Microsoft ujawnia, w jaki sposób sprawdza poprawność aktualizacji przed wydaniem

Microsoft obiecał w listopadzie 2018 r., Że dołoży starań, aby poprawić przejrzystość i jakość aktualizacji. Firma przeszła serię złych aktualizacji, które spowodowały różnego rodzaju problemy na urządzeniach z systemem Windows.

Wskazówka: sprawdź nasz przegląd najnowszych aktualizacji systemu Windows i dodatków Service Pack tutaj.

Microsoft na przykład wycofał aktualizację z października 2018 dla systemu Windows 10 po pojawieniu się raportów o utracie danych i innych problemach. Problemy te nie dotyczyły wszystkich użytkowników, a nawet większości, ale był to wystarczający powód, aby wstrzymać aktualizację na około sześć tygodni, aby rozwiązać problem.

Michael Fortin, wiceprezes ds. Korporacyjnych systemu Windows, opublikował „Miesięczny przegląd aktualizacji zabezpieczeń i jakości systemu Windows” na blogu Windows Experience 10 grudnia 2018 r. W ramach podejścia Windows do serii jakości.

aktualizacje systemu Windows w grudniu 2018 r

Fortin wyjaśnia, że ​​Microsoft aktualizuje do 1000 urządzeń na sekundę w godzinach szczytu, a infrastruktura i systemy firmy obsługują szybką dystrybucję aktualizacji zabezpieczeń i innych aktualizacji do setek milionów urządzeń.

Według Fortina jakość aktualizacji ma kluczowe znaczenie, biorąc pod uwagę „ważne poprawki bezpieczeństwa i inne”, które Microsoft regularnie wydaje na dużą skalę.

Każdego dnia budujemy i pakujemy najnowsze poprawki, a nasi inżynierowie testują i weryfikują poprawki poprzez kombinację działań […].

W artykule wymienia następujące działania:

  • Przedpremierowy program walidacyjny: sprawdza poprawność aktualizacji, zanim zostaną udostępnione „klientom na rynku”. Microsoft stara się wychwycić problemy z aktualizacjami jak najwcześniej.
  • Zdanie testu głębokości: automatyczne i ręczne testy, które analizują obszary zmiany kodu, aby upewnić się, że problemy zostały naprawione, a poprawki nie wprowadzają nowych problemów.
  • Bilet miesięczny: uruchamia aktualizacje na dziesiątkach tysięcy „różnych urządzeń” w celu „zapewnienia zgodności aplikacji i sprzętu.
  • Windows Insider Program: aktualizacje niezwiązane z zabezpieczeniami dostarczone na pierścień podglądu wydania w celu uzyskania informacji zwrotnych i zebrania danych diagnostycznych.
  • Program sprawdzania poprawności aktualizacji zabezpieczeń: program tylko do zaproszenia dla „dużych klientów komercyjnych i niezależnych dostawców oprogramowania” służący do sprawdzania poprawek zabezpieczeń i wczesnego identyfikowania problemów.
  • Testy zgodności między produktami z innymi zespołami Microsoft, np. Azure, Office i SQL Server.
  • Testy walidacji witryny na żywo: sprawdzanie poprawności wydań jest dostępne w Windows Update i pomyślnie pobrane i zainstalowane na urządzeniach z systemem Windows.
  • Monitorowanie obsługi klienta.
  • Monitorowanie mediów społecznościowych i forum.

Słowa końcowe

Firma Microsoft nie wykryła problemów z aktualizacją z października 2018 r., Nawet w przypadku wszystkich tych systemów i programów. Wyłapanie wszystkich błędów przed wydaniem jest z pewnością niemożliwe, ale z pewnością można zmniejszyć liczbę krytycznych problemów, ale wymagałoby to dostosowania procesu testowania przed wydaniem.

Link do głównej publikacji