkulacyjnego i odblokować dokument.

Oto kroki, które należy wykonać, aby ręcznie usunąć hasło Excela do dowolnego pliku.

 1. Aby użyć kodu VBA, musisz włączyć Deweloper opcja w MS Excel. Jeśli masz widoczną kartę Deweloper, nie musisz wykonywać tych kroków
 2. Aby włączyć opcję programisty, kliknij Plik i wybierz Opcje
 3. Następnie wybierz Dostosuj wstążkę patka. Pod Główne zakładki sekcja, sprawdź «Deweloper» opcja. Kliknij dobrze aby zapisać zmiany.
  Excel Włącz opcję programisty
 4. W oknie Excel kliknij Deweloper i wybierz Visual Basic opcja.
  Opcja programisty Excel
 5. W nowym oknie kliknij Wstawić i wybierz Moduł. Teraz skopiuj / wklej następujący wiersz kodu w oknie modułu.
Sub PasswordRecovery ()
Dim i As Integer, j As Integer, k As Integer
Dim l As Integer, m As Integer, n As Integer
Dim i1 As Integer, i2 As Integer, i3 As Integer
Dim i4 As Integer, i5 As Integer, i6 As Integer
Po błędzie Wznów dalej
Dla i = 65 do 66: Dla j = 65 do 66: Dla k = 65 do 66
Dla l = 65 do 66: Dla m = 65 do 66: Dla i1 = 65 do 66
Dla i2 = 65 do 66: Dla i3 = 65 do 66: Dla i4 = 65 do 66
Dla i5 = 65 do 66: Dla i6 = 65 do 66: Dla n = 32 do 126
ActiveSheet.Unprotect Chr (i) Chr (j) Chr (k) _
Chr (l) Chr (m) Chr (i1) Chr (i2) Chr (i3) _
Chr (i4) Chr (i5) Chr (i6) Chr (n)
Jeśli ActiveSheet.ProtectContents = False Then
MsgBox „Jedno możliwe do użycia hasło to” Chr (i) Chr (j) _
Chr (k) Chr (l) Chr (m) Chr (i1) Chr (i2) _
Chr (i3) Chr (i4) Chr (i5) Chr (i6) Chr (n)
Wyjdź z Sub
End If
Dalej: Dalej: Dalej: Dalej: Dalej: Dalej
Dalej: Dalej: Dalej: Dalej: Dalej: Dalej
Napis końcowy

Kliknij na Przycisk Start (zielony) lub naciśnij F5 Jeśli się powiedzie, wyświetli się „Jedno hasło użytkowania to” wiadomość w oknie dialogowym.

Użyteczne hasło Usuń hasło programu Excel

Otóż ​​to. Pomyślnie usunąłeś hasło Excela bez żadnego oprogramowania.

Jednak ta metoda jest przydatna tylko wtedy, gdy w programie Excel wprowadzono ograniczenie hasła, aby zapobiec modyfikacji i można otworzyć plik. Jeśli plik Excel jest zaszyfrowany hasłem i wymaga hasła nawet do jego wyświetlenia, ta metoda nie będzie działać.

Wniosek

Są to jedne z najlepszych programów do odzyskiwania pliku blokady programu Microsoft Excel. Skuteczność odzyskiwania hasła zależy od używanej wersji pakietu MS Office, rodzaju hasła i oczywiście złożoności samego hasła.

Jeśli masz trudności z zapamiętaniem hasła do wszystkich kont i plików, pozwól menedżerowi haseł wykonać tę pracę za Ciebie, abyś nigdy więcej nie musiał pamiętać żadnego hasła.

Link do głównej publikacji