Najlepsze laptopy do gier z systemem Windows 10 dla prawdziwych graczy

Laptopy do gier są zwykle niesmaczne w społeczności graczy, zwłaszcza gdy można zbudować porównywalny lub lepszy komputer stacjonarny za połowę ceny. Cena, którą płacisz, dotyczy przenośności — zapomina o tym większość ludzi.

Gdybyście kupili laptopa do gier 5 lat temu, kupilibyście maszynę, która nie była wystarczająco mocna, ale była naprawdę gruba, rozgrzała się, a na dodatek była naprawdę droga.

Dzisiaj wszystko się zmieniło, a technologia przesunęła się w kierunku budowy mniejszych i bardziej wydajnych układów, które wytwarzają mniej ciepła i zużywają mniej energii — dając bezpośrednie korzyści przenośnym maszynom, takim jak laptopy. Oczywiście, kiedy wszyscy zaczynają robić dobre maszyny, podjęcie decyzji o zakupie może być trudną decyzją. Ta lista spróbuje ci w tym pomóc, wymieniając jedne z najlepszych opcji.

Razer Blade (zalecane)

laptopy do gier dla Windows-razer blade

Razer Blade wygląda jak każdy normalny laptop — jest cienki, lekki i wykonany z aluminium; to, co go wyróżnia, to to, co jest w środku. Blade jest wyposażony w Nvidia GTX 970M z procesorem Intel Core i7 — który zasila 14-calowy ekran o rozdzielczości 3200 × 1800. Wszystko to zasilane 16 GB pamięci DDR3 RAM i 512 GB SSD do przechowywania. Te szalone specyfikacje wymagają szalonego chłodzenia, więc Razer musiał zaprojektować niestandardowe rozwiązanie rozpraszania ciepła.

 • Kup teraz na Amazon

(CZYTAJ TAKŻE: Poprawka: laptop z systemem Windows 10 nie rozpoznaje smartfonu Lumia)

MSI GT72 Dominator Pro G (sugerowany)

windows gaming laptops-msi gt72

MSI GT72 Dominator Pro G może nie mieć nazwy, która toczy się po języku i może nie wyglądać jak najbardziej elegancka rzecz na rynku, ale ma mocne uderzenie pod względem tego, co oferuje. Z ekranem 17,3 cala 1080p zawiera procesor Intel Core i7 5700HQ o taktowaniu 2,7 Ghz z 32 GB pamięci RAM DDR3, tymczasem grafika jest wypychana przez Nvidia GTX 980M, a wyświetlacz obsługuje nawet Nvidia GSync.

Klawiatura jest wykonana we współpracy z Steelseries, więc wiesz, że dostajesz to, co najlepsze. Jeśli chodzi o pamięć masową, MSI poszło o krok do przodu i dodało nie jeden, ale dwa dyski SSD w macierzy RAID 0, co znacznie poprawia wydajność.

 • Kup teraz na Amazon

Alienware 13

laptopy do gier Windows-alienware 13

Alienware było marką goto dla gotowych komputerów stacjonarnych i laptopów, dopóki konkurencja ich nie dogoniła. Alienware może już nie być najlepszym wyborem i na pewno nie są jedynym wyborem, ale wciąż tworzą świetne laptopy. Alienware 13 to jeden z tańszych modeli — za 899 USD otrzymasz 13-calowy wyświetlacz 720p zasilany przez Nvidia GTX 960M i procesor Intel Core i5 5200U z opcjami pamięci RAM do 16 GB.

 • Kup teraz na Amazon

Pochodzenie PC Nowy EON15-S

Windows gaming laptops-originpc nowy EON-15S

Origin nie jest bardzo popularną marką poza obszarem komputerów do gier, więc mogą nie być twoim pierwszym wyborem — jednak to, co je wyróżnia, to opcja wyboru. Origin pozwala wybrać specyfikacje laptopa, w przeciwieństwie do innych opcji w tym zakresie.

Możesz nawet dostosować wygląd laptopa i tworzyć dla niego własne skórki i motywy, aby wyglądały dokładnie tak, jak chcesz. W domyślnej konfiguracji specyfikacje nie są niczym szczególnym — Intel Core i7 4720HQ z maksymalnie 32 GB pamięci RAM i procesorem graficznym Nvidia GTX 980M zasilającym 15,6-calowy wyświetlacz 1080p to 1900 USD.

 • Kup teraz na Amazon

(CZYTAJ TAKŻE: Acer Switch 12 S Windows 10 Laptop ma procesor Intel Skylake, USB Type-C, Gorilla Glass 4)

Maingear Pulse 15

laptopy do gier Windows-maingear puls 15

Maingear, podobnie jak OriginPC, nie jest znaną marką, ale oferuje elegancki 15-calowy laptop, który może nie być najlżejszym laptopem na liście, ale zawiera Nvidia GTX 970M i procesor Intel Core i7 4710M. Maingear skupił się na chłodzeniu, więc laptop pakuje poszczególne wentylatory dla procesora i karty graficznej z osobnymi elementami grzewczymi. Zawiera także dwa dyski SSD w macierzy RAID 0, co zapewnia niesamowity poziom wydajności, a ponadto jest wyposażony w dysk twardy o pojemności 1 TB do wszystkich gier — w laptopie są 3 dyski, co nie jest powszechne.

CyberPower XPLORER XTREME X5

laptopy do gier Windows-cyberpower xplorer xtreme x5

Po raz kolejny inna firma nadaje nazwę swojemu produktowi, która nie może zostać zapamiętana przez człowieka, ale jest to nieistotne — ponieważ CyberPower XPLORER XTREME X5 daje ci opcje na wszystko. Możesz dostać procesor Intel Core i7 — lub i5. Możesz chcieć mieć Nvidię GTX 970M lub wydać nieco więcej i zdobyć 980M. Możesz także wybrać, czy chcesz mieć dysk SSD 128 GB, dysk SSD 256 GB, czy dobry mechaniczny dysk twardy. Oczywiście ceny zmieniają się w zależności od tego, co wybierzesz, ale jest to tak blisko dostosowania, jakie oferuje komputer stacjonarny.

(CZYTAJ TAKŻE: Nowy dotykowy laptop TravelMate Windows 8.1 Acer jest łatwy w przenoszeniu i niedrogi)

Gigabyte P34G

laptopy do gier Windows-gigabyte p34g

Gigabyte nie jest popularną nazwą dla swoich laptopów, ale zacięta konkurencja między innymi firmami zmusiła Gigabyte do tego. Tym, co sprawia, że ​​Gigabyte jest cena — za 1399 USD nie dostajesz wielu krzykliwych świateł ani fantazyjnego świecącego logo, ale dostajesz 14-calowy wyświetlacz 1440p zasilany przez Nvidia GTX 860M i Intel Core i7 4710HQ z 8 GB pamięci RAM. W tej cenie jest to fantastyczny laptop, który daje ogromne możliwości.

 • Kup teraz na Amazon

Asus ROG G751JY-DH72X

laptopy do gier Windows-asus rog G751JY-DH72X

Asus buduje technologię i sprzęt dla graczy od lat, więc kiedy mają wnieść swoje doświadczenie w budowaniu laptopów, należy zwrócić uwagę. Asusowi udało się spakować procesor Intel Core i7 4860HQ i procesor graficzny Nvidia GTX 980M zasilający 17-calowy wyświetlacz 1080p. Nie jest ani najcieńszym, ani najmodniejszym laptopem na świecie. Nie jest też jednym z najtańszych, ale ma jedną z najlepszych specyfikacji, a doświadczenie Asusa w produkcji naprawdę sprawia, że ​​świeci.

 • Kup teraz na Amazon

Acer Predator 15

laptopy do gier Windows - acer predator 15

Acer nie jest nazwą, o której pomyślałbyś, kiedy zdecydujesz się na zakup laptopa do gier, ale oni robią całkiem przyzwoity sprzęt w tej cenie. Acer Predator 15 jest wyposażony w Intel Core i7 6700HQ z 16 GB pamięci DDR4 RAM i Nvidia GTX 980M. To jedyny laptop na tej liście z DDR4 RAM zamiast bardziej popularnego DDR3. Wszystko to zasila 15-calowy ekran 1080p, dysk SSD 256 GB i mechaniczny dysk twardy 1 TB.

 • Kup teraz na Amazon

(CZYTAJ TAKŻE: Najnowsze procesory AMD z systemem Windows 10 podwoją żywotność baterii i poważnie poprawią wydajność gier)

Aorus X7 Pro Sync

Windows gaming laptops-aorus x7 pro sync

Aorus nie jest popularną nazwą, podobnie jak CyberPower i OriginPC — ale jest to jedyny laptop na tej liście z nie jednym, ale dwoma procesorami graficznymi. Aorus X7 Pro Sync jest wyposażony w Dual Nvidia GTX 970M w SLI, z procesorem Intel Core i7 5850HQ i 8 GB pamięci RAM DDR3. Jeśli chodzi o pamięć, może obsłużyć do 3 dysków SSD mSATA o pojemności do 512 GB każdy, a jeden standardowy dysk 2,5 ”o pojemności do 2 TB. Podsumowując, jest to jedna bestia laptopa, ale musisz zapłacić za to, co dostajesz.

 • Kup teraz na Amazon

Acer Predator 17 X

Acer Predator 17X Ten nowy laptop jest kompatybilny ze sprzętem VR firm Oculus, HTC Vive, StarVR i OSVR. Ta bestia jest zasilana przez procesor Intel Core i7-6820HK 6. generacji z kartą graficzną NVIDIA GeForce GTX 980. 17,3-calowy wyświetlacz G-SYNC obsługuje rozdzielczości do 3840 × 2160 i doskonale oddaje wszystkie szczegóły gry.

Możesz także przetaktować Predator 17 X, aby uzyskać prędkość turbo do 4,0 GHz dla procesora i do 1310 MHz dla GPU. Silnik jest wspierany przez układ chłodzenia z trzema wentylatorami, dzięki czemu nie robi się za gorąco. PredatorSense pozwala kontrolować i dostosowywać wszystkie elementy gry, w tym podświetlaną klawiaturę RGB i podkręcanie.

 • Kup teraz na Amazon

Lenovo Ideapad Y700

lenovo-y700-hero [1]

Lenovo nie jest tak naprawdę znany ze swojej oferty gier, a ostatnia klęska, jakiej doświadczyli w związku z bezpieczeństwem swoich systemów, jest niepokojąca — jednak ten laptop jest całkiem dobry w swojej cenie. Ideapad Y700 jest wyposażony w i7 6700HQ o taktowaniu 2,6 Ghz oraz 16 GB pamięci DDR4 RAM. Jest również wyposażony w kartę Nvidia GTX 960M z 4 GB pamięci GDDR5 i kartę graficzną Intel HD 530 — co daje dwa procesory graficzne, które mogą ze sobą współpracować. Wyświetlacz jest również całkiem ładny, wyświetlacz FHD LED z powłoką antyrefleksyjną i obsługą dotykową w rozdzielczości 1920 x 1080.

Chociaż może być bardzo gorąco z powodu całkowicie metalowego korpusu, może działać przez kilka godzin na baterii i jest wyposażony w dysk SSD 128 GB i dysk twardy 1 TB do przechowywania wszystkich gier, które można uruchomić na tych specyfikacjach.

 • Kup teraz na Amazon

Gigabyte P55W v7

P55W1_BigProductImage [1]

Kolejną ofertą Gigabyte jest P55W v7, laptop z baterią, który może trwać ponad 4 godziny — coś bardzo rzadkiego w laptopie do gier. Zawiera podobne specyfikacje jak niektóre inne laptopy z tej listy, takie jak Core i7 6700HQ o taktowaniu 2,4 Ghz z 16 GB pamięci RAM DDR4 i Nvidia GTX 970M. Wyświetlacz jest również wart tych specyfikacji — 15,6-calowy wyświetlacz 1080p, a wszystkie dane i gry mogą znajdować się na dysku twardym o pojemności 1 TB z systemem operacyjnym na dysku SSD 128 GB w celu szybkiego rozruchu. Ogólnie jest to całkiem niezły laptop z ponadprzeciętną żywotnością baterii.

 • Kup teraz na Amazon

Asus ROG G752

fg2 [1]

Asus ROG G752 jest o krok wyżej niż wspomniany już G751 — co oczywiście czyni go droższym. Chociaż nie ma niesamowitej żywotności baterii ani żadnych unikalnych funkcji, którymi można się pochwalić w tym zakresie, jest dość sprawnym laptopem. Dzięki procesorowi Intel Core i7 6700HQ o taktowaniu 2,6 Ghz — co jest teraz bardzo powszechne — w połączeniu z 16 GB pamięci RAM DDR4 i Nvidia GTX 970M, ten laptop może obsługiwać każdą najnowszą grę. Ma także zintegrowany układ graficzny Intel HD 530, którego można używać z kartą graficzną Nvidia do zasilania ogromnego 17,3-calowego wyświetlacza Full HD 1080p.

 • Kup teraz na Amazon

HP Omen

maxresdefault [1]

HP nie jest bardzo popularnym wyborem dla laptopów do gier, ale seria Omen jest wyjątkowa ze względu na przyzwoitą specyfikację i unikalne funkcje. Seria Omen obejmuje dwa podstawowe modele — 15-calowy i 17-calowy laptop, jednak wszystko w obu z nich można dostosować. Jest wyświetlacz 4K lub 1080p, GPU waha się od Nvidia 950M do Nvidia 965M. Masz również wybór procesora — od Intel Core i3 do i7, z maksymalnie 16 GB pamięci RAM. Cena oczywiście jest różna w zależności od wybranych specyfikacji, ale dobrze jest, aby chociaż raz wybrać jakiś laptop do gier.

 • Kup teraz na Amazon

Były to jedne z najlepszych laptopów do gier, jakie można kupić. Laptopy do gier są zazwyczaj bardzo drogie, ale na tym konkurencyjnym rynku, jeśli chcesz pozostać aktualnym, musisz kontrolować ceny — co jest świetne dla konsumentów. Istnieją różne kombinacje sprzętu i ceny, wybór należy do Ciebie.

Link do głównej publikacji