Microsoft Solitaire pobiera reklamy w systemie Windows 10 i trzeba je zapłacić, aby je usunąć

Microsoft Solitaire jest zdecydowanie jedną z najbardziej rozpoznawalnych gier dla systemów operacyjnych Windows od lat, aw Windows 10 został całkowicie zmodernizowany i przeprojektowany. Ale oprócz zmian graficznych Microsoft umieścił w nim także kilka reklam. A jeśli chcesz pozbyć się tych irytujących reklam, musisz zapłacić.
Kolekcja pasjansa wind8apps
Podobnie jak w przypadku poprzednich wersji systemu Windows, system Windows 10 jest również wyposażony w preinstalowaną wersję Solitaire, tym razem nazywa się Solitaire Collection i oferuje różne tryby klasycznej gry karcianej. Ale po raz pierwszy Microsoft postanowił zarobić trochę pieniędzy na tej „darmowej” grze i zamieścić w niej reklamy. Jednak prawdopodobnie nie wiedziałeś, że możesz wyłączyć te reklamy, ale będziesz musiał za to płacić miesięczną lub roczną opłatę. Mówiąc dokładniej, jeśli chcesz wersję Microsoft Solitaire Collection bez reklam, będziesz musiał zapłacić 1,49 USD miesięcznie lub 9,99 USD rocznie.

Właściwie to nie pierwszy raz, kiedy Microsoft chce, żebyś płacił za pasjansa. Firma próbowała również zdobyć pieniądze od użytkowników na wersję premium Solitaire w Windows 8. Ale w przeciwieństwie do Solitaire Collection na Windows 10, nie została wstępnie zainstalowana w systemie.

Fakt, że Microsoft chce, abyś płacił za granie w Solitaire Collection bez reklam, w rzeczywistości nie jest zaskakujący, ponieważ wielu użytkowników otrzymało Windows 10 za darmo, a firma z pewnością potrzebuje pewnych dochodów. Więc albo otrzymają je od reklamodawców, albo od ciebie, aby przestali widzieć treść od tych reklamodawców. Wygląda na to, że Microsoft opiera się na przychodach z usług subskrypcyjnych, takich jak Groove Music, Wideo i Office 365, niż na przychodach ze sprzedaży samego systemu.

Powiedz nam w komentarzach, czy grasz w tę grę i wolisz zapłacić za usunięcie reklam z Solitaire Collection, czy jesteś z nimi w porządku?

Link do głównej publikacji