Najlepsze gadżety na komputery do pobrania na Windows 10

Microsoft usunął gadżety pulpitu w Windows 10 na rzecz aplikacji Microsoft Store.

Jednak kafelki Windows Live i aplikacje Microsoft Store nie mogą w pełni zastąpić gadżetów pulpitu, a wielu użytkowników, którzy dokonali aktualizacji do najnowszego systemu operacyjnego Microsoft, wciąż nie ma widżetów pulpitu.

Według giganta z Redmond gadżety na komputery stanowią lukę, z której hakerzy mogliby skorzystać w celu uzyskania dostępu do komputerów użytkowników:

Gadżety nie są już dostępne w naszej witrynie, ponieważ platforma paska bocznego systemu Windows w systemach Windows 7 i Windows Vista ma poważne luki w zabezpieczeniach. […]. Gadżety można wykorzystać do wyrządzenia szkody na komputerze, uzyskania dostępu do plików komputera, wyświetlenia nieodpowiednich treści lub zmiany ich zachowania w dowolnym momencie. Osoba atakująca może nawet użyć gadżetu, aby przejąć pełną kontrolę nad komputerem.

Chociaż gadżety na komputery nie są już oficjalnie obsługiwane przez firmę Microsoft, nadal możesz przywrócić je na komputer z systemem Windows 10 za pomocą aplikacji innych firm.

Jednak przed zainstalowaniem tych programów należy również wziąć pod uwagę słowa ostrzeżenia Microsoft i uaktualnić zabezpieczenia komputera.

Nie możesz poprawnie używać gadżetów na komputerze? Rzeczy nie są tak złe, jak się wydają. Sprawdź ten przewodnik, aby rozwiązać problemy!

Po wybraniu menedżera gadżetów na pulpicie potrzebujesz podstawowych informacji o tych narzędziach. Odpowiemy na takie pytania jak:

 • Czy ma za dużo gadżetów?
 • Czy to narzędzie do zarządzania gadżetami wydaje zbyt wiele zasobów na komputer?
 • Czy możesz dodać do niego zewnętrzne widżety?
 • Czy musisz aktualizować go ręcznie?
 • Czy możesz go dostosować za pomocą skórek?
 • Skąd możesz pobrać te narzędzia do gadżetów na komputery?

Zacznijmy od wyboru najlepszego narzędzia, które będzie pasować do twoich potrzeb.

Ocena (od 1 do 5)Darmowe / płatneMożliwość dostosowaniaDodaj nowe gadżetyAutomatyczna aktualizacja
8 Gadżet5WolnytakNie dotyczytak
Gadżety ożywione4.5WolnytakNieNie
Deszczomierz4.5WolnytakNietak
Widżety Win104WolnytaktakNie
Gadżet4WolnytaktakNie dotyczy

Najlepsze bezpłatne gadżety pulpitu do użycia w systemie Windows 10

1

8GadgetPack

8gadgetpack-windows-10-desktop-gadgets

8GadgetPack pozwala korzystać z popularnych gadżetów na pulpicie w systemie Windows 10. Narzędzie zostało niedawno zaktualizowane do pracy w systemie Windows 10.

Najnowsza wersja aplikacji 8GadgetPack w wersji 29.0 oferuje również wiele poprawek błędów.

Większość gadżetów na komputery działa w starszych wersjach systemu Windows. Chociaż 8GadgetPack został zoptymalizowany pod kątem nowszego systemu operacyjnego Microsoft, wciąż istnieją pewne gadżety, które nie są jeszcze kompatybilne z nowymi wersjami.

Kolejną zaletą jest to, że można zainstalować inne gadżety niż ten, na przykład gadżety z systemem Windows Vista lub Windows 7.

Jeśli nie korzystasz ze wszystkich gadżetów zawartych w pakiecie do pobrania, możesz po prostu usunąć wszystkie dodatkowe gadżety.

Mówiąc o systemie Windows 7, możesz zachować go w nieskończoność wraz z gadżetami. Sprawdź ten przewodnik, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

8GadgetPack zawiera następujące gadżety: 7 Pasek boczny, Agenda, Menu z aplikacjami, Kalendarz, Schowek, Zegar. Układ sterowania. Miernik procesora. Waluta, przypomnienie, DriveInfo, licznik napędów, nagłówki kanałów, szklisty monitor procesora, Google Mail, moduł sprawdzania poczty, MiniRadio, licznik, moja pogoda, monitor sieci II, układanka obrazkowa, status zasilania, pokaz slajdów, karteczki online, regulacja głośności , Pogoda i gadżet paska bocznego Webradio.

Możesz pobrać 8GadgetPack z oficjalnej strony aplikacji za darmo. Możesz również sprawdzić wideo poniżej, aby uzyskać więcej informacji na temat instalacji 8GadgetPack.

 • Uzyskaj 8GadgetPack

2)

Gadżety ożywione

gadżety-revived-windows-10-desktop-gadżety
To narzędzie umożliwia pobranie wybranych gadżetów na komputery. Najpierw musisz pobrać instalator gadżetów pulpitu, a następnie wybrać gadżety, które chcesz zainstalować na pulpicie.

Dostępne gadżety są pogrupowane w 19 kategorii, a każda kategoria zawiera różne wersje tego samego gadżetu.

Chcesz jeszcze bardziej dostosować swój system Windows 10? Sprawdź te niesamowite tapety na żywo.

Różnice dotyczą głównie projektowania aplikacji. Na przykład możesz wybrać między 10 wersjami kalendarza i 10 wersjami zegara.

Pełna lista kategorii obejmuje baterię, kalkulator, kalendarz, święta, zegar, liczniki i minutniki, zabawę i gry, pocztę i wiadomości błyskawiczne, multimedia, sieć, aktualności i kanały, MusicRadio, telewizor, kosz, wyszukiwanie, pokaz slajdów, informacje o systemie, Narzędzia systemowe, narzędzia, pogoda.

Gadżety Ożywione można pobrać z oficjalnej strony internetowej aplikacji za darmo.

 • Odzyskaj gadżety

3)

Deszczomierz


Rainmeter to popularne narzędzie do dostosowywania pulpitu dla systemu Windows. Jego główną zaletą jest ogromna liczba dostępnych skórek oraz stale rosnąca kolekcja aplikacji wdrażana przez dedykowaną społeczność Rainmeter.

Rainmeter pozwala spersonalizować pulpit systemu Windows, aby uzyskać szybki dostęp do przydatnych informacji i monitorować wydajność systemu.

Te gadżety będą działać bardzo dobrze wraz z oprogramowaniem do monitorowania wydajności. Użyj jednego z naszej listy.

Lista dostępnych gadżetów jest dość bogata, w tym listy rzeczy do zrobienia, odtwarzacz multimediów, informacje o pogodzie, użycie procesora i inne.

Ostatnio wprowadzono Rainmeter w wersji 4.3, przynosząc poprawę stabilności i wydajności. Rainmeter 4.0 jest nadal w wersji beta, a jeśli chcesz mieć pewność, że narzędzie działa dobrze w twoim systemie, powinieneś zainstalować Rainmeter 3.3.2.

Możesz pobrać Rainmeter z oficjalnej strony aplikacji za darmo.

 • Zdobądź Rainmeter

4

Widżety Win10


Win10 Widgets to aplikacja do dostosowywania pulpitu opracowana na podstawie struktury Rainmeter.

To narzędzie obiecuje zabrać pulpit w przyszłość, umożliwiając szybkie znalezienie potrzebnych informacji za pomocą widżetów, takich jak: pogoda, WiFi, bateria, muzyka i inne.

Ponadto monitorowanie aktywności sieci na pewno pomoże, ale jeśli chcesz mieć to pod kontrolą, wypróbuj jeden z monitorów przepustowości z naszej listy.

Widżety Win10 współpracują z dowolną tapetą, dowolnym rozmiarem ekranu i wykorzystują utworzony przez ciebie kolor akcentujący Windows 10, aby dostosować się do ogólnego projektu twojego systemu.

Jeśli chodzi o aktualizacje, Win10 Widgets nie ma systemu automatycznej aktualizacji, co oznacza, że ​​będziesz musiał regularnie wyszukiwać aktualizacje w witrynie aplikacji, aby upewnić się, że korzystasz z najnowszej wersji program.

„Starając się wszędzie ulepszać komputery stacjonarne i poszerzać społeczność Rainmeter, chciałem udostępnić ten projekt zwykłym użytkownikom, którzy mogą nie wiedzieć, czym jest Rainmeter, lub chcą poświęcić godziny na przygotowanie niestandardowego pulpitu. Chodzi o to, że łatwy w użyciu motyw, który wygląda jak część systemu Windows, spodoba się osobom, które zwykle nie używają Rainmeter ”, mówi twórca widgetów Win10.

Możesz pobrać Win10 Widgets z oficjalnej strony narzędzia za darmo.

 • Uzyskaj widżety Win10

5

Gadżet

gadgetarian-windows-10-desktop-gadgets

Gadgetarian to narzędzie, które pozwala zabrać ze sobą ulubione gadżety systemu Windows 7 na pulpit systemu Windows 10.

Ta aplikacja jest bardzo lekka, a proces instalacji jest bardzo intuicyjny, wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Po zakończeniu instalacji nie trzeba ponownie uruchamiać komputera, aby zmiany zostały wprowadzone.

Kliknij pulpit prawym przyciskiem myszy, aby włączyć menu kontekstowe, i wybierz opcję Gadżety, aby poznać zalety tego narzędzia.

Jeśli nie jesteś zadowolony z określonego gadżetu na pulpicie, możesz go łatwo usunąć.

Dodanie gadżetu na pulpicie jest bardzo łatwe, wystarczy dwukrotnie kliknąć wybrany gadżet i pojawi się on na pulpicie.

Warto wspomnieć, że rolą gadżetu jest włączenie natywnych funkcji gadżetów systemu Windows i nie wpływa to na integralność systemu operacyjnego.

Gadżet można pobrać z Gadżetów Windows Live za darmo.

 • Zdobądź gadżet

Proszę, jeśli chcesz zobaczyć te żywe gadżety na pulpicie na ekranie komputera, możesz użyć jednego z tych pięciu gadżetów na pulpicie w systemie Windows 10.

Jeśli wypróbowałeś już niektóre z nich, powiedz nam więcej o swoim doświadczeniu w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji