Aplikacja Microsoft Wireless Display Adapter [Pobierz i użyj]

Bezprzewodowa karta sieciowa Microsoft to bardzo przydatne narzędzie, które pozwala podłączyć urządzenie z systemem Windows 10 do ekranu telewizora, monitora lub projektora. Innymi słowy, możesz go używać do strumieniowego przesyłania filmów, przeglądania zdjęć lub wyświetlania prezentacji na dużym ekranie bez użycia kabli.

Bezprzewodowy adapter działa poprzez współdzielenie treści audio i wizualnych z urządzeń obsługujących Miracast o zasięgu do 23 stóp.

Pobierz aplikację Wireless Display Adapter

Microsoft Wireless Display Adapter

Aby prawidłowo korzystać z adaptera, musisz również pobrać aplikację Wireless Display Adapter ze sklepu Microsoft Store.

Aplikacja pobiera i instaluje najnowsze aktualizacje oprogramowania układowego Microsoft Wireless Display Adapter i umożliwia użytkownikom dostosowanie ustawień.

Jak korzystać z aplikacji Microsoft Wireless Display Adapter w systemie Windows 10

Możesz użyć tej aplikacji do nazwania adaptera, dostosowania ekranu, zmiany języka telewizora lub monitora, ustawienia hasła w celu zablokowania adaptera, aby nikt nie mógł z niego korzystać bez Twojej zgody, zmiany trybu parowania adaptera i innych.

Po uruchomieniu aplikacji na ekranie pojawi się komunikat wyskakujący z prośbą o pomoc Microsoft w ulepszeniu kolejnej wersji oprogramowania. Mówiąc dokładniej, możesz wybrać wysyłanie informacji Microsoft o swoim systemie i sposobie korzystania z oprogramowania. Firma zobowiązuje się do poszanowania prywatności danych użytkowników.

Pomóż ulepszyć aplikację adaptera bezprzewodowego

Podłącz USB i HDMI z Microsoft Wireless Display Adapter do urządzenia z dużym ekranem.

Następnie możesz podłączyć komputer z systemem Windows 10 do dużego ekranu. Przejdź do Centrum akcji, wybierz Połącz. Komputer rozpocznie wyszukiwanie bezprzewodowych urządzeń wyświetlających i audio. Wybierz Microsoft Wireless Display Adapter.

przeszukuj urządzenia bezprzewodowe Windows 10

Jeśli adapter nie może się połączyć, wybierz Ustawienia> Urządzenia> Bluetooth i inne urządzenia> Dodaj urządzenie> wybierz Microsoft Wireless Display Adapter.

Następnie możesz przejść do Ustawień adaptera i nazwać adapter, wybrać język i dostosować ekran. Możesz także zabezpieczyć urządzenie i ustawić hasło, aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi.

Jeśli chcesz zainstalować najnowsze aktualizacje bezprzewodowej karty graficznej Microsoft, po prostu przejdź do Firmware i sprawdź dostępność aktualizacji.

zaktualizuj bezprzewodowy adapter Microsoft

Jeśli chcesz odświeżyć połączenie, możesz wybrać opcję „Uruchom ponownie adapter” dostępną w lewym rogu.

Proszę bardzo, mamy nadzieję, że ten krótki przewodnik pomógł połączyć komputer z systemem Windows 10 z większym urządzeniem wyświetlającym.

W przypadku problemów z korzystaniem z tej aplikacji zapoznaj się z poniższym przewodnikiem rozwiązywania problemów:

  • Poprawka: Bezprzewodowa karta graficzna Microsoft nie działa w systemie Windows 10
  • Bezprzewodowa karta graficzna nie może się połączyć po aktualizacji Windows 10 v1709
  • Jak naprawić brak dźwięku po dodaniu drugiego monitora

Bezprzewodowy adapter wyświetlacza można kupić od Amazon.

Link do głównej publikacji