Wirus ciągle otwiera karty w systemie Windows 10: Oto jak to naprawić

Zakażenie wirusem nie jest częstym zjawiskiem, ale niektóre wirusy mogą powodować dziwne zachowania zarówno w aplikacjach natywnych w systemie Windows 10, jak i aplikacjach innych firm. Jeden odporny wirus powoduje ból głowy, mimo że nie stanowi zagrożenia wysokiego ryzyka. Mianowicie użytkownicy zgłosili, że ich karty przeglądarki otwierają się nieprawidłowo, prowadząc głównie do stron z reklamami.

Może to być dość irytujące, ale przy odrobinie cierpliwości możesz je rozwiązać. Jeśli masz wpływ tego lub podobnego wirusa w przeglądarce, sprawdź poniższe rozwiązania.

W ramach dodatkowej ostrożności możesz również zainstalować program antywirusowy do przeglądania.

Jak zająć się wirusami, które ciągle otwierają karty przeglądarki w systemie Windows 10

 • Uruchom pełne skanowanie systemu
 • Sprawdź i wyczyść dodatki i rozszerzenia
 • Usuń powiązane programy
 • Zainstaluj ponownie przeglądarkę

Rozwiązanie 1 — Skanuj w poszukiwaniu wirusów

To pozornie niepoprawne zachowanie jest w większości przypadków spowodowane przez intruzów typu adware. Przez większość czasu te paskudne aplikacje są błędnie instalowane z innymi programami innych firm. Tam adware infiltruje twoją przeglądarkę internetową (lub wiele przeglądarek, w zależności od typu) i stamtąd przejmie kontrolę.

Jego głównym celem jest bombardowanie cię częstymi wyskakującymi oknami i reklamami, przekierowywanie do zarejestrowanych stron, a nawet zmiana wyszukiwarki w poszukiwaniu mało znanej, nękanej złośliwym oprogramowaniem alternatywy. Ale, jak już powiedzieliśmy, jest to rodzaj złośliwego oprogramowania, dlatego do jego usunięcia potrzebne jest narzędzie antymalware.

Ponadto specyfika różnych aplikacji adware, porywaczy przeglądarki lub pasków narzędzi może być zbyt duża, aby poradzić sobie ze standardowymi rozwiązaniami antymalware.

Po pierwsze, przeszukajmy wirusy, a jeśli problem będzie się utrzymywał, przejdziemy do narzędzia anty-adware dostarczanego przez Malwarebytes o nazwie AdwCleaner.

 1. otwarty Windows Defender z obszaru powiadomień.
 2. Wybierać Wirus ochrona przed zagrożeniami.
 3. otwarty Zaawansowane skanowanie.
 4. Wybierać Windows Defender Offline Scan.wirus ciągle otwiera karty
 5. Potwierdź wybór i poczekaj na ponowne uruchomienie komputera i skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania.

Jeśli nie wykryto żadnych problemów lub problem występuje nadal, zastosuj alternatywne podejście przedstawione poniżej:

 1. Pobierz i uruchom AdwCleaner dostarczone przez Malwarebytes. Znajdziesz go tutaj i jest całkowicie darmowy.
 2. Kliknij Skanowanie.           wirus ciągle otwiera karty
 3. Poczekaj na zakończenie procedury i wyczyszczenie wszystkich aplikacji i plików, które nawet zdalnie odnoszą się do przeglądarek.

Rozwiązanie 2 — Sprawdź dodatki i rozszerzenia

Życie zwykłego użytkownika byłoby znacznie trudniejsze bez rozszerzeń przeglądarki internetowej. Jak zapewne wiesz, rozszerzenia lub dodatki są dostarczane przez źródła zewnętrzne i oferują ulepszenia przeglądarki w różnych kategoriach. Niektóre z nich są niezastąpione na co dzień.

Ale fakt, że źródła zewnętrzne dostarczają użytkownikom rozszerzenia, otwiera lukę, szansę na zainstalowanie złośliwego oprogramowania w tle i wtrącanie się w przeglądarkę. Istnieje wiele sposobów, w jakie rozszerzenie adware może uzyskać dostęp do przeglądarki, ale tylko kilka sposobów, aby się go pozbyć.

Jeśli poprzedni krok nie pomógł usunąć podejrzanych rozszerzeń, musisz ubrudzić sobie ręce i usunąć je ręcznie. Wystarczy przejść do rozszerzeń lub dodatków (różni się) i usunąć każde nieznane lub niezaufane rozszerzenie. Uruchom ponownie przeglądarkę i poszukaj zmian.

Jeśli to nie wystarczy, a karty nadal otwierają się w niekontrolowany sposób, wykonaj poniższe czynności.

 • Rozwiązanie 3 — Usuń powiązane programy

  Ponadto, oprócz rozszerzeń poprzez integrację, wirusy adware mogą występować w postaci alternatywnego programu innej firmy, który śledzi główne programy. Przez większość czasu użytkownicy instalują je przez pomyłkę, nawet nie widząc swojej aktywności ani monitu. Zwykle działają w tle, więc nie powinno to być zaskoczeniem.

  Mimo że są one z natury podstępne, te wirusowe aplikacje są jednak aplikacjami. W większości przypadków możesz je zlokalizować na liście programów w Panelu sterowania. Stamtąd możesz je łatwo odinstalować i liczyć na rozdzielczość.

  Postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej, aby usunąć podejrzany program z systemu:

  1. Na pasku wyszukiwania systemu Windows wpisz kontrola i otwórz Panel sterowania.
  2. W widoku kategorii wybierz Odinstaluj program.wirus ciągle otwiera karty
  3. Znajdź i odinstaluj wszystkie niezaufane programy i uruchom ponownie komputer.

  Ponadto zaleca się usunięcie ich pozostałych folderów z folderów Program Files i AppData.

  Rozwiązanie 4 — Zainstaluj ponownie przeglądarkę

  Na koniec, jeśli nadal masz problem z nawiedzoną przeglądarką i nieznośnym wirusem-widmem, który ciągle nieumiejętnie otwiera karty, ponowna instalacja samej przeglądarki jest kolejnym oczywistym krokiem. Teraz powaga problemu wymaga bardziej dokładnego podejścia niż zwykle, więc w tym przypadku musisz wyczyścić wszystkie pozostałe resztki, które nie są objęte deinstalatorem.

  Większość użytkowników korzysta z narzędzi innych firm, takich jak CCleaner, aby pozbyć się resztkowych plików. Radzimy to również zrobić, ale aby wykluczyć rejestr z jakiejkolwiek procedury czyszczenia. Zbyt niebezpieczne jest wtrącanie się do rejestru systemu Windows.

  Ponadto, jeśli nie masz pewności, jak całkowicie usunąć przeglądarkę i zainstalować ją ponownie, postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej:

  1. Na pasku wyszukiwania systemu Windows wpisz kontrola i otwórz Panel sterowania.
  2. W widoku kategorii wybierz Odinstaluj program.
  3. Wybierz przeglądarkę, której dotyczy problem, i usuń ją.wirus ciągle otwiera karty
  4. Teraz możesz uruchomić CCleaner i usunąć pozostałe pliki. Możesz to zrobić ręcznie w Pliki programów (Program Files x86) i Dane aplikacji lornetka składana.
  5. Uruchom ponownie komputer.
  6. Pobierz plik instalacyjny przeglądarki i zainstaluj go.
  7. Sprawdź zmiany i upewnij się, że problem zniknął.

  Dzięki temu możemy zakończyć artykuł. Mamy nadzieję, że uznałeś to za pomocne i pouczające. Ponadto lepiej zadbaj o programy i dodatki innych firm i nie klikaj wyskakujących okienek ani podejrzanych łączy.

  Jakie są Twoje doświadczenia z wirusami przeglądarkowymi i jak zazwyczaj sobie z nimi radzisz? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji